Фан Клуб: Јувентус

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Па добро бе, тие агентите сигурно имаат некое јако смартфонче што има HotSpot. Пушти го тоа, преку лаптоп стајсе на таа мрежа и позз. Ама ајде, нетот паднал :tapp: :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не ме интересира кој доаѓа, битно Јуве да освојува ... Но, нема да ми биде сеедно ако си отидат некои играчи.. Во прв ред го ставам Бонучи бидејќи е млад и прераснува во врвен стопер, лани беше слаб, али годинава најмногу од сите напреднал, значи само кога ќе го видам како смирено игра со топката и колку интелигентни потези прави стварно се воодушевувам и запрашувам дали овој е бонучи тој од лани што играше кај нас ... Од друга страна Барзаљи е безпрекорен, машина е , ниеден напаѓач на светов не може физички да се носи со него, најјака страна му е одземањето на топката, а богами и брзината е на негова страна .. Киелини, шта речи за човеков, стварно немам што да кажам, во воздух сите дуели ги добива, премногу добро знае да се загради и да ја чува топката, храбро и без размислување влегува во остри дуели дури и неретко самиот страдал што со пукната аркада што со пукнат нос :icon_lol: Едноставно најјака одбрана со овие тројца имаме во светот .. Али ете, кога едно делче ќе фали од сложувалката ништо не е како што треба ... Кажав а и сега ќе кажам, сите голови од Нова година навака ги примивме од левата бековска позиција, местото каде што Киелини требаше да биде ...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.972
Поени од реакции
84.462
Не ме интересира кој доаѓа, битно Јуве да освојува ... Но, нема да ми биде сеедно ако си отидат некои играчи.. Во прв ред го ставам Бонучи бидејќи е млад и прераснува во врвен стопер, лани беше слаб, али годинава најмногу од сите напреднал, значи само кога ќе го видам како смирено игра со топката и колку интелигентни потези прави стварно се воодушевувам и запрашувам дали овој е бонучи тој од лани што играше кај нас ... Од друга страна Барзаљи е безпрекорен, машина е , ниеден напаѓач на светов не може физички да се носи со него, најјака страна му е одземањето на топката, а богами и брзината е на негова страна .. Киелини, шта речи за човеков, стварно немам што да кажам, во воздух сите дуели ги добива, премногу добро знае да се загради и да ја чува топката, храбро и без размислување влегува во остри дуели дури и неретко самиот страдал што со пукната аркада што со пукнат нос :icon_lol: Едноставно најјака одбрана со овие тројца имаме во светот .. Али ете, кога едно делче ќе фали од сложувалката ништо не е како што треба ... Кажав а и сега ќе кажам, сите голови од Нова година навака ги примивме од левата бековска позиција, местото каде што Киелини требаше да биде ...
На Барзаљи брзината му е најслаба страна... незнам колку си приметил ама тој ни е најбавниот дефанзивец од тројката. Ама ете дечкото има акл во главата, и тоа не му претставува проблем, знае да го искористи своето курпулентно тело, и да ги гази напаѓачите :cuc:. Иако е бавен, знае да ги запре најбрзите фудбалери во лигата (y)
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Пајтим Касами од Фулхам во Пескара...трансферот не се остварил бидејќи паднал интернетот во хотелот кај што се прават сите трансфери во Италија:tapp:
можи оти крај на месец,ги имале прекорачено гигабајтите (на порничи)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723


Анелка :pos:.. Цел тим 268 М ни вреди според ТутоСпорт :D
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Пајтим Касами од Фулхам во Пескара...трансферот не се остварил бидејќи паднал интернетот во хотелот кај што се прават сите трансфери во Италија:tapp:
хахахахахахаахахах неверојатно !
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 12:48 ---


Анелка :pos:.. Цел тим 268 М ни вреди според ТутоСпорт :D
Погба 25 воов .Иначе цената на Келини е поголема.Ањелка го ставиле 0 милиони ххахаа поштета да продаваме од клубот кошта пари а не па играч .
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
хахахахахахаахахах неверојатно !
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 12:48 ---

Погба 25 воов .Иначе цената на Келини е поголема.Ањелка го ставиле 0 милиони ххахаа поштета да продаваме од клубот кошта пари а не па играч .
Со оглед на тоа како се развива Погба цената уште ќе му расте, а Киелини сигурно дека е повеќе па и Бонучи :D
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Само што Ањелка не е позајмен и плуса нејверојатно и Поли ке дојде во Јули...


 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Изгледа постигнат е договор со Сампдорија за трансфер на Поли во Јувентус во Јуни.линк

Според Sky,Јуве потпишале со 16 годишниот талент од Норвешка Вајебах Сакор,за кого биле заинтересирани и Арсенал линк
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
204
Поени од реакции
179
Moра да победиме во недела....од 2008 немаме победа тука...

 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Аха а агент му бил никој друг туку МИНО РАИОЛА. Незнам дали беше муабетот за Ата Хотел или за друго место ама типов врескал ко луд. Чекам уште сеир на темава.
Наводно му кочел интернетот и не можел да добие мејл со потребните документи за трансфер.
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 18:23 ---
Не ме интересира кој доаѓа, битно Јуве да освојува ... Но, нема да ми биде сеедно ако си отидат некои играчи.. Во прв ред го ставам Бонучи бидејќи е млад и прераснува во врвен стопер, лани беше слаб, али годинава најмногу од сите напреднал, значи само кога ќе го видам како смирено игра со топката и колку интелигентни потези прави стварно се воодушевувам и запрашувам дали овој е бонучи тој од лани што играше кај нас ... Од друга страна Барзаљи е безпрекорен, машина е , ниеден напаѓач на светов не може физички да се носи со него, најјака страна му е одземањето на топката, а богами и брзината е на негова страна .. Киелини, шта речи за човеков, стварно немам што да кажам, во воздух сите дуели ги добива, премногу добро знае да се загради и да ја чува топката, храбро и без размислување влегува во остри дуели дури и неретко самиот страдал што со пукната аркада што со пукнат нос :icon_lol: Едноставно најјака одбрана со овие тројца имаме во светот .. Али ете, кога едно делче ќе фали од сложувалката ништо не е како што треба ... Кажав а и сега ќе кажам, сите голови од Нова година навака ги примивме од левата бековска позиција, местото каде што Киелини требаше да биде ...
Имам кажано и ќе повторам пак. Бонучи е материјал за КАПИТЕН. Психолошки ни е најстабилен играч.
Јасно е дека има да јади фурни леб дури не замини буфон под пензија. Киелини е премногу темпераментен, а Бонучи заедно со Маркизио по мене се столбот.
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 18:28 ---
Па добро бе, тие агентите сигурно имаат некое јако смартфонче што има HotSpot. Пушти го тоа, преку лаптоп стајсе на таа мрежа и позз. Ама ајде, нетот паднал :tapp: :D
Ваљда мислиш 3G? во мал простор и екстра загушен сообраќај. Уффф
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
\

Имам кажано и ќе повторам пак. Бонучи е материјал за КАПИТЕН. Психолошки ни е најстабилен играч.
Јасно е дека има да јади фурни леб дури не замини буфон под пензија. Киелини е премногу темпераментен, а Бонучи заедно со Маркизио по мене се столбот.
Па на секој свирен прекршок против нас Бонучи е прв што се буни и врши притисок на судијата заедно со Вучиниќ и Маркизио :D
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Јас мислам дека после заминувањето на Буфон кога и да е Капитени ќе ни бидат.
Киелини - Маркизио - Бонучи
иако јас би сакал да биде
Маркизио - Киелини - Бонучи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom