Фан Клуб: Јувентус

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Ди Чеље цела утакмица изигра топ,направи една грешка што рака на срце да реагираше Буфон боље и тие што дремеа у петерец немаше да заврши со таков шупачки гол али тоа е,коа ти го удриле пикот ќе те вреѓаат па незнам што
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Абе доста ја тупите вие 2-цата, зошто кривицата ја фрлате на ПДЧ? Зошто не ги обвинувате напаѓачите што неможат да дадат гол? Дај прекратете веќе 2 страни само се карате за пред 2 недели кој бил крив за некој ебан гол!
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
:facepalm:

ocigledno glup si pa ke ti nacrtam... eve kaj go menajvas stavot kako zena koja dobiva.... pred 3 dena vikas toj sto go cuva igracot e kriv a sega vikas toj sto trebal da ja izbaci topkata toj e kriv, ali aj moze ne si tolku glup i nestabilen vo oformuvanje svoi mislenja kolku sto go mrazis de chele(y)
:tapp:
мн ме интересира дали си 8мо или 7мо :icon_lol:
сум го мразел ПДЧ хаха синкир дома лебот ми го јади
гледај и трета утакмица пошто досег имаш гледано само две со лазио и оваа денес и ке ти објаснам разлика мегу корнер и центаршут
и дома на таткоти глуп ке му викаш јасно?;)
--- надополнето: 26 јануари 2013 во 23:23 ---
Абе доста ја тупите вие 2-цата, зошто кривицата ја фрлате на ПДЧ? Зошто не ги обвинувате напаѓачите што неможат да дадат гол? Дај прекратете веќе 2 страни само се карате за пред 2 недели кој бил крив за некој ебан гол!
кој не ги обвинува? мајката му јаа пцујам на вучко 1 недела овде па и на мравката и на другото џуџе на левата страна шо играше денес... со вакво залагање само во киево можат да играт
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
:tapp:
мн ме интересира дали си 8мо или 7мо :icon_lol:
сум го мразел ПДЧ хаха синкир дома лебот ми го јади
гледај и трета утакмица пошто досег имаш гледано само две со лазио и оваа денес и ке ти објаснам разлика мегу корнер и центаршут
и дома на таткоти глуп ке му викаш јасно?;)
toa e toa nemas fakti samo nekoj sosema treti raboti zabeguvas nemas sto da odgovoris, se gleda nemas veze
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Од другата утакмица нема да дозволи коа водиме 1-0,да остане водството на само еден гол
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Абе доста ја тупите вие 2-цата, зошто кривицата ја фрлате на ПДЧ? Зошто не ги обвинувате напаѓачите што неможат да дадат гол? Дај прекратете веќе 2 страни само се карате за пред 2 недели кој бил крив за некој ебан гол!
nie zborevme strikno za goloite primeni koj e kriv a ne za utakmicata, nejkam da komentaritam za napadot to treba da se ubie
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
I like you (y) имаш стил се гледа, али ти фали општо познавање на фудбалот :icon_lol:
slusaj gleam nesto bt imas u imeto vajda si od bitola, pa da ti kazam pravo u skopje ima 10 pati podobar fudbal pa da zeam i nekoj od ulica u momentov ke znae poise od tebe
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Не се препукувајте за џабе, им дадовме бодче по се изгледа имаме некоја соработка.Денес на сите ливчиња ми беше x изиграна утакмицава само сингл не си ја пуштив, глупак.:facepalm:
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
Ди Чеље цела утакмица изигра топ,направи една грешка што рака на срце да реагираше Буфон боље и тие што дремеа у петерец немаше да заврши со таков шупачки гол али тоа е,коа ти го удриле пикот ќе те вреѓаат па незнам што
точно, и буфон можеше да реагира поубо и касерес и маркизио дремеа чекаја да падни таванот...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Дечки џабе е се сега, никој не ни е крив, ни судиите, ни Де Чеље( иако мислам дека дечкото е печен за Пескара или некој таков сличен клуб, нека го продадат додека можат ,додека е колку толку млад да земат некое евро. На вакви тимови како Џенова неможеме да се задоволуваме само со 1 гол, мора да ги напуниме, нема изговор. Свака му част на Вучко за топката за Лихт кај голот, ама колку сум го замразил човекот сезонава тоа чудо едно. Едноставно се влече по терен цела сезона, јас стварно незнам како игра прва постава кај еден тренер како што е Конте, кој бара максимална пожртвуваност и трчање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom