Фан Клуб: Јувентус

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Еве го силниот Шитер :pos:, абе бруки невидени се, мислеа дека со еден натпревар шампиони ќе станат :гомце:
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 21:06 ---
Идете само у фан клуб Шитер и насмејте се што пишуваат дека ги САБОТИРААТ хахахааххахахахаха демек нивниот играч Силвестри ги саботира абе :tapp:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Според Конте 4-3-3 е подефанзивна тактика и затоа не игра со таа формација,3-5-2 била поофанзивна ,да си знаете за другпат зашто не играме 4-3-3:)

А Ква ква е најдобар напаѓач според минутажата и головите,боље е и од Џеко:) има 6 гола,два помалку од Кавани и само еден од Ел Шарави и Милито.. кога праиме муабет дека Јуве немале добар напад,најмногу дадени голови во Сериа А и +20 гол разлика.



За еден толку лош напад:unsure:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Според Конте 4-3-3 е подефанзивна тактика и затоа не игра со таа формација,3-5-2 била поофанзивна ,да си знаете за другпат зашто не играме 4-3-3:)

А Ква ква е најдобар напаѓач според минутажата и головите,боље е и од Џеко:) има 6 гола,два помалку од Кавани и само еден од Ел Шарави и Милито.. кога праиме муабет дека Јуве немале добар напад,најмногу дадени голови во Сериа А и +20 гол разлика.



За еден толку лош напад:unsure:
Според мене колку и да ни е добра гол разликата немаме асален и добар напад некако само на моменти блескаат нашите напаѓачи не се константи...додека средниот ред тука многу ги вади :love:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Според мене колку и да ни е добра гол разликата немаме асален и добар напад некако само на моменти блескаат нашите напаѓачи не се константи...додека средниот ред тука многу ги вади :love:
Па нормално кога Конте ги ротира цело време,и така е подобро што сите даваат голови ,не зависиме од еден играч како Милан и Интер...

 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Па нормално кога Конте ги ротира цело време,и така е подобро што сите даваат голови ,не зависиме од еден играч како Милан и Интер...

Go delime istoto mislenje, bolje e site neka davaat golovi od kolku na eden da se naklonis, matri imase 10 gola lani ama Juve bese sampion, ne deka matri dal malce goloj ili mnogu, shampion bese deka site davaa golovi. i toa mi se dopaga/
 
F

FuckYouAll

Гостин
Не е важно што немаме некој играч што дава 20+ голови во сезона, лани без таков имавме најдобар напад и бевме шампиони.
Конте самиот барал од играчите за врска да влегуваат од втор план, затоа многу голови даваат тие играчи. Баш тоа Погба го изјави пред некој ден.

А и лошо ќе биди ако зависиме од еден играч, ево Ел Шарави има дадено 44% од головите на Милан, Тото исто за Удине, што ако се повредат ?
Кавани имат дадено 40 % од головите, неиграше против Aталанта, Наполи изгуби.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaasdasda.JPG
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Џовинко, Кваљарела, Асамоа и Видал во тимот на колото скоро на сите медиуми во Италија.

Почнаа шпекулациите. Ако Јуве не успее да го добие Љоренте во Јануари, можно е враќање на Трезеге во дресот на Јуве. Пред некој ден Трезеге изјави дека сака да ја заврши кариерата во Европа, а мислам дека нема поубаво место за тоа од Јуве.

Да имаше Јуве барем некој со чувство за гол блиску до овај, лани ќе завршеше со минимум 10 бода пред вториот:

 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Џовинко, Кваљарела, Асамоа и Видал во тимот на колото скоро на сите медиуми во Италија.

Почнаа шпекулациите. Ако Јуве не успее да го добие Љоренте во Јануари, можно е враќање на Трезеге во дресот на Јуве. Пред некој ден Трезеге изјави дека сака да ја заврши кариерата во Европа, а мислам дека нема поубаво место за тоа од Јуве.

Да имаше Јуве барем некој со чувство за гол блиску до овај, лани ќе завршеше со минимум 10 бода пред вториот:
АААААААААААААААААA Што збориш бе? Трезеге !?!?!?!?!?!

ЕДВАЈ ЧЕКАМ, ПАК КЕ БИДЕ НАЈДОБАР СТРЕЛЕЦ, АКО ИМА 30 И КУСОР ГОДИНИ, ЛЕЈ МЕ ФАТИ ЕУФОРИЈА!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Џовинко, Кваљарела, Асамоа и Видал во тимот на колото скоро на сите медиуми во Италија.

Почнаа шпекулациите. Ако Јуве не успее да го добие Љоренте во Јануари, можно е враќање на Трезеге во дресот на Јуве. Пред некој ден Трезеге изјави дека сака да ја заврши кариерата во Европа, а мислам дека нема поубаво место за тоа од Јуве.

Да имаше Јуве барем некој со чувство за гол блиску до овај, лани ќе завршеше со минимум 10 бода пред вториот:

Давид Трезеге има тешка повреда на коската на десната нога кај бутниот мускул така да тешко брзо да се опорави ... баш пред некое време читав дека со повредата става крај на кариерата ....
--- надополнето: 13 ноември 2012 во 09:25 ---
http://www.sportal.rs/news.php?news=86211
 

Kajgana Shop

На врв Bottom