Фан Клуб: Јувентус

F

FuckYouAll

Гостин
Средината тотално потфрли, Маркисио направи пенал, Видал ја заеба за вториот гол.
Ај баш да видам дак ќе мениме формација, пошо не научија веќе.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Ми дојде една мисла, да беше Карера место Алесио ќе изгубевме? Без Лихт немавме никаква десна страна, а и Вучко мислам прерано го извади.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.229
Поени од реакции
8.111
Поразов мораше кога тогаш да се случи. Ништо не трае вечно. Единствено што ме нервира е тоа што бевме вака надиграни и прегазени. Ова не личеше ни на Ц лигаш а не на Јувентус. Најпрво, незаслужено водство и веднаш потоа повлекување и оставање на противникот да игра. Па да му е**м мајката и на Алесио и на Карера и на тој нивни менталитет по водство да се повлечат ко некоја екипа кога прави изненадување. Ако тоа е диригирано од Мистер тогаш и на него да му е**м мајката. Ова не им е првпат да се повлечат по водство и да го баталат мечот додека не им дојде јајцето на гзот па после да почнат да напаѓаат. Само, до сега не налетале на некој што знае тоа да го искористи како вечерва што го искористи Интер. Искрено се надевам дека ќе извлечат поука од мечов и ќе гледаат во иднина по водство да го дотолчат противникот а не да го остават да игра. Ова за доброто на сите нас кои го сакаме Јуве.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Ми дојде една мисла, да беше Карера место Алесио ќе изгубевме? Без Лихт немавме никаква десна страна, а и Вучко мислам прерано го извади.
Epa pocna da mava Lich:D a Vucko prinudno izvaden nekoja mala povreda :/
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
5.532
Лихт мораше надвор, за најмал прекршок ќе добиеше втор жолт.
Да ама можеше да влези Исла, во оваа 3-5-2 би бил подобар. И мислам дека е време Љоренте да се пакува ;)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Ми дојде една мисла, да беше Карера место Алесио ќе изгубевме? Без Лихт немавме никаква десна страна, а и Вучко мислам прерано го извади.
Се пожали на повреда Вучко.. затоа излезе..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.333
Поени од реакции
86.454
Што читам, кој пцуе играчи, кој тренери... Па добро де што мислевте вие цело време ќе тепаме? Што ги напаѓате играчите? Вечерва Интер беа подобри, не победија, дадовме гол од офсајд. Да не беа играчите и тренерите моментално што ни се немаше титула да видиме уште долго време. Изгледа брзо ги заборавивте сезоните кога бевме 7 место. Да не сакате пак да ни се вратат? Дајте не бидете смешни, вие очекувате секој играч да игра како на ПЕС/ФИФА, стискај копчето за трчање и орај на теренот. Признавам Алесио и Карера направија грешка кога го внесоа Бендтнер, ама ете се деси. Срамота, за еден пораз на кол го ставивте целиот тим.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.229
Поени од реакции
8.111
Што читам, кој пцуе играчи, кој тренери... Па добро де што мислевте вие цело време ќе тепаме? Што ги напаѓате играчите? Вечерва Интер беа подобри, не победија, дадовме гол од офсајд. Да не беа играчите и тренерите моментално што ни се немаше титула да видиме уште долго време. Изгледа брзо ги заборавивте сезоните кога бевме 7 место. Да не сакате пак да ни се вратат? Дајте не бидете смешни, вие очекувате секој играч да игра како на ПЕС/ФИФА, стискај копчето за трчање и орај на теренот. Признавам Алесио и Карера направија грешка кога го внесоа Бендтнер, ама ете се деси. Срамота, за еден пораз на кол го ставивте целиот тим.
Интер заслужи да победи и тука нема збор. Мене ме нервира што Јуве во серија ги прави истите грешки. Свеж пример е мечот против Болоња каде исто така по водството ја оставија Болоња да игра и и дозволија да израмни. Истото беше и со Сиена и ред други мечеви каде Јуве наместо да се одлучи да го изгази противникот, свесно или несвесно се повлекуваше како да не веруваат во своите квалитети и со водството да направиле изненадување. Само, како што реков до сега не се најде некој тим тоа да го искористи па Јуве после израмнување повторно ја преземаше иницијативата и среќно или несреќно постигнуваше голови за победа. Арно ама вечерва Интер ја искористи психолошката предност која ја доби по израмнувањето. Мене ме нервира тој менталитет на Јуве, кога ќе си речат "доволно е" и сакам подитно да се искорени.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Тоа е тоа момци, убаво не спуштија на земја , можеби и во прав момент. Подобро што поразот се случи од еден Интер кој е во налет и изигра многу храбро и без грешка вечер, одколу да се случеше од некој си таму Лече или Пескара... Нема потреба од давање оценки на играчите и не вреди плукање особено. Единствено за Погба ми е криво што не доби шанса вечерва, во супер форма е и мислам дека ќе беше друга приказна со него на терен , нека ризикуваат малку повеќе тренерите и да ротираат состав, може и Пирло да добие мал одмор, нема испуштено натпревар од кога потпиша за нас.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.746
Поени од реакции
8.006
Само ја ли се чувствувам чудно по поразов? :confused:
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
^^Ти летаат пеперутки или ти се тркалаат диносауруси низ стомак?:pos:

се шалим нема љутиш.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Само ја ли се чувствувам чудно по поразов? :confused:
И ја:) после 49 утакмици без пораз,некако не ми е толку тежок поразов и мислам дека нема толку да им влијае на самодовербата.. имаме проблеми со реализација и во ситуација кога играме многу утакмици плус ЛШ играчите многу се трошат и играат пресинг 90 минути,со Сиена дадовме гол во 86,со Болоња во 91,работата е што мораме да трчаме ко луди 90 минути и да надокнадуваме што немаме некој напаѓач што ќе дава голови константно.. да имавме некој класа напаѓач овие утакмици ќе ги добивавме полесно и немаше играчите да се трошат толку. И во ваква ситуација Конте мора да смени нешто и да стави можеби уште еден напаѓач,на пример Вучко и Џовинко да делуваат ко крилни напаѓачи а во средина Бендтнер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom