Фан Клуб: Јувентус

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Незнам дали пиша накој
5 Мај 2002 Удинезе-Јувентус 0-2, Лацио-Интер 4-2
6 Мај 2012 Каљари-Јувентус 0-2,Интер-Милан 4-2
Него каде може да се набави маицата кампиони де италија што ја носеа да се земе додека ја има
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
Дај најдете ги сите голој на јуве оваа сезона да се потсетам како газеа од почеток :icon_lol:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Од кога се смирија страстите и отспав сватив што се десило .. ЈУВЕНТИНИ ШАМПИОНИ НА ИТАЛИЈА !!!!!!!!!!!!!!!! имам само една порака до сите што мислеа дека нема да се вратиме таму каде што припаѓаме ДУШМАНИ ЅВЕРОВИ ДА БОГ ДА СЕ СОТРЕТЕ !!!!! Благодарност до играчи , управа , тренери , скаути , Мистер Конте за сите што беа и дишеа за Јувентус . нема веќе што да се каже освен на 19-ти да ги исплескаме и наполитанките и да славиме дупла круна . МЗТ веќе ме израдува со дупла круна се надевам и Јувентус истото ќе го напраи ..
Ова скудето е за сите тие што останаа покрај клубот и кога беше во Сериа Б и кога беше мета на исмевање и заебанции . вчера сум плачел од среќа ама не ми е срам , конечно и на Ањели му се исполни желбата . Доста се изнапишував поздрав јувентини и славете и денес .
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
http://store.resetgroup.it/negozio/maglia-celebrativa-scudetto/
15 еу ... икс точка(звезда) :)

Покрај толку славје заборавивме на страшниот судар на Лихштајнер глава со глава, има ли некој информации? Мене ми изгледаше крајно сериозно :(
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Честито титула момци целосно заслужена.Златна генерација непоразени цела сезона целосно го вратија Јувентус каде му е местото !
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Кој не пуштил солза не е прав Јувентино !
btw, Тициано Крудели е коментаторот на Милан.
--- надополнето: 7 мај 2012 во 13:31 ---
Дај најдете ги сите голој на јуве оваа сезона да се потсетам како газеа од почеток :icon_lol:
Хир ју гоу! :D

п.с. Тоа се сите од првиот дел на сезоната
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
btw, Тициано Крудели е коментаторот на Милан.
--- надополнето: 7 мај 2012 во 13:31 ---


Хир ју гоу! :D
Не ми интересира кој на кого коментатор е важно сакав да кажам дека прав Јувентино морал да пуште барем солза по спектакалот вчера .
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Добар ден Јувентини! Уште ли славите, се отрезнивте ли? Јас толку многу пиво немам испиено во животот а и гласот ми е попара.
Браво за дечките, позаслужена титула не можеа да освојат. Се надевам ќе се продолжи добро да се работи со екипата и со адекватни засилувања да се испробаме во ЛШ со европскиве екипи а секако и да се оди на одбрана на Скудетото.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Не ми интересира кој на кого коментатор е важно сакав да кажам дека прав Јувентино морал да пуште барем солза по спектакалот вчера .
Незнам колку е тоа мерка али ја вчера плачев како мало дете :)
 
F

FuckYouAll

Гостин
Покрај толку славје заборавивме на страшниот судар на Лихштајнер глава со глава, има ли некој информации? Мене ми изгледаше крајно сериозно :(
Бил однесен вболница на мала интервенција ама бил добро и ја славел титулата заедно со сите, најверојатно против Аталанта немат да играт. :)

Иначе мене уште не ми се вервит дека сме шампиони. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom