Фан Клуб: Јувентус

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ЛЕЛЕЛЕЛЕ ЛУЃЕ НЕЗНАМ ЗА ВАС АМА МЕНЕ МЕ ИМАТ НЕКОЈ АНДРЕНАЛИН ФАТЕНО ОДВАЈ ЧЕКАМ ДА ПОЧНИТ УТАКМИЦАВА ИМАМ ЧУСТВО ДЕКА КЕ СЕ СЛАВИ ВЕЧЕРВА !!!
--- надополнето: 6 мај 2012 во 19:07 ---
Stasera si giocherà con un 3-5-2.Con Simone Pepe esterno.
Buffon; Barzagli,Bonucci,Chiellini; Pepe,Marchisio,Pirlo,Vidal,Lic
htsteiner; Matri,Vucinic.
6 години го чекаме овој момент уште неколку саата не се проблем :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.165
ЛЕЛЕЛЕЛЕ ЛУЃЕ НЕЗНАМ ЗА ВАС АМА МЕНЕ МЕ ИМАТ НЕКОЈ АНДРЕНАЛИН ФАТЕНО ОДВАЈ ЧЕКАМ ДА ПОЧНИТ УТАКМИЦАВА ИМАМ ЧУСТВО ДЕКА КЕ СЕ СЛАВИ ВЕЧЕРВА !!!
--- надополнето: 6 мај 2012 во 19:07 ---
Stasera si giocherà con un 3-5-2.Con Simone Pepe esterno.
Buffon; Barzagli,Bonucci,Chiellini; Pepe,Marchisio,Pirlo,Vidal,Lic
htsteiner; Matri,Vucinic.
Незнам Конте како ќе ги постави Лухтштајнер и Пепе, со оглед на тоа што двајцата играат од иста страна ( Се разбира ако ја игра формацијата 3-5-2 )
 
A

apidrone

Гостин
Незнам Конте како ќе ги постави Лухтштајнер и Пепе, со оглед на тоа што двајцата играат од иста страна ( Се разбира ако ја игра формацијата 3-5-2 )
Пепе знае и лево :)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Ќе мавнам уште едно кафе од нервоза:D сега е најпотребна храброст,уште само две утакмици до скудето,сега треба да изиграме најјако!! се е до нас,не чекаме кикс како миланезите,они освен што треба да тепаат треба да се крстат во Каљари,значи вечер играме против Каљари,Милан и Интер:coffee:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ќе мавнам уште едно кафе од нервоза:D сега е најпотребна храброст,уште само две утакмици до скудето,сега треба да изиграме најјако!! се е до нас,не чекаме кикс како миланезите,они освен што треба да тепаат треба да се крстат во Каљари,значи вечер играме против Каљари,Милан и Интер:coffee:
Во една прилика Ањели изјави CONTRO A TUTTI !
--- надополнето: 6 мај 2012 во 19:36 ---
6 години го чекаме овој момент уште неколку саата не се проблем :)
da da dare :)
 
G

grande-juve

Гостин
Леле леле, гледам на скај италија стадионот е црно бел, играчиве наши во одела излезени на теренот и се гледа дека се сконцентрирани, уште еден саат ајде нека помине, победа и ништо друго, во мозокот ми е еуфорија:) ФОРЦА ЈУВЕ!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Леле леле, гледам на скај италија стадионот е црно бел, играчиве наши во одела излезени на теренот и се гледа дека се сконцентрирани, уште еден саат ајде нека помине, победа и ништо друго, во мозокот ми е еуфорија:) ФОРЦА ЈУВЕ!
daj strimce :D
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ќе мавнам уште едно кафе од нервоза:D сега е најпотребна храброст,уште само две утакмици до скудето,сега треба да изиграме најјако!! се е до нас,не чекаме кикс како миланезите,они освен што треба да тепаат треба да се крстат во Каљари,значи вечер играме против Каљари,Милан и Интер:coffee:
Каљари ќе играл за Алегри да го освоел скудето мора да ги згазиме
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Најважниот натпревар за Јувентус во последните шест години. Господ нека е со нас бјанконери... одиме на победа. ФОРЦА ЈУВЕНТУССССС
 
A

apidrone

Гостин
starting 11: Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini; Vidal, Pirlo, Marchisio; Pepe, Matri, Vucinic.
bench: Storari, Caceres, Estigarribia, Giaccherini, Quagliarella, Del Piero, Borriello.
--- надополнето: 6 мај 2012 во 19:55 ---
Се враќаме на 4-3-3 :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
То беше изјава на Косу, не заборавај дека и Матри играше таму па белки и тој има другарчиња.
Астори е дете на Милан и се надевам дека ги мрази оти се оттарасија од него.

Инаку еве гледајте скај
http://www.calciohdstreaming.com/
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Астори е дете на Милан и се надевам дека ги мрази оти се оттарасија од него.
Не ги мрази, напротив Милан сакаат да го вратат назат во нивните редови, има да му спотни дупето вечерва на Астори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom