Фан Клуб: Јувентус

Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Јас можам и сум од Скопје, па ако има место би можел да улетам и ја :)
 
Член од
1 април 2009
Мислења
662
Поени од реакции
573
Шинтер одиграа само нерешено со второлигашите и тоа дадоа гол од пенал кој што не постоеше..сега утре треба да го искористиме тоа против Чезена, а Лацио и Рома ке одиграат нерешено. :)
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
И јас ке дојдам...Од Скопје сум и ако има место рачунајте и на мене.
Играм шпиц или лево али агентот мој ме препорачува за шпиц и за 1000че од натпревар :pos:
Многу мерак ми направи киксов на Интер и утре мора да тепаме и да се доближиме до врвот...
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
И јас сум за, меѓутоа не сум од Скопје и ако може да добивам совреме било какви информации за да можам да потврдам/откажам присуство навреме.
Истово важи и за мене. Значи ако може да добиемо нешто подетално и ако има уште место би изиграл ...
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Шинтер одиграа само нерешено со второлигашите и тоа дадоа гол од пенал кој што не постоеше..сега утре треба да го искористиме тоа против Чезена, а Лацио и Рома ке одиграат нерешено. :)
brescia ne se vtora liga!
forza brescia!
da znaete deka u brescia ke go jadete i vie!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Epa slusheajte me ubajni moi........... jas voopshto ne sakam da navredam nitu eden..... ali ce pcujam najmnogu po site so se osudvaat da zbornat protiv naasiot juve!!!!!!
KLETNICI PROKLETI aj ebette se vo gazo i da ynajte deka JUVENTUS ce rascveta fok oFFFF
Де бе брат кој ти згрешил толку многу ?

--- надополнето ---

Убави мои идам до WC да повратам пошто сум пијан ...
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
50
Поени од реакции
1
Дечки ќе пишам пак.Има ли некој заинтересиран за турнирот меѓу фан клубови шо се организира.Иам контакт со некои членови шо ќе играат ама некој друг сака ли или да си бараме други играчи шо се фанови на јуве???
eve jas mozam bratche da igram....imam trenirano mn vreme pa zaso da ne probame zaedno da napravime ekipa ako ima mesto za mene naravno :D

--- надополнето ---

па има тема за ова во фудбал http://forum.kajgana.com/showthread.php?54657-Фан-Клуб-Фудбалска-пресметка-КГН/page7

Сега за сега сме 4 души јас,Juventus_M и уше 2 дечки шо не се членови ан форумот.Ова не е само за фан клубови од кајгана туку општо за фан клубови од македонија.Така да да не дојде до забуни ако има некој шо не е член на форумов.Пишете тука да се собереме да ги растртиме другие.10 души максимум треба.
racunaj me i mene 100 posto

--- надополнето ---

па има тема за ова во фудбал http://forum.kajgana.com/showthread.php?54657-Фан-Клуб-Фудбалска-пресметка-КГН/page7

Сега за сега сме 4 души јас,Juventus_M и уше 2 дечки шо не се членови ан форумот.Ова не е само за фан клубови од кајгана туку општо за фан клубови од македонија.Така да да не дојде до забуни ако има некој шо не е член на форумов.Пишете тука да се собереме да ги растртиме другие.10 души максимум треба.
racunaj me i mene 100 posto
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Јас сум од СК и би играл ама... секогаш има ама...
За жал незнам колку би ми дозволиле обврските а гледам и дека имате доволен број пријавени така да не верувам дека би фалел во составот. Добрите екипи секогаш имаат квалитетни замени и не верувам дека отсуството на ѕвездата во нападот би се почувствувало:icon_lol:.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
eve jas mozam bratche da igram....imam trenirano mn vreme pa zaso da ne probame zaedno da napravime ekipa ako ima mesto za mene naravno :D

--- надополнето ---

racunaj me i mene 100 posto

--- надополнето ---

racunaj me i mene 100 posto
Абе на форум сите се 100 пости сигурно ама коа треба да се отиде никој нема се надевам ќе се собереме ако е после оваа недела доаѓам.Утакмицава денес може нема да ја гледам имам сесија неделава ама рез ќе пратам од време на време
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.717
Поени од реакции
5.399
Денеска против Чезена,веројатно во првиот состав покрај Бонучи,шанса ќе добие Соренсен како централен дефанзивец.

Sky jа најавува формацијата:

Storari

Motta--Sorensen--Bonucci--Grosso

Pepe--Melo--Aquilani--Marchisio

Quagliarella--Del Piero
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Денеска против Чезена,веројатно во првиот состав покрај Бонучи,шанса ќе добие Соренсен како централен дефанзивец.

Sky jа најавува формацијата:

Storari

Motta--Sorensen--Bonucci--Grosso

Pepe--Melo--Aquilani--Marchisio

Quagliarella--Del Piero
Па, составот и нема да биде толку утепан како што очекував. Со ваков состав мислам дека можеме да ги освоиме трите бода со Чезена без некои поголеми потешкотии па после наредното коло се надевам дека ќе бидеме посилни за Киелини за дербито против Рома.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Денеска против Чезена,веројатно во првиот состав покрај Бонучи,шанса ќе добие Соренсен како централен дефанзивец.

Sky jа најавува формацијата:

Storari

Motta--Sorensen--Bonucci--Grosso

Pepe--Melo--Aquilani--Marchisio

Quagliarella--Del Piero
Тоа е Соренсен ваљда е добар против Чезена опаа Гросо го вратиле?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom