Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јуни 2010
Мислења
19
Поени од реакции
0
kako moze da imame tolku golemi drva vo napadov pa i u odbranata!!! preku 15centarsutevi imase nemozat da go nadripaat- bovo i balzareti!!! SRAMOTAAA!!!

--- надополнето ---

Zivko_10 напиша:
kako moze da imame tolku golemi drva vo napadov pa i u odbranata!!! preku 15centarsutevi imase nemozat da go nadripaat- bovo i balzareti!!! SRAMOTAAA!!!
A I OD NIVNI 3SANSI PRIMAME TRI GOLA!!!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.220
Поени од реакции
8.062
Ма ја не знам што ко да не се дешава ова,едноставно не иде и тоа е ,што ајде ке замерите на играчите ајде што?освен на тој мота инвалидо на другите што ке замерите,не се залагаат 100 % ?што?не напаѓаме ние цело време не играме ние цело време ?не мора само у тоа головите да гледате погледајте ја малце играта ,според мене ми е тип топ а тоа е најбитно.
Абе човек, кого залажуваш, себе или некој друг? Што кур ќе ми е игра ако нема резултати. Што сега да не ќе добиеме бод или два зошто убаво сме одиграле? Нека идат да се лечат и дадоа на босиве да дојдат до прва победа сезонава.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
За каква игра зборувате?
Има ли Јувентус воопшто лева страна? Ниту еднаш не се обидоа да организираат напад во лево, па мајку му толку можат да забележат дека оној Балзарети или како и да се вика е дупло поголем и посилен од Красиќ и дека на него топката му поминува ама играчот не.
И каква улога имаше Аквилани во тимот?

--- надополнето ---

За каква игра зборувате?
Има ли Јувентус воопшто лева страна? Ниту еднаш не се обидоа да организираат напад во лево, па мајку му толку можат да забележат дека оној Балзарети или како и да се вика е дупло поголем и посилен од Красиќ и дека на него топката му поминува ама играчот не.
И каква улога имаше Аквилани во тимот?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Абе човек, кого залажуваш, себе или некој друг? Што кур ќе ми е игра ако нема резултати. Што сега да не ќе добиеме бод или два зошто убаво сме одиграле? Нека идат да се лечат и дадоа на босиве да дојдат до прва победа сезонава.
Твој став,ако мислиш дека е подобро да немаш никаква игра и цело време да се браниш ја не мислам така ,мене ми е многу поубаво кога тимот за кој навива игра течно прави акции се залага и на крај коа ке се круниса со гол,денес немавме среќа и тоа е идеме понатаму,а ти тоа што си навивач што го сакаш јувентус само кога гол/победува коа дава свака ти час.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ај не кењајте сеа по играчите ќе ве молам. И прошлата беа истите па згазија.
Не може за 5 дена да заборават да играат, има матни игри тоа е целата работа.
Поздрав не коментирам друго, немам живци.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Ма ја не знам што ко да не се дешава ова,едноставно не иде и тоа е ,што ајде ке замерите на играчите ајде што?освен на тој мота инвалидо на другите што ке замерите,не се залагаат 100 % ?што?не напаѓаме ние цело време не играме ние цело време ?не мора само у тоа головите да гледате погледајте ја малце играта ,според мене ми е тип топ а тоа е најбитно.
Со согласувам со тебе. Не можеме ништо да кажеме за играва - палермо дадоа сељачки гол во првите минути и остатокот од натпреварот го изиграа зад ѕидини. Играва кај и кај е подобра од минатата сезона. Пепе малку ме разочара денес, но дечкото има уште бајги место за напредок. Алекс (според мене) ќе го доведе во ред. Освен Пепе, голманот беше катастрофален (всушност цела сезона не ми се допаѓа како брани - супермен немаше да прими ниту еден од головиве) Како и да е, биче боље.
пс.Што е со одбрамбениот што го зедовме во последна секунда? Од него ни трага ни глас ...
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Ај не кењајте сеа по играчите ќе ве молам. И прошлата беа истите па згазија.
Не може за 5 дена да заборават да играат, има матни игри тоа е целата работа.
Поздрав не коментирам друго, немам живци.

ама ете ај и матни работи да имало,ама си играа бе дечките што ке им замериш зар не се оставија на терен и после некој ке пише аиии воа ноа дрва вака така управа да се мења цел тим не игра ...глупости.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
ма незнам што да кажам веќе не викам дека беа дупки ама немаа среќа :mad: имаше барем 2 чисти пенала посебно ова на крај некаде во 90+ минута со лакт у Амаури удри и нема пенал??? неам зборови за остнатото па сеа пак нека се дига марота и ањели дека ќе праат шампионски тим што губи дома од екипа која и е ова прва победа...
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
абе ако имаш нешо попаметно да кажеш кажи не сери кај шо ќе стигнеш имаш шоља у твојот фан клуб па сери таму...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
ах јувентус, јувентус ...

до кај стигнавме ... :jaj:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Ептен ми е тешко што изгубивме ама тоа е, се надевам во недела ќе се заборави поразот и ќе атакуваме на победа против Каљари.
Искрено да ви кажам немавме некоја лоша игра, играта беше добра,создававме шанси.шутеви кон голот но топката не сакаше да влезе.Со исклучок на некои поединци Мота,Пепе,Сторари... игравме добро како колектив.Многу често се случува ниту со добра игра да не победиш.Палермо даде гол уште во првата минута и потоа цела утакмица се бранеше со 11 играчи пред шеснаесетникот и со брзи противнапади се префрлуваше тежиштето на нашата половина и од никаде ни збрцаа уште 2 гола. Не очајувајте момци,тоа е фудбал што да се прави.Денес Палермо со резултатот не спуштија на земја,но не успееа да не надиграт.Се надевам уште во недела Јуве ќе одговори со против-удар.
Незнам дали забележавте и Недвед беше во ложата. Форца Јувентус.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Не заслуживме да изгубиме, кој сака што сака нека каже.

Она од Бово, па ја да бев на гол ќе го фатев, ебате Сторари, а богами и за вториот гол можеше подобро да изреагира. Ах бе Џиџи златен, ал ќе се вратиш у блиска иднина... Иначе минимум 3 чисти пенали за нас имаше (2 над Амаури и еден чист како солза на Алекс, и уште една дискутабилна ситуација), баш ме интересира после ова што ќе изјави Зампарини. Капак на се, па и среќа немаме, ко и секогаш... :tapp:

Што е тука е, идеме даље. И аман нека се опорави Траоре, да не го гледам овој Мота веќе...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.220
Поени од реакции
8.062
Твој став,ако мислиш дека е подобро да немаш никаква игра и цело време да се браниш ја не мислам така ,мене ми е многу поубаво кога тимот за кој навива игра течно прави акции се залага и на крај коа ке се круниса со гол,денес немавме среќа и тоа е идеме понатаму,а ти тоа што си навивач што го сакаш јувентус само кога гол/победува коа дава свака ти час.
Не, вистински навивач се нервира кога тимот му губи бодови и не се задоволува со убава игра. Да не треба ко некој 70 и кусур годишен старец на кој се му е рамно да си речам: Што имам јас од тоа? Пари да не ми даваат.
Дали јас како навивач на Јувентус немам право да го критикувам тимот после пораз? Што треба да речам? Одличен резултат, Палермо сепак е за класа појака екипа од нас и добро е што не примивме уште некој гол. Тоа ли треба да го кажам. Дај не ме заебавај и ти на цела нервоза!
 
F

FuckYouAll

Гостин
Многу рано гол примија. И после онаков гол се знаеше каква ќе биде играта на Палермо, ако влезеше пречката од Алекс поинаков ќе беше резултатот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom