Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Знам дека не беше наш т.е на Барса беше туку мене друго ми беше зборот, зошто не се потрудивме да го задржеме .. немавме шанси или не сакавме? :)
не верувам дека не сакаа ама кој да даде 10 милиона се стиснале.Не ми се верува и ја се изнарадував на победава а тоа порано нормално беше да го тепаме удинезе
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Иначе за утакмицава што може да се каже?! Ако некој очекуваше вакво нешто јас рака му давам. Секако дека потајно се надевав на 2ка али тесно 1-2 или 2-3. Ова веќе е претеризам јас мислам... :vozbud:
Големо браво за Мело, Миле, и Маркисио се гледа дека кога средината е на свое ниво пола 90% од работата е завршена. Само нека продолжат вака. JUVE SIAMO NOI !!!
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Честито победа топ партија прикажаваа вашиве само една забелешка, неам видено погрд дрес од овој белиов на Јуве :P
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Бонучи,Красич и Маркизио се во тимот на колото на гоал.ком.

не верувам дека не сакаа ама кој да даде 10 милиона се стиснале.Не ми се верува и ја се изнарадував на победава а тоа порано нормално беше да го тепаме удинезе
Откупната клаузула на Касерес во Јуве беше 11 милиони.Кога беа Секо и Бетега во Управата,Бетега понудил 8 милиони за да се откупи Касерес,пари кои тогашното раководство на Барса ги одби и бараше повеќе.А летово новото раководство на Барса го позајми Касерес во Севиља со откупна клаузула само од 5 милиони.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Добро е тоа што победивме вчера само колку ќе трае ваквата игра, да не биде 1 партија одиграна добро други 5 катастрофа, доколку се задржи ова темпо на игра според мене имаме добри шанси за скудетото, јас не видов ниедна друга екипа што е толку многу над нас, можда Милан на хартија али само на хартија е подобар и интер кој има доста уиграна екипа, но со малку повеќе волја и труд може се да се случи. Последните 15 минути ни се најкритични, секогаш примаме гол во последните минути, треба озбилно да се поработи на тој проблем. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS

--- надополнето ---

Бонучи,Красич и Маркизио се во тимот на колото на гоал.ком.

Откупната клаузула на Касерес во Јуве беше 11 милиони.Кога беа Секо и Бетега во Управата,Бетега понудил 8 милиони за да се откупи Касерес,пари кои тогашното раководство на Барса ги одби и бараше повеќе.А летово новото раководство на Барса го позајми Касерес во Севиља со откупна клаузула само од 5 милиони.
Mожда Барса го даде за 5 милиона ама голема грешка направивме што не го откупивме знаејќи дека за Уругвај игра лев бек и сосема добро се снаоѓа на таа позиција, поради таа грешка сега ќе го гледаме зденката како лев бек и ќе се нервираме,незнам како после 4 години на никој од управата не му текнува дека на Јувентус му требаат класа бекови.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
нормално да е откупната цена пониска секоја наредната сезона како му истекува договорот на играчот-нема ништо чудно тука.....само продолжува кампањата на Марота да се исфрлат од клубот сите играчи поврзани со минатата управа
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
нормално да е откупната цена пониска секоја наредната сезона како му истекува договорот на играчот-нема ништо чудно тука.....само продолжува кампањата на Марота да се исфрлат од клубот сите играчи поврзани со минатата управа
Ако е за тоа сите на некој начин се поврзани со старата управа, не ти држи муабетов според мене :smir:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Да ви кажам право не памтам кога последен пат победивме со голема разлика и да не примиме гол :vozbud:
 
С

сашенко

Гостин
Леле не ми се верува неможам дрес да најдам од јувентус денес по скопјево...до душа не бев секаде ама на поминување бев низ аеродром и влегов во фан шоп и овој ми вика НЕМАМЕ од јувентус.....Отидов до уште неколку продавници низ скопје и само за реклама имаат по еден од ланските..Да ти е_ам Скопјево дрес да неможеш да најдеш од јувентус.Иначе цените стандард....2200 со амблемче од најк а 900 без него...Во обичните продавници тој со најк амблем е 1800 а другиот исто 900.Ама не видов од јувентус никаде дрес.Сакав од красич да купам и бев 100% сигурен дека во фан шоп МОРА да има...:nerv::nerv::nerv::nerv:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
^ Оди во ГТЦ на 3-ти кат во Пирамида, таму имаше едно време.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
skeloto e dobar igrac za italija mislam igra mladinci kako camoranesi
Има сличности со Камора,исто игра десно крило и е итало-аргентинец и чим Моџи го препорачува тогаш треба да се земе но имаме ние веќе играчи таму а и изјави дека сака да игра за Интер.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Јас мислам позицијата десно крило е зацементирана со Красич , така да треба да се обрне внимание на пополнување на другите дупки во тимот (бековските позииции , пред се левата) ... Шелото е најмалце потребен во моментов , сигурен сум дека и Марота го знае тоа ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom