Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
за ова ќе добиете три кила банани и кило и пол лешници од ФИЦГ...(шала)
знам бе :) до некаде се битни навивачите но и играчите шо ке покажат на терен :) започнува нова сезона како за милан така за интер така и за јуве со срека нека вие па нека биди подобриот шампион
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
се молат интерашите да не мањачат во овој дел од форумот.ќе имаат доста за муабетење околу работата на Бенитез годинава:pos2:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
се молат интерашите да не мањачат во овој дел од форумот.ќе имаат доста за муабетење околу работата на Бенитез годинава:pos2:
Немој така да зборуваш за веќе предвреме прогласените шампиони :pos::pos:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Екдал од следната сезона ќе го носи дресот на Болоња,мислам дека играчот е продаден 50% на Болоња за 2.5 милиони евра.Ако сум грешка поправете ме.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
според последните најави каморанези и полсен најверојатно ке одат во биргингам и ливерпул линк тука се очекува да се официјализираат наскоро
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Како не ни е срам бе, сме уништувале ваков талент ццц

Christian Molinaro bitterly criticised Juventus for holding back his progress after receiving his Italy call-up under Cesare Prandelli.

http://football-italia.net/aug07h.html
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Како не ни е срам бе, сме уништувале ваков талент ццц

Christian Molinaro bitterly criticised Juventus for holding back his progress after receiving his Italy call-up under Cesare Prandelli.

http://football-italia.net/aug07h.html
Неблагодарник.Тој треба да биди среќен што воопшто го облекол дресот на Јувентус.Безброј пати беше исвиркуван од навивачите поради неговите безброј почетнички грешки,а ќе остане во историјата и по тоа што игра бек а во својата досегашна кариера нема испратено ниту еден употреблив центаршут:


Една од неговите мал милион слични ситуации во Јуве.Минатата сезона доби шанса на еден натпревар и не знаеше аут да изведи,па сега изјавува дека не добил шанса. :toe:

--- надополнето ---

Тиаго се согласил да премине во Атлетико Мадрид,но ја барал истата плата која што ја има во Јувентус,нешто што во никој случај нема да му биде овозможено од Атлетико. линк
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Неблагодарник.Тој треба да биди среќен што воопшто го облекол дресот на Јувентус.Безброј пати беше исвиркуван од навивачите поради неговите безброј почетнички грешки,а ќе остане во историјата и по тоа што игра бек а во својата досегашна кариера нема испратено ниту еден употреблив центаршут:


Една од неговите мал милион слични ситуации во Јуве.Минатата сезона доби шанса на еден натпревар и не знаеше аут да изведи,па сега изјавува дека не добил шанса. :toe:

--- надополнето ---

Тиаго се согласил да премине во Атлетико Мадрид,но ја барал истата плата која што ја има во Јувентус,нешто што во никој случај нема да му биде овозможено од Атлетико. линк
хахахха молинаро еј уште успева да не исмејува на еден начин и дал вреди тој 3 мил хаххаха јас ни 1 евро не би дал за него копиле смредено а тиаго можи ја бара платата која ја земаше во јуве ама не верувам дека ке ја добие таа плата во атлетико:toe:

--- надополнето ---

иначе јуве зеде 16 годишен напагач од Bellinzona Simunac Stipe и веке е пратена до фудбалска федарација на италија да може да игра и за јуве веке на 16 години да дебитира во црно белиот дрес епа нека му е со срека на момакот се надевам дека ке успее да се избори за него но за 1 2 години кога веке трезеге најави заминување и дел пиеро е при крај со кариерата мислам ке биде од големо значење линк тука детали околу трансферот не се објавени

--- надополнето ---

Recent contact between staff of Lucas Barrios (Lucas Bernasconi and Ronald Baroni) and emissaries of Juventus. Subject contact your striker for Borussia Dortmund, author of an excellent season with German club's jersey.

Over the next few days expected to further contact between the parties to verify the real intentions of Juventus, the player will cost around 20 million euros and there are only black and white, it is to record the interest of Russian clubs. Further developments probably next week.:vozbud:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Молинаро две години беше под водство на Раниери првотимец и ништо не покажа па затоа кога дојде Ферара, беше на клупата заслужено.Мислам дека и во дресот на Италија ќе трае кратко и потоа ќе го снема.Јувентус ако не му даде шанса да се докаже незнам кој друг би му дал таква шанса, и покрај слабите игри пак да биде првотимец,ама океј е сега тој се прави важен низ тие квази изјави,нека се порадува малце.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
За да биде ПОИНТЕРЕСНО(страната си кажува се)
Мора нешто да се пише, бар ја така мислам.

Пишува дека според тутоспорт е веста, а на туто јас никаде не видов. Бар мислам дека добро гледам
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
veruvaj mi bastos e mnogu podobar od krasic i plus toa moze da igrae na dve poziciiiiii,ako se ostvare ovoj trenasfer odbranata ce bide super plus toa s e najavuva deka dzeko moze da dojde
a tiago nikoj ne moze da go izbrka ako ne si zamine ce go cine budzetot 2.8 milioni evra misalm mu bese platata plus e izgube 4.5 miliona kolku sto bi mzoel da bide prodadenhttp
http://www.juvebalkan.com/portal/index.php/novosti/tracevi/1850.html
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Каморанези најверојатно ќе потпише во Бирмингем! Се работи за взаемно прекинување на договорот и Бирмингем нема да треба да му плати ништо на Јуве за трансферот. Останале уште некои ситни детали да се договорат и набрзо би требало да пристигне и официјална потврда.

Освен за Каморанези, заинтересирани се и за Гросо. За јас би им платил само нека го носат!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom