Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
i jas ucam agliski so znaci deka zaminav za anglija za rabota
koj ne saka da znae angliski i da se razbira so cel svet
ako oti za mancester so snajper ce go zapram
ili nas ili nicij

--- надополнето ---

wooooooooooooooooooooooooooowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
perfektno keski da imamv milioni dolari ce mu pomognev da go zemat ako se cenkat za nekoja suma kako za krasic
 
С

сашенко

Гостин
Абе и Руни мислам дека идеше на часови за тренер фудбалски да стане така да очекувајте да го замени Фергусон од следната година на фотељата на Манчестер Јунајтед...хахахаххахахахаа....
Од каде знаете може келини учи англиски за да ја ќари Шерил кол хехе таа почнаа многу да ја меркаат у последно време...
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
abe dal dva gola i sega kral e hahaha.
eve sporedba so runi izigra katastrofalni dva natprevari i sega da go kupe nekoj za 10 miliona,ne moze igrac da se sude za eden mec.
ne deka dal dva gola napravi sporedba site 2 godini vo juve i polu sezona u acletiko ke svatish deka ne e problemot on nego problemot e vo juve
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Абе и Руни мислам дека идеше на часови за тренер фудбалски да стане така да очекувајте да го замени Фергусон од следната година на фотељата на Манчестер Јунајтед...хахахаххахахахаа....
Од каде знаете може келини учи англиски за да ја ќари Шерил кол хехе таа почнаа многу да ја меркаат у последно време...
pa i jas toa sakam da mu go kazam
aj daaa so ja spomna seril kol koj ce :drk: hahahaha
i na mesi mu padnala vo oci ja p-okanil da go gleda mundijalot i da naviva za argentina
ah esli kol ne znaes so propustas glupak eden

--- надополнето ---

ne deka dal dva gola napravi sporedba site 2 godini vo juve i polu sezona u acletiko ke svatish deka ne e problemot on nego problemot e vo juve
ne vikam deka ne e problemot vo upravata na juventus
sete se koj sostav go imavme pred 2 godini na celo so ranieri pa bevme 2 ri i so diego i melo ovaa godina sakavme da ja osvoime serie a so e logicno so 50 miliona vlozeni minatata gidina 2 mesto pa da trgneme po prvo ama se vide vo so e problemot i vo trenerot ferara i vo upravata
veruvajte nemase roma pojak sostav od juvenuts minatata sezona
 
F

FuckYouAll

Гостин
Никој не рече дека ако Келини учи Aнглиски ќе си оди од Јуве, и јас учам Aнглиски а не сум мрднат од Охрид. :)

--- надополнето ---

Линк- e oва да, се надевам дека е вистина. :):):)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Незнам кај прочитав, ама мислам дека Ван дер Вил изјавил дека барем оваа сезона ќе остане у Ајакс.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
И јас учам англиски ама ќе одам за италија :pos:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Сторари и официјално во Јуве од вторник, кога ќе ги пројде медицинските прегледи.

Еден од најдобрите голмани во Серија А лани, нека му е со среќа кај нас. Од секогаш сум имал високо мислење за него.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
van der vil pa ako go zememe sigurno za nekolku sezoni ce vrede poveke od 50 miliona strasen potencial

--- надополнето ---

sega go prepoznavam juventus toa mu treba samo neka gi zeme bastos i will toa bese poltikata na juventus vo koja mu begase poveke od 10 bodovi na konkurentite odbrana vo koja ne moze ni pile da preleta setete se na turam i kanavaro najdobri defanzivci vo svetot iako juventus nemase igrac spic tolku jak ne primase poveke od 1 go vo cela godina ce prime 20 golovi i toa 10 ce bidat od opsejt,sloboden udar ili korner vo koj nekoj zver moze da nadskoka i so faul da dade gol.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Ми се одмили веќе да седам на нет и да читам милиони шпекулации. Мислам дека вистинските преговори се чуваат во тајност и дека многу работи ќе се знаат после СП. Сега за сега имаме 3 засилувања и мислам дека не треба да ги осудуваме или величиме додека не се покажат на терен. Сигурен сум дека после СП ќе имаме уште 2-3 засилувања и тоа еден шпиц и двајца одбранбени. До крајот на трансфер периодот има уште, а дотогаш може да се десат уште мал милион работи.:smir:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ми се одмили веќе да седам на нет и да читам милиони шпекулации. Мислам дека вистинските преговори се чуваат во тајност и дека многу работи ќе се знаат после СП. Сега за сега имаме 3 засилувања и мислам дека не треба да ги осудуваме или величиме додека не се покажат на терен. Сигурен сум дека после СП ќе имаме уште 2-3 засилувања и тоа еден шпиц и двајца одбранбени. До крајот на трансфер периодот има уште, а дотогаш може да се десат уште мал милион работи.:smir:
Ептен си во право. Ми се смачи од шпекулаци. Кој донесат донесат.
Еве лани дојде Мело сите рекоја готово ќе растура сега.
Од друга страна Интер го фрли изгубениот Бурдисо во Рома и тој го седна Мексес на клупа.

Воопшто не се радвам на звучни имиња. Поарно Мартинез од КАтанија нека дој отколку МЕси (шо би се рекло :) )
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Ептен си во право. Ми се смачи од шпекулаци. Кој донесат донесат.
Еве лани дојде Мело сите рекоја готово ќе растура сега.
Од друга страна Интер го фрли изгубениот Бурдисо во Рома и тој го седна Мексес на клупа.

Воопшто не се радвам на звучни имиња. Поарно Мартинез од КАтанија нека дој отколку МЕси (шо би се рекло :) )
И јас исто. Искрено ми фалат тие времиња кога Јуве не фрлаше пари на ѕвезди туку ги созаваше. Никогаш не сум сакал многу ѕвезди на едно место зашто таков тим не успева. Повеќе сакам компактен тим од „работници“ кои стварно ќе трчаат и ќе се борат за секоја топка на теренот и тимот нема да зависи од еден играч.

Годинава сите не прочитаа, го затвараа Диего и немаше кој да организира игра. Ме се допаѓа тим како оној на Италија на СП 2006 каде што тимот не зависеше од еден човек, мислам дека 10 различни играчи имаа постигнато голови т.е. секој можеше да реши натпревар. На крај кравеа баш ми е гајле кого ќе донесат, битно ми е меѓу играчите да завладее тимски дух, чувство на припадност на тимот и да има уиграност.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Воопшто не се радвам на звучни имиња. Поарно Мартинез од КАтанија нека дој отколку МЕси (шо би се рекло :) )
Да не ти беше ова во заградава ќе те пцуев! :pos: :pos:


Во право сте, претеруваат медиумиве со приказниве, станува досадно...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom