Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Некој да ја постира табелата од лани ме интересира као сме се пласирале ЛШ без Мело,Диего,Кандрева и други :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Јуве е комплетна енигма кога станува збор за стартниот состав:pos2: штета што тоа нема продуктивен ефект:toe:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.059
Според овие Буфон е стаен на продажба.
Колку има вистина во ова?
И исто така се збори дека Јуве би се ослободиле од Манингер и Кименти и би донеле млади играчи.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Според овие Буфон е стаен на продажба.
Колку има вистина во ова?
И исто така се збори дека Јуве би се ослободиле од Манингер и Кименти и би донеле млади играчи.
врска нема тоа шпекулираа како секад а бетега изјави дека нема да си оди!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Буфон си оди ако само тој сака да промени средина.....во врска со трансфер маркетот на Јуве-има доста пари + играчи кои би ги трампале или продале,ситуацијата е далеку од критична-потребен е подобар менаџмент летово околу трансферите
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Зашто да не го продадеме Буфон..........ке профитираме нешто и секако ке го купуваме Маркети кој ке прерасне во врвен голман така рече и самиот Буфон, а јас сум за продажба на Зебина, Григера, Канаваро, Кименти, Трезеге, Амаури, Мело или Поулсен, Брацо,:toe:
 

Lucky Luciano

Forza Juventus
Член од
19 ноември 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Здраво момци од денес имате уште еден член во фан клубот јувентус поздрав FORZA JUVE !!! :helou:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Зашто да не го продадеме Буфон..........ке профитираме нешто и секако ке го купуваме Маркети кој ке прерасне во врвен голман така рече и самиот Буфон, а јас сум за продажба на Зебина, Григера, Канаваро, Кименти, Трезеге, Амаури, Мело или Поулсен, Брацо,:toe:
Според мене се е океј освен МЕЛО,дечкото може да биде најдобар на својата позиција има потенцијал но само треба да го искористи Јуве добро,рано е да се шитка Мело после една сезона.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Според мене се е океј освен МЕЛО,дечкото може да биде најдобар на својата позиција има потенцијал но само треба да го искористи Јуве добро,рано е да се шитка Мело после една сезона.
Затоа реков Мело или Поулсен :toe:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
За мене далеку постабилен играч е Поулсен отколку Мело.Голема грешка на челниците што го донесоа во Јувентус за тие пари.

За 25м можеше да се донесе многу добар играч/и во дефанзивната линија.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
еве како било лани мало потсетување да се надеваме на обратен епилог тука бранел манингер гол на амаури :)одбраната катастрофа пак ама вечер се враќа Киело :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.798
Поени од реакции
5.461
Едисон Кавани потпиша нов договор со Палермо, договор во кој има клаузула од 25 милиони евра ако некој клуб сака да го купи. ЛИНК
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom