Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Денеса Јуве прикажа добра игра посед на топката иницијатива и шанси а прими гол по грешка на Зденката кој што не го маркира на време Маури.За тие два тренинга кој што ги одржа Ѕак, ок е.Се надевам дека од наредната утакмица ќе бидат откриени слабите точки во тимот како и да се работи на тренингот на реализацијата.До следниот натпревар дај Боже да се врати некој од повредените и може и Џовинко ќе добие шанса оти денеска не беше 100% подготвен.Мое мислење е дека Ѕакерони колку толку ќе ги извади на прав пат Јуве и ќе ги пласира во Лигата на Шампионите.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
немам повеќе трпение друже ... 2 месеци сонувам за победа :jaj:
И јас многу често губам трпение и се нервирам.Но кога ќе се сетам на Недвед,Камо,Алекс,Трезегол ... и сите останати легенди на клубов,на нивните игри,голови,славења на головите ... едноставно се опуштам и нешто ми вели дека тие денови ќе се вратат.Ќе го доживеам тоа дежаву,само треба време и трпение.Време имам,трпение можам да имам ако сакам.Сега само треба да дојдат резултатите ...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
И јас многу често губам трпение и се нервирам.Но кога ќе се сетам на Недвед,Камо,Алекс,Трезегол ... и сите останати легенди на клубов,на нивните игри,голови,славења на головите ... едноставно се опуштам и нешто ми вели дека тие денови ќе се вратат.Ќе го доживеам тоа дежаву,само треба време и трпение.Време имам,трпение можам да имам ако сакам.Сега само треба да дојдат резултатите ...
Сега за сега ова е нашата реалност и мораме да се помириме со тоа. Секако и јас верувам дека еднаш ќе се вратат тие славни денови, само да не умреме чекајќи.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Денеса Јуве прикажа добра игра посед на топката иницијатива и шанси а прими гол по грешка на Зденката кој што не го маркира на време Маури.За тие два тренинга кој што ги одржа Ѕак, ок е.Се надевам дека од наредната утакмица ќе бидат откриени слабите точки во тимот како и да се работи на тренингот на реализацијата.До следниот натпревар дај Боже да се врати некој од повредените и може и Џовинко ќе добие шанса оти денеска не беше 100% подготвен.Мое мислење е дека Ѕакерони колку толку ќе ги извади на прав пат Јуве и ќе ги пласира во Лигата на Шампионите.
И јас добив таков впечаток.Ѕак по се изгледа е добро решение и управата можеби не згрешила кога го ангажирала.Се надевам на резултати,но не толку бргу.Натпреваров,во некоја мера,и ме изненади.Играта нагло тргна кон подобро.Подобри знаци за подобрување од тоа,амин!
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
За наредниот натпревар Момо е суспендиран а Мело бил изваден оти се пожалил на повреда па Ѕакерони се надева дека ќе биде оспособен.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Сега за сега ова е нашата реалност и мораме да се помириме со тоа. Секако и јас верувам дека еднаш ќе се вратат тие славни денови, само да не умреме чекајќи.
Хаха ... Сметаш по календарот на Маите?Таман работа да не се вратиме во форма до 21.12.2012
:pos2::pos2::pos2:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
И јас многу често губам трпение и се нервирам.Но кога ќе се сетам на Недвед,Камо,Алекс,Трезегол ... и сите останати легенди на клубов,на нивните игри,голови,славења на головите ... едноставно се опуштам и нешто ми вели дека тие денови ќе се вратат.Ќе го доживеам тоа дежаву,само треба време и трпение.Време имам,трпение можам да имам ако сакам.Сега само треба да дојдат резултатите ...
Живеам за тој ден .... кога тогаш мора да се врати стариот Јуве :smir:
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
24
Поени од реакции
2
Заратеееее ....
Во право си друже,моја грешка ...



Хаха ... Ќе има и победи,трпение ...



Само го споредив со оној Амаури од предходните натпревари.Како што велел Конфучие : Патот од илјада чекори започнува со првиот чекор. Се надевам дека ова ќе биде увертира на уште подобри негови изданија.Овој натпревар го сметам за тој „прв чекор“ и знам дека долг пат е пред нас,но СИГУРЕН СУМ дека ќе се вратиме на победничките патишта и повторно ќе бидеме ШАМПИОНИ НА ИТАЛИЈА ...
Конфучие убаво си кажал браво за него,првиот чекор на амаури се чека од сампа па наваму,ама како без ноѕе е типот па не сака некако да прочекори,секоја утакмица се надевам ајде сега ќе распали,ајде другата,ајде третата,ама некој па умрел чекајќи...дефинитивно како сакате речете не му е местото тука,не е расен напаѓач од стилот на трезегол,знам дека и тој не пука како порано,али не паметам толкав пост за голови како на амаури да имал,искрено на моменти помислувам дека доколку јас би играл за јуве,ако не ништо друго во толкав пројден период барем еден гол ќе збрцав иако играњето фудбал не ми е најјака страна во животот,разочаран како и пола црно бели сум,дали обрнавте внимание на посетеноста на овој натпревар,неможев да го препознаам стадионот,на деле алпи полу празен беше во последно,ама береше едно 60000,а овај повеќе од полупразен,а бери едвај 30000 ПРОПАЃАМЕ јувентини,али надежта не умира,па полесно се справивме во камбекот од сериа б него ли сега,искрено маркиони што го дадовме во фиренца е голема утка!!!НЕЗНАМ ПОВЕЌЕ НИ ШТО ДА ЗБОРУВАМ сите конкуренти не отепаа од давање шанси да ги престигнеме,ама во најбитните моменти се испосеравме на милион пати до сега,МЕНТАЛИТЕТОТ Е ТОЈ ШТО Е ВО ТРАГОВИ,на оваа генерација некако мотивот и победничкиот менталитет во заден план им се,најбитни се парињата по се изгледа да не испади повторно дека буфон се обложувал:pos2:!!!
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
За наредниот натпревар Момо е суспендиран а Мело бил изваден оти се пожалил на повреда па Ѕакерони се надева дека ќе биде оспособен.
Зошто?Жолтион картон?
:(
Имам впечаток дека Италијанците не го „обожаваат’ Момо многу ... Многу груби стартови врз него,многу често е санкциониран (некогаш без основа) ...

Конфучие убаво си кажал браво за него,првиот чекор на амаури се чека од сампа па наваму,ама како без ноѕе е типот па не сака некако да прочекори,секоја утакмица се надевам ајде сега ќе распали,ајде другата,ајде третата,ама некој па умрел чекајќи...дефинитивно како сакате речете не му е местото тука,не е расен напаѓач од стилот на трезегол,знам дека и тој не пука како порано,али не паметам толкав пост за голови како на амаури да имал,искрено на моменти помислувам дека доколку јас би играл за јуве,ако не ништо друго во толкав пројден период барем еден гол ќе збрцав иако играњето фудбал не ми е најјака страна во животот,разочаран како и пола црно бели сум,дали обрнавте внимание на посетеноста на овој натпревар,неможев да го препознаам стадионот,на деле алпи полу празен беше во последно,ама береше едно 60000,а овај повеќе од полупразен,а бери едвај 30000 ПРОПАЃАМЕ јувентини,али надежта не умира,па полесно се справивме во камбекот од сериа б него ли сега,искрено маркиони што го дадовме во фиренца е голема утка!!!НЕЗНАМ ПОВЕЌЕ НИ ШТО ДА ЗБОРУВАМ сите конкуренти не отепаа од давање шанси да ги престигнеме,ама во најбитните моменти се испосеравме на милион пати до сега,МЕНТАЛИТЕТОТ Е ТОЈ ШТО Е ВО ТРАГОВИ,на оваа генерација некако мотивот и победничкиот менталитет во заден план им се,најбитни се парињата по се изгледа да не испади повторно дека буфон се обложувал:pos2:!!!
Ќе биде друже,ќе биде ...
п.с. Факт е дека од ден во ден светот добиве се повеќе материјалисти ... Тоа е дел и од фудбалот (де факто најголемиот дел).Луѓето го гледаат фудбалот како извор на заработувачка.Порано преседателите на клубовите се врзувале емотивно со клубовите.Денес тоа речиси го нема воопшто ...
:(
Тое е реалноста,мора да се соочиме со неа и да се надеваме на подобри денови ...

Толку од мене.Идам да спијам.Позз
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Но најголем од сите беше фактот што имаше напредок во играта, особено во пасовите. Немаше многу беспотребни долги топки, што доста ми се допаѓаше.

Нејсе, подобри бевме од порано. Задоволен сум од играта, не и од резултатот. Му давам време на Зак, сепак, 3 дена е во тимот, а веќе се приметува (барем јас ја приметив) колку толку подобрата игра кај нас.
Токму така. Јуве на овој натпревар играше повеќе по земја, по средината на теренот, а не постојано со накренати топки што беше случај со Чиро. Иако резултатот не е поволен за Јувентус, сепак во однос на изминативе натпревари Јувентус изгледаше доста поорганизиран, и имаше доста повеќе шанси и шутеви кон противничкиот гол. За голот што го прими Јувентус директен виновник е Григера, по којзнае кој пат остави немаркиран играч при накрената топка.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Зошто?Жолтион картон?
:(
Имам впечаток дека Италијанците не го „обожаваат’ Момо многу ... Многу груби стартови врз него,многу често е санкциониран (некогаш без основа) ...
До некаде и си во право али не дека не го ‘‘обожаваат‘‘ туку Момо е таков жесток тип на играч кој за да дојде до топката на противничкиот играч не бира средства и често знае да се размавта со тие долгите нозе и да фаулира без потреба.А суспендиран е поради жолтиот картон.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
и ова е успех , Јувентус фактички играше со 2 играчи помалце (Григера и Амаури) ...

со малце среќа може да се избори лига европа за следната сезона
eve go ovoj so crnite misli pak.... za liga evropa ke sme se izborele.... e^^^i navivacot na juve :):nenene:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Definitivno ne e PROBLEMOT vo TRENEROT toa se pokaza vcera protiv Lazio :toe:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Definitivno ne e PROBLEMOT vo TRENEROT toa se pokaza vcera protiv Lazio :toe:

Па и неможе да биде 100% вината на тренерот во секој случај а ако дел од вас не видовте подобрување во играта на Јувентус јас видов и не дискутирам повеќе пошто погоре е све пишано . Единствено нешо што би додал а не прочитав дека е спомнато е дека Кандрева доби улога на мотор на екипата во средината на теренот денеска ( нештото што го работеше Каморанези иако играше по десната страна ) , заедно подпомогнат од Диего и приметив дека тоа далеку повеќе му ја олеснува работата на Диего и е далеку порастеретен од противничките средишњаци и одбранбени играчи кои редовно му висат на грб затоа и имаше повеќе шанси , се надевам дека ќе почне да ги користи истите и дека конечно ќе заблеска тимов колку толку ... поЗ
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Definitivno ne e PROBLEMOT vo TRENEROT toa se pokaza vcera protiv Lazio :toe:
hehehe kolku utakmici imas izgledano ti na luventus sezonava??? ke bile dovolno dve samo onaa so inter predhodnata nedela i ovaa vecerva da svatis deka ima razlika vo igrata, sozdavaa sansi, ne ja gubea topkata na sredina sekoj 2 napad, a predhodno koga igraa kako da gi gledav ne znam livorno ili siena.... samo da se vratat trezeguet i jaquinta namesto ova drvovo amauri i se ke bide ok.... i neka mu tekne na nekoj od ovie trenerive deka go ima giovinko na klupata......:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom