Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Фелипе Мело е во тимот на колото според Фудбал Италија.

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Gianluca Curci [Siena]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Nelson Rivas [Livorno]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Paolo Cannavaro [Napoli]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]John Arne Riise [Roma]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]David Beckham [Milan]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Daniele De Rossi [Roma]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Felipe Melo [Juventus]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Massimo Ambrosini [Milan]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Edgar Alvarez [Bari]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]
[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Giampaolo Pazzini [Sampdoria][/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]

[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Cristiano Lucarelli [Livorno][/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Се најавува дека Јуве биле подготвени да им го отстапат целосно Алмирон на Бари во замена за Бонучи. А се наведува дека Јуве го следи постојано и Сердар Ташчи од Штутгард, и дека можно е да се понуди Молинаро + доплата за Ташчи. линк

А Ливерпул се заканува дека ќе поднесе жалба до УЕФА ако Јуве официјални лица на Јувентус почнат да разговараат со Рафа за преселба во Јувентус без нивно знаење. линк
[/FONT]
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
^ Мело и Сисоко го изиграа својот најдобар натпревар вчера, не знам што гледале вчера тие што ги критикуваа погоре.


Јуве и Милан појавиле интерес за играчот на Палермо - Пасторе!

Дечково го гледав против Бари во Саботата и слободно може да се каже дека е еден од најдобрите млади таленти. Шут, дриблинг, брзина, креативност, цврстина... одличен играч. Едно големо ЗА од мене за негов трансфер во Јуве.


Ако имате можност гледајте го кога ќе игра Палермо.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Според неофицијални извори, после "поклонетиот" пенал вчера, на повидок е ново Калчополи. На Јуве повторно му се насмевнува Серија Б. Лацио веќе почнале да ги доставуваат своите докази до судот и овој пат ќе стартуваме со -50 бода за во никој случај да не успееме да се вратиме.
Бидејќи Морати веќе се знае со Лотито (му го џабна Горан) сега овој мора да му направи контрауслуга од неговата лепеза на понудени услуги : Да му украде играч од друг тим. Да намести тим да биде преселен во втора лига ...
п.с. Со - 70 да не стават,ќе се вратиме пак ...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
абе ајде нека не измислуваат еден пенал голема работа на другине екипи какви пенали им судат а Јуве се спомне ајдееее удри на јуве.Закерони беше најмалку крив за поразот цело време скокаше по аут линија за разлика од Ферара е сеа што тиња изиграа нашиве тука ни господ не ги спасува
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Кротоне на својата официјална страна ја објави веста дека Дауд се враќа во Јувентус. Линк

Денеска Закерони имаше разговори со Дел Пиеро, Буфон, Сисоко и Канаваро, со сите посебно, а се очекува и остатокот од тимот да бидат повикани на разговор. Разговорот со Буфон бил најдолг.


Повредата што ја заработи Мело против Лацио не е голема и ќе биде достапен за Јуве викендов против Ливорно. Денеска заедно со Диего тренирале во сала.

A се најавува дека Јуве е многу блиску до ангажирање на Даглас Тексеира, Бразилскиот централен дефанзивец кој игра за Твенте, висок 192cm. Tвенте барале 10 милиони евра, а Јуве се најавува дека се спремни да понудат 8 милиони. линк
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
абе ајде нека не измислуваат еден пенал голема работа на другине екипи какви пенали им судат а Јуве се спомне ајдееее удри на јуве.Закерони беше најмалку крив за поразот цело време скокаше по аут линија за разлика од Ферара е сеа што тиња изиграа нашиве тука ни господ не ги спасува
Aбе не изгубивме вчера. :pos:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
^ Мело и Сисоко го изиграа својот најдобар натпревар вчера, не знам што гледале вчера тие што ги критикуваа погоре.


Јуве и Милан појавиле интерес за играчот на Палермо - Пасторе!

Дечково го гледав против Бари во Саботата и слободно може да се каже дека е еден од најдобрите млади таленти. Шут, дриблинг, брзина, креативност, цврстина... одличен играч. Едно големо ЗА од мене за негов трансфер во Јуве.


Ако имате можност гледајте го кога ќе игра Палермо.
Навистина одличен играч, би било убаво летово да им го земеме заедно со Кјаер.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Aбе не изгубивме вчера. :pos:
Мене ми е рамно на пораз не ми значи нерешено со Лацио ако на некој играчи им значи тешко нас.Тој Пасторе е одличен играч го гледав во Палермо со Бари коа играа одличен играч само да не се фрла многу пари зошто ќе се опушти кај нас ама готов е преодниов рок да се надеваме во лето дека ќе го донесеме за солидна сума
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Кротоне на својата официјална страна ја објави веста дека Дауд се враќа во Јувентус. Линк

Денеска Закерони имаше разговори со Дел Пиеро, Буфон, Сисоко и Канаваро, со сите посебно, а се очекува и остатокот од тимот да бидат повикани на разговор. Разговорот со Буфон бил најдолг.


Повредата што ја заработи Мело против Лацио не е голема и ќе биде достапен за Јуве викендов против Ливорно. Денеска заедно со Диего тренирале во сала.

A се најавува дека Јуве е многу блиску до ангажирање на Даглас Тексеира, Бразилскиот централен дефанзивец кој игра за Твенте, висок 192cm. Tвенте барале 10 милиони евра, а Јуве се најавува дека се спремни да понудат 8 милиони. линк
Тој Даглас ќе ни биде нешто како Тудор на времето (192 см :vozbud:)
Покрај него шансата да помине висока топка би била еднаква на нула (можеби и помала :pos2:)
Како и да е,ни треба еден таков,како во одбрана,така во напад.Головите од корнер би требало да станат почести ...
Тој би бил (според мене) идеално решение.Како од техничка,така од финансиска гледна точка (8-10 милиони не се многу денес во фудбалот)

Навистина одличен играч, би било убаво летово да им го земеме заедно со Кјаер.
И за Амаури бевме загреани на времето (нели и Милан сакаа да го земат,покрај Роналдињо).Едноставно ни фали искусното око на Моџи (според мене).Тој на времето ги донесе (не толку познати тогаш,освен неВијера) Канаваро,Јудаимович,неВијера ... и заврши одлична работа.Но се надевам и и верувам на сегашната управа дека мудро ќе го засили Јувентус во текот на следниот преоден рок ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Агентот на играчот на Лион, Едерсон, изјави дека Јуве биле во преговори да се ангажира Бразилецот, но имало некои проблеми во преговорите, но не отфрли можност Едерсон да се пресели во Јувентус. линк
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
враќањето на Јакинта се оддолжува за 3 недели ! нема забава во скоро време :(
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
враќањето на Јакинта се оддолжува за 3 недели ! нема забава во скоро време :(
Trezeguet е поважен од него, бтв кога се враќа?

Еве што ископав во подрум Албум светско 1990 :vozbud:
ЦИКИ!




:vozbud:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Значи уште ќе бидеме приморани да го гледаме Амаури:pop:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom