Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Имаше фан на Интер што по поразот на Јувентус од Баерн напиша:Повеќе се радувам на овој пораз на ЈуБентус,отколку на победа на Интер.


Со ова се е јасно,јас секогаш сум против Интер,ама да се радувам на поразот нивни повеќе отколку на победа на Јуве,никад:smir:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Demosnfall.
Во италија јавна тајна е дека Интер живее со аталанта и џенова и донекаде и со рома па секој резултат со нив да не те чуди..исто како Јувентус што живее со сиена и парма...:toe:
тоа што правеле мене не ме интересира ако заслужија нека му стегнат казна ..инаку како што беше јувентус-Сиена 3-3(класична местенка)..така беше и Интер-Џенова(0-0) веќе две сезони со ред истиот резултат..значи ова кажува нешто дека фудбалот не е само спорт:toe:

--- надополнето ---

Имаше фан на Интер што по поразот на Јувентус од Баерн напиша:Повеќе се радувам на овој пораз на ЈуБентус,отколку на победа на Интер.


Со ова се е јасно,јас секогаш сум против Интер,ама да се радувам на поразот нивни повеќе отколку на победа на Јуве,никад:smir:
Е тоа е веќе идиот класичен...да се радуваш на туѓа несреќа треба да си дебил а да не гледаш ти што си направил...:toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Demosnfall.
Во италија јавна тајна е дека Интер живее со аталанта и џенова и донекаде и со рома па секој резултат со нив да не те чуди..исто како Јувентус што живее со сиена и парма...:toe:
тоа што правеле мене не ме интересира ако заслужија нека му стегнат казна ..инаку како што беше јувентус-Сиена 3-3(класична местенка)..така беше и Интер-Џенова(0-0) веќе две сезони со ред истиот резултат..значи ова кажува нешто дека фудбалот не е само спорт:toe:

--- надополнето ---



Е тоа е веќе идиот класичен...да се радуваш на туѓа несреќа треба да си дебил а да не гледаш ти што си направил...:toe:
точно дека денес се се врти околу парите и во спортот ... но сакам да ти кажам дека ние како навивачи не можеме ништо туку да гледаме шо се дешава
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
„Многу ни се допаѓа Красиќ.Заинтересирани сме за него како што сме заинтересирани за други играчи.Сепак резултатот од започнатава кампања ќе се види на крајот на Август.“ - Андреа Ањели линк
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
manceste zagrean za diego ce ni go zemat bre da i so sme napravile sme gi zemale pepe i eve zaebava krasic a sme go dale diego so milsite vo dobivka sme neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Добро луѓе,дај ако не да го крстине фан клубов Јувентус-Интер.Зошто навивачи на Интер го изнесуваат своето мислење на овој фан клуб стварно не ми е јасно.Мислам дека на форумов има и фан клуб Интер,па таму нека си го изнесуваат своте мислење.Односно тоа они што го пишуваат на нашиов фан клуб не се мислења туку фалење колку биле они јаки,дека освоиле 3 титули.Свака част,поштено ги освоија.Нека им се честито,но нека одат во својот фан клуб и таму нека си разговараат за тоа колку се јаки,нека си истакнуваат кои се нивните желби.А да и тоа,пред малку што напишал еден наш член дека Интер немаат верен играч како Дел Пиеро,Тоти,Малдини,само да те потсетам,тимот оригинално се вика Internacionale,баре мислам дека така се води во Fifa и Uefa,така да неа што да се бара верен италијанец кај нив :smir:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.675
Поени од реакции
3.612
http://www.tuttosport.com/video/calcio/serie_a/juventus/2010/06/10-15256/Agnelli%3A+%C2%ABKrasic+ci+interessa%C2%BB

Чи Интереса. . . Чи Интереса. . . . Грацие сињори : ) - ОП! :pos:.
И на вакви прашања каде што во дел од секундата треба да размисли и да даде одговор, Андреа одлично се снаоѓа. Ладно, без многу емоција вели дека Красич е добар фудбалер и Јувентус е заинтересиран за него. Не открива апсолутно ништо.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Добро луѓе,дај ако не да го крстине фан клубов Јувентус-Интер.Зошто навивачи на Интер го изнесуваат своето мислење на овој фан клуб стварно не ми е јасно.Мислам дека на форумов има и фан клуб Интер,па таму нека си го изнесуваат своте мислење.Односно тоа они што го пишуваат на нашиов фан клуб не се мислења туку фалење колку биле они јаки,дека освоиле 3 титули.Свака част,поштено ги освоија.Нека им се честито,но нека одат во својот фан клуб и таму нека си разговараат за тоа колку се јаки,нека си истакнуваат кои се нивните желби.А да и тоа,пред малку што напишал еден наш член дека Интер немаат верен играч како Дел Пиеро,Тоти,Малдини,само да те потсетам,тимот оригинално се вика Internacionale,баре мислам дека така се води во Fifa и Uefa,така да неа што да се бара верен италијанец кај нив :smir:
Ееее друже јас тоа го реков уште пред 3-4 страници ... Тоа ти се викаат искомплексирани навивачи на Интер кои ни завидуваат ... Види сега во рок од 5 минути ќе има Интераш што ќе ми постира ...
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
http://www.tuttosport.com/video/calcio/serie_a/juventus/2010/06/10-15256/Agnelli%3A+%C2%ABKrasic+ci+interessa%C2%BB

Чи Интереса. . . Чи Интереса. . . . Грацие сињори :pos:.
И на вакви прашања каде што во дел од секундата треба да размисли и да даде одговор, Андреа одлично се снаоѓа. Ладно, без многу емоција вели дека Красич е добар фудбалер и Јувентус е заинтересиран за него. Не открива апсолутно ништо.
Хахаха ... Фаца е,нема што.Ладно,смирено : Грацие сињори,ајт чао ... :) Ѕвер
 
С

сашенко

Гостин
Чиро Ферара не советува да не ги продаваме Мело и Диего и да им се даде нова шанса и ако ги продаваме тешко ке се нашло клуб за нив...
Нормално е да ги брани он ги доведе он ги сакаше нив двајца најверојатно уште верува во THE JUVENTUS PROJECT на Секо, Блан и секако тој самиот..ИНа4е мислам дека Дел Нери треба да си одлучи пошто он си знае како ке игра следната сезона и он нека си донаса играчи со марота имаат смислено веќе сигурен сум.Ина4е сум за диего да си оди ако не се вклппува во плановите и мислам дека најголема грешка ке биде да се задржи си да се ескпериментира со него.....
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Леле,ништо.Повели и друг пат ...
пс.Ова ти го велам со истата интонација со која ти се обрати претходно.Сега фино, поштено, човечки прешалтај се на својот фан клуб.Пријатно!
Еве гледате ли како примерно може да се води дискусија помеѓу фан на Јуве и фан на Интер. Сепак луѓе сме!!!
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
„Многу ни се допаѓа Красиќ.Заинтересирани сме за него како што сме заинтересирани за други играчи.Сепак резултатот од започнатава кампања ќе се види на крајот на Август.“ - Андреа Ањели линк
Мистериозна изјава во секој случај. Можеби стварно ќе се знае по СП, а можно е Ањели само да ја смири денешната тензија и утре рано од сабајле да пукне во сите медиуми „ OFFICIAL: MILOS KRASIC IS THE NEW BIANCONERO“. Чим ми се допаѓа на Ањели, сигурен сум дека од наредната сезона ќе го гледаме во црно-белиот дрес.:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
1)Тебе ќе ти реплицирам бидејќи си еден од малкумина кој може да се развие квалитетна дискусија...Јувентус има 10 скудета повеќе од Интер во ред е..јас тоа го признавам но дресот на Интер тежи повеќе европски титули...поценет трофеј се знае кој е и нема потреба од дискусија.
1.Во ред, ЛШ трофејот е трофеј кој најмногу вреди во фудбалот. Но сепак, лично за мене повеќе сакам мојот тим да има 27(29) титули во Италија и 2 ЛШ, отколку 17-18 во Италија и 3 во ЛШ.

Demosnfall.
Во италија јавна тајна е дека Интер живее со аталанта и џенова и донекаде и со рома па секој резултат со нив да не те чуди..исто како Јувентус што живее со сиена и парма
Со Сиена да, ама со Парма во никој случај.Кај навивачите на Парма најомразен тим е тимот на Јуве, доказ е последниот натпревар Јуве - Парма, натпревар кој имаше голем ризик да биде прекинат поради тепачки на трибините.



А во 2005 година, натпреварот Парма Јуве беше прекинат поради тепачка на фановите:

 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^Ривалството помегу Парма и Јуве еруптираше дефинитивно лани мислам,кога навивачи на Јуве прегазија навивач на Парма со автобус во обид да избегаат од поголема група навивачи на Парма.Трибината кај што се навивачите на Парма се вика Матео Барганези,по прегазениот навивач.Од тогаш расте омразата мегу овие две групи,посебно од страна на Парма,кој се спремни на се само за да го одмаздат својот другар.
Пред тоа не беше кој знае колкаво ривалството помегу овие две групи,се се сведуваше на помали инциденти или во Торино или во Парма...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
^Ривалството помегу Парма и Јуве еруптираше дефинитивно лани мислам,кога навивачи на Јуве прегазија навивач на Парма со автобус во обид да избегаат од поголема група навивачи на Парма.Трибината кај што се навивачите на Парма се вика Матео Барганези,по прегазениот навивач.Од тогаш расте омразата мегу овие две групи,посебно од страна на Парма,кој се спремни на се само за да го одмаздат својот другар.
Пред тоа не беше кој знае колкаво ривалството помегу овие две групи,се се сведуваше на помали инциденти или во Торино или во Парма...
Грешка си. Парма 2004/2005 сезона испадна од Сериа А,а навивачите на Парма го обвинуваат Јувентус поточно Моџи дека им помогнал на Фиорентина да опстани во Сериа А во последното коло, а поради тоа Парма испадна во Сериа Б, и затоа имаше немири на трибините кога играа Јуве - Парма 2005. A навивачoт на Парма беше прегазен од автобусот во кој беше тимот на Јувентус а не навивачите на Јувентус, а навивачите на Парма го обиколија автобусот и тогаш еден навивач загина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom