Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Грешка си. Парма во 2005 година испадна од Сериа А,а навивачите на Парма го обвинуваат Јувентус поточно Моџи дека им помогнал на Фиорентина да опстани во Сериа А во последното коло, а поради тоа Парма испадна во Сериа Б, и затоа имаше немири на трибините кога играа Јуве - Парма 2005. A навивачoт на Парма беше прегазен од автобусот во кој беше тимот на Јувентус а не навивачите на Јувентус, а навивачите на Парма го обиколија автобусот и тогаш еден навивач загина.
Да да така беше,сеа прочитав на италијански форум,сум ги помешал работите.Тимот на Јувентус беше да и шоферот од страв тргнал во рикверц,не го видел тој што стоел позади автобусот и го прегазил,па навивачиве на Парма тргнале по автобусот со сите сили кон него...

За утакмицата од 2005 година кога Парма испадна,се секавам дека имаше и големи нереди околу стадионот на Парма,од самото доагање на Јувенташите,кој дошле порано од предвиденото и се млателе како маалки хулигани :d
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Страница 666 ... Ѓаволска бројка :vozbud: Дали на оваа страница ќе биде ставен линк за официјалното купување на Красич ... Дали ќе слусшнеме убави вести на оваа ѓаволска страна ќе видиме ...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Страница 666 ... Ѓаволска бројка :vozbud: Дали на оваа страница ќе биде ставен линк за официјалното купување на Красич ... Дали ќе слусшнеме убави вести на оваа ѓаволска страна ќе видиме ...
According to a statement from Sky Sports 24, the Juventus general director Giuseppe Marotta has returned in the evening from Russia empty-handed, ie without the signature of Milos Krasic. The reasons, as mentioned above, are numerous: from a distance of 3 million between supply and demand inclusion of new companies (the two teams Inter and Manchester) that did slow the talks. The Russians, moreover, would wait until the World Championships to try to raise requests for outside Serbia. Meanwhile, the appeal of the staff of Juventus players and officials is increasingly waning. If the deal does, Marotta it would definitely close in the next 24-48 hours.
eve od pred nekoe vreme gluppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp marota
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Епа брада ... Со сигурност ќе се знае за ден - два ...
п.с Skinu tu haljinu,
baci tu haljinu,
tu na mome ramenu,
skini krila anðela.
Skini tu haljinu,
baci tu haljinu,
sada kao nekada
pevaj ko golubica.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
не знам која будала изиграва сега Марота....многу јасно е дека Красич вреди најмалку 15 мил евра....ако се изјалови овој трансфер не знам кој би се таргетирал за десно крило и тоа за тие фамозни 12-13 мил евра....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.536
Поени од реакции
43.086
Сега за сега никаде немам начекано дека Интер сериозно се интересирале за Красич, доколку навистина постоеше интерес тогаш немаше да дремат за ваква '' мала '' сума и да чекаат да се накрцаат останатите клубови, бар тоа мене ми е показател дека Интер не планираат да го купат. Е сега може поради тренерот истото и се одовлекувало, ама и без разлика на тој момент кој веќе и беше очигледен, со оглед дека Јуве сериозно загризаа Интер доколку сакаа да го купат веднаш ке испратеа и они понуда, без разлика што Рафа официјално не беше седнат на клупата.

Једино Интер го поврзаа со Красич поради Станкович кој бил негов голем пријател и еден од омилените играчи на Красич, толку ...

Али логично е за русите да чекаат крај на СП, не за друго, постои можност Красич да блесне па да му рипне цената и да ќарат повеќе од оваа сума од 15м евра, најлогично за нив, како клуб, е така да постапат. Кога веќе е очигледно дека сака да замине, зашто да не се обидат да ќарат што е можно повеќе пари, така реално би постапил секој клуб кој се наоѓа во една ваква ситуација.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109


Можна варијанта за гостински дрес новата сезона





 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Сега за сега никаде немам начекано дека Интер сериозно се интересирале за Красич, доколку навистина постоеше интерес тогаш немаше да дремат за ваква '' мала '' сума и да чекаат да се накрцаат останатите клубови, бар тоа мене ми е показател дека Интер не планираат да го купат. Е сега може поради тренерот истото и се одовлекувало, ама и без разлика на тој момент кој веќе и беше очигледен, со оглед дека Јуве сериозно загризаа Интер доколку сакаа да го купат веднаш ке испратеа и они понуда, без разлика што Рафа официјално не беше седнат на клупата.

Једино Интер го поврзаа со Красич поради Станкович кој бил негов голем пријател и еден од омилените играчи на Красич, толку ...

Али логично е за русите да чекаат крај на СП, не за друго, постои можност Красич да блесне па да му рипне цената и да ќарат повеќе од оваа сума од 15м евра, најлогично за нив, како клуб, е така да постапат. Кога веќе е очигледно дека сака да замине, зашто да не се обидат да ќарат што е можно повеќе пари, така реално би постапил секој клуб кој се наоѓа во една ваква ситуација.

+1 Like
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Мене ме аресува дресчево ... иначе еве од каде е идејата, официјалниот дрес на Поругалија за Мундијалот во Африка

 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
значи Милош Красич по г-дин Марота не вреди 15 мил евра.....
за Галас ако е трансферот фри би напоменал дека ништо нема да се изгуби,сепак Галас е искусен играч и би бил од корист....би сакал за партнер на Киело да видам помлад играч,меѓутоа од досега можните не ме бендисаа никој посебно,можеби Кјаер заслужува преодна оценка,ама некако “скап“ ќе да му е на новава управа...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе глејте си го здравјето ... Не е битно кој ќе земеме .. Битно да играат на ниво ... Се смеат шинтерашите дека сме го земале Пепе ... Едвај чекам кога ќе им го тури па да се почешаат малце по газето ...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
kolku so me drzi pomnejneto agentot na Diego koga bea pregovorite izjavi deka nema da go oblece dresot na juve diego no sepak dojde druga rabota sakam da kazam
agentot na krasic izjavi deka toj ke se preseli za 13 mil + 2.5 mil plata a dodeka klubot bara 15 mil....
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Али логично е за русите да чекаат крај на СП, не за друго, постои можност Красич да блесне па да му рипне цената и да ќарат повеќе од оваа сума од 15м евра, најлогично за нив, како клуб, е така да постапат. Кога веќе е очигледно дека сака да замине, зашто да не се обидат да ќарат што е можно повеќе пари, така реално би постапил секој клуб кој се наоѓа во една ваква ситуација.
Сосема исправно,и веќе е очигледно дека намерата на Русите е да се дочека епилогот од Светското Првенство и да ќари повеќе пари за Красич.Да беа само двата милиони разлика проблемот 100% ќе беше решен денеска,но по се изгледа дека ЦСКА сака да извлече што е можно повеќе пари за Красич и затоа се има одлучено да чека до крајот на СП. Пред 2 дена Фенербахче излезе со понуда од 17 милиони евра понуда за ЦСКА, и на Красич му понудија дупло поголема плата од таа што му ја нудеше Јуве, ниту ЦСКА ниту Красич ја прифатија таа понуда.Но, не ризикува само Јувентус да го изгуби Красич, тука ризикува и ЦСКА,никаде нема гаранции дека Красич ќе блесне на СП и со евентуална слаба игра на Красич за Србија, тогаш ЦСКА нема да ги добие ни тие 13 милиони кои ги нудеше Јувентус.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Сосема исправно,и веќе е очигледно дека намерата на Русите е да се дочека епилогот од Светското Првенство и да ќари повеќе пари за Красич.Да беа само двата милиони разлика проблемот 100% ќе беше решен денеска,но по се изгледа дека ЦСКА сака да извлече што е можно повеќе пари за Красич и затоа се има одлучено да чека до крајот на СП. Пред 2 дена Фенербахче излезе со понуда од 17 милиони евра понуда за ЦСКА, и на Красич му понудија дупло поголема плата од таа што му ја нудеше Јуве, ниту ЦСКА ниту Красич ја прифатија таа понуда.Но, не ризикува само Јувентус да го изгуби Красич, тука ризикува и ЦСКА,никаде нема гаранции дека Красич ќе блесне на СП и со евентуална слаба игра на Красич за Србија, тогаш ЦСКА нема да ги добие ни тие 13 милиони кои ги нудеше Јувентус.
Во право си за ова. Ептен педерски изиграа Русите, но сепак е дозволено. Само ако, ова е меч со две острици, требаше да си земат 13-14 милиони од Јуве и полна капа. Ако Красич изигра лошо на СП мислам дека повеќе од 10-12 милиони нема да видат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom