Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.798
Поени од реакции
5.461
Тоа и ни се стои, кога се ценкаат за 2 милиона нека го земат други.
Марота сака да го искористи интересот на Красич да игра во Јувентус и да го земе колку што може за пониска сума.

Ако му беше на Красич за пари ќе ја прифатеше понудата на Фенербахче од 3.8 милиони плата по сезона, а ЦСКА ќе добиеше 17 милиони, а ЦСКА ќе го притискаше Красич да замине во Фенербахче. Спортскиот директор на ЦСКА изјави дека ја почитуваат желбата на Красич, така да мислам дека денеска ќе се договорат со Јуве.

Преговорите продолжуваат утринава. Ова со Манчестер Сити можно е да се само шпекулации за ЦСКА да земи повеќе пари за Красич, но се надевам дека денеска ќе постигнат договор, и ќе се остварат прогнозите на агентот на Милош, дека во Петок ќе биде официјализиран договорот.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Незнам зошто сте толку опседнати со нас, ако се бориме бориме ако не пак ќе сме си за ЈУВЕ не е крај на светот, секој што ќе дојде во ЈУВЕ според вас или е просечен или не го бидува, нормално размислување на еден интераш, во потполност те сваќам, само не ми е јасно кај бевте пред 2006 (мислам еден член спомна нешто околу ова), јас лично пред 2006 не познавав еден навивач на интер, кој е во моментов прв за тој сме,баш сакам да видам колку навивачи ќе има интер кога пак ќе паднат таму и кај што им е местото (позади ЈУВЕ и Милан), можеби ќе чекам уште 5 години ама ќе начекам, е тогаш сите како глувци ќе се скриете повторно в дупка и ќе почнете да навивате за Барса, поради тоа што таа е прва и игра најдобар фудбал во свет, тоа е животот на еден интераш дечки:tv:
Не сум опседнат, едноставно сакам хелти компетишн а не Сампдорија и Наполи ако ме разбираш...
Навивам за Интер откако знам за мене така да не давај такви глупи коментари, мислам дека и сите членови на форумов а што се за Интер се постари а не од оваа или претходната сезона... И навивам само за Вардар и Интер, така да не сум јас како дел од вашиот фан-клуб кој менува потписи аватари кога ќе дојде Интер да игра со Барса или Челзи(факт е ова немој да одрекуваш, и со тоа се гледа кој со кого е опседнат, затоа последниот дел од коментарот некако требаше да гласи дека тоа е вашиот живот, жално)....
Не ми беше намера да навредам, или пак да кажам дека некој ваш играч нечини...
Зарем треба да ти дадам факти дека Пепе е просечен играч? Ајде кажи ми што е посебен Пепе?
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Сисоко ја освои Примера во 2003 со Валенсија и беше еден од играчите со најмногу настапи за Валенсија тогаш, што значи дека имал влијание врз освојувањето на Шампионатот. Ја освои ЛШ со Ливерпул 2005. Сисоко минатата сезона беше главен двигател во средината на Јуве, а сезонава 80% од натпреварите беше повреден. Сисоко е борбен играч, играч кој секогаш го давал максимумот на теренот,и штета е тоа што е многу склон на повреди.Неколку пати Мурињо кога беше тренер на Челзи, и на почетоков на сезоната изјавуваше дека ужива кога го гледа Сисоко како се бори за секоја топка, на натпреварот со Интер кога Момо доби црвен картон, Мурињо изјави дека црвениот картон на Сисоко значеше дека Јуве ќе игра со двајца играчи помалку (посочувајќи на тоа придонесот на Сисоко на теренот вреди за 2 играчи).
kolku godini imase sissoko vo 2003 da ne gledam sega na gol i dali igrael vo liverpool bese pravo magare nisto ne izigra za toa i go prodadia a za diego mislam deka ce bide kako zidan pravata sizona go nema ama misalm deaka ce stigne do cena nad 50+ miliona
 
F

FuckYouAll

Гостин
Јас сум ЗА донесување на Галас, ќе биде добар како замена а зошто и не прва постава во случај да не дојде Бонучи:toe:
А за Красич не се секирам, преговорите се во таа фаза во која според мене нема назад, и сигурен сум дека ќе потпише за нас.:)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
имаше информација трампа јакинта со герет бејл мислам дека би било одлично

--- надополнето ---

 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ovie od goal.com me iznasmeejaaaa vkraj olku ne sum se smel odamna vo sostavot na juventus tuka go imet staeno
Squad
- Carlo Pinsoglio Goalkeeper 16 Mauro German Camoranesi Midfielder
1 Gianluigi Buffon Goalkeeper 18 Christian Poulsen Midfielder
12 Antonio Chimenti Goalkeeper 20 Sebastian Giovinco Midfielder
13 Alexander Manninger Goalkeeper 22 Mohamed Lamine Sissoko Midfielder
2 José Martín Cáceres Defender 26 Antonio Candreva Midfielder
3 Giorgio Chiellini Defender 28 Diego Midfielder
6 Fabio Grosso Defender 35 Simone Esposito Midfielder
15 Jonathan Zebina Defender 37 Fausto Rossi Midfielder
19 Gianluca Zambrotta Defender 39 Luca Marrone Midfielder
21 Zdenek Grygera Defender - Michele Paolucci Striker
29 Paolo De Ceglie Defender - Simone Pepe Striker
33 Nicola Legrottaglie Defender 9 Vincenzo Iaquinta Striker
- Antonio Candreva Midfielder 10 Alessandro Del Piero Striker
- Yago Falqué Midfielder 11 Amauri Striker
- Manuel Giandonato Midfielder 17 David Trezeguet Striker
4 Felipe Melo Midfielder 40 Ciro Immobile Striker
7 Hasan Salihamidzic Midfielder - Luigi Del Neri Manager/Coach
8 Claudio Marchisio Midfielder
hahahahahhahahahhahah neznam so da recam hahahha najgolem remet e ova
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
имаше информација трампа јакинта со герет бејл мислам дека би било одлично

--- надополнето ---

Ретко кој Британец се решава за трансфер во Италија, па така и Бејл не верувам да дојде во Јувентус. Поуби да тргнат по некој како Марко Мота, Рафиња(италјанци,бразилци,аргентинци) него да трошат време на Бејл.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ретко кој Британец се решава за трансфер во Италија, па така и Бејл не верувам да дојде во Јувентус. Поуби да тргнат по некој како Марко Мота, Рафиња(италјанци,бразилци,аргентинци) него да трошат време на Бејл.
дада брат те свајкам но само јас искажувам информацијајата со ја прочитав

--- надополнето ---

U pitanju trka sa vremenom, Krasić želi u Juventus, ali Italijani i dalje ne uspevaju da nađu zajednički jezik sa Rusima.
Joksimović je bio najveći optimista da će posao biti zaključen do starta Mondijala, ali sada kaže da pljušte ponude.

"Dosta klubova je u igri, ima mnogo ponuda, ali je Miloš i dalje najbliži Juventusu. On bi želeo da obuče dres ovog kluba, ali nije samo do njega", kaže Joksimović.

Siti se umešao, izgleda i Inter, pa ono što je izgledalo izvesno sada nije.

"Juve mora da požuri, da ubrza stvari", napomenuo je Joksimović.
!!!!!! ajde pizda mu majcina na marota neka pobrzat!!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Најнов апдејт, средба меѓу Марота и ЦСКА за половина час. Се очекува позитивен исход...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom