Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.798
Поени од реакции
5.461
Алегри добил отказ бидејќи не сакал да го продолжи договорот со Каљари.Каљари сакал да ги продолжи услугите на Алегри, по зачестените шпекулации кои го поврзуваат тренерот со Селекторската позиција во Италијанската Репрезентација и со клупата на Јувентус, но Алегри одбивал да потпише продолжување на договорот, и затоа добил отказ. ЛИНК
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
------------------------------------Torres-Dzeko-------------------------------------
-----------------Diego------Sissoko--------Marchisio--------Krasic----------
-----------------Vargas------Chielini----------Mexes---------Caceres---------
----------------------------------Buffon------------------------------------------
Не ли може наместо варгас Кришито да го откупат. Мислам дека е подобра опција. И мислам дека варгас не игра како бек веќе, игра понапред
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
------------------------------------Torres-Dzeko-------------------------------------
-----------------Diego------Sissoko--------Marchisio--------Krasic----------
-----------------Vargas------Chielini----------Mexes---------Caceres---------
----------------------------------Buffon------------------------------------------
Мене не ме фаќа око за составов, најозбилно.

1. Варгас мислам дека нема да го биде како бек, многу подобро игра како крило. Мислам дека играше една сезона како бек и не се снајде баш најдобро.

2. Диего не верувам дека може да се снајде како крило. Дечкото е роден за AMF или SS.

3. Џеко- Торес. Двајца фудбалери со слични карактеристики. Секој сака да ги има во тимот, но прашање е дали овие двајца ќе соработуваат во нападот.


Мора првен да ја стегнеме одбраната оти фури од сите страни. Додека не ја средиме одбраната ништо не правиме. Како централен дефанзивец Кјаер или Мексес. Десен бек Касерес или евентуално Сања од Арсенал. Лев бек Коларов, Бастос(Лион) или Бејл. Красич би дошол добро и еден добар шпиц. Ако е вистина дека ќе има за трошење 80 милиони, мислам дека ова е изводливо.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Шо сте запнале со тој Мексес бре аман ... Бурдисо му го зеде местото во Рома , а вие пак во Јувентус го барате :tv:

помеѓу Мексес и Легротаље и нема некоја голема разлика
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.118
Шо сте запнале со тој Мексес бре аман ... Бурдисо му го зеде местото во Рома , а вие пак во Јувентус го барате :tv:

помеѓу Мексес и Легротаље и нема некоја голема разлика
Потполно се сложувам со тебе во врска со Мексес. Играч на кого еден Бурдисо му го зема местото (стандардно наш најдобар играч кога игравме против Интер), едноставно не е материјал за во Јувентус. Секако не е материјал ако сакаме промени во Јуве и ако имаме шампионски амбиции за наредната сезона. Но, доколку се навикнавте на ваков Јувентус, тогаш Мексес веројатно би можел да го најде своето место во тимот.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Јас сум за да се донесе Кјаер, ама што ќе донесат нашиве тоа е друго. Највеќе ме фаќа страв да не се изветреат и да го ангажираат Алегри. Дури тогаш ќе се продлабочи кризата и ќе заглавиме во гомна до гуша.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Kaсераес-Келини-Ариаудо-Кришито
Кандрева-Сисоко-Маркизио-Џовинко
--------------Диего--------------
--------------Џеко---------------
Јас сакам вака да изгледа составот другата сезона.

Екипа создадена од млади и надежни фудбалери кои на секој натпревар играат со срце и даваат 200% од своите можности и квалитети.
 

Juventin0

Alex Del Piero
Член од
23 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
2
Од Торес и Џеко, еден да дојди доста ке биди ..а да можи и суарез некако да дојди ..ептен добар играч е..е тогаш ке заличиме на тим..Џеко и Суарез ..Ауф ..исходот се знај ..а за одбрана кришито и ариаудо да си ги вратат таман ке биди мислам ..или кјаер да го донесат макар шо не ми се верува да го дај палермо (амаури да им го вратиме ) ..и топ состав ..


----------Буфон -------
Касерес ----Кјаер/Ариаудо ---Киело---Кришито --

Красич/Кандрева--Сисоко---Маркисио/Мело---Џиовинко

----------------Џеко-------------Суарез-------
или 4-3-1-2


-------------------Буфон------------


Касерес ----Кјаер/Ариаудо---Киело----Кришито---

---------Красич------Сисоко------Кандрева/Џио

----------------Диего ------------

---------Џеко -------------Суарез

и одма ке има резултат ..ама не ми се верува ова да биди :/
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
пак почнавте со желби почекајте да заврши сезонава и дали ќе ги минеме квалификациите :wink:
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Според агентот на Каморанези, Мауро е среќен во Торино и сака да го продолжи договорот на уште една година, но вели дека постојат и други опции.

http://football-italia.net/apr14t.html
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Kaсераес-Келини-Ариаудо-Кришито
Кандрева-Сисоко-Маркизио-Џовинко
--------------Диего--------------
--------------Џеко---------------
Јас сакам вака да изгледа составот другата сезона.

Екипа создадена од млади и надежни фудбалери кои на секој натпревар играат со срце и даваат 200% од своите можности и квалитети.
:tapp: катастрофален состав, само 4-4-2 и ништо друго
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Шо сте запнале со тој Мексес бре аман ... Бурдисо му го зеде местото во Рома , а вие пак во Јувентус го барате :tv:

помеѓу Мексес и Легротаље и нема некоја голема разлика

И јас се сложувам со тебе, ич не ми е по ќејф играчот а и плус голем провокатор е.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
МЕКСЕС подобар од дедо Канаваро и баба Легроталица сигурно е :pos2:
:pos:

Иначе да се надоврзам за Мексес,Интер е заинтересиран за него дека според шпекулациите немаат намера да си го вракаат позајмениот и незаменливиот во екипата на Рома ,,ботот Николас Бурдисо.Се надевам дека ке направат трампа за Бурдис за Мексес и ке има и добра замена за Лусио или можеби ке го земе првотимскиот статус на Самуел кој оваа година не ми е баш нај нај...али ке видиме.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
:pos:

Иначе да се надоврзам за Мексес,Интер е заинтересиран за него дека според шпекулациите немаат намера да си го вракаат позајмениот и незаменливиот во екипата на Рома ,,ботот Николас Бурдисо.Се надевам дека ке направат трампа за Бурдис за Мексес и ке има и добра замена за Лусио или можеби ке го земе првотимскиот статус на Самуел кој оваа година не ми е баш нај нај...али ке видиме.
Седете вие мирни ги имате Матераци, Кордоба за во Сериа Б супер играчи имате за идната година :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom