Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Цело време висеше голот, прашање на време беше кога ќе го примиме ...
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Од каде бе црвен картон брееејј да ти ебам и судии и све...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Воопшто не ги кривам играчите. Играме со третиот голман и двајца десни бекови се на двете централи позиции. Плус играч од средината игра десен бек.

На сцена стапи и судијата за да не доуништи уште толку.

Во вториов дел мора да дадеме гол. Не знам како да го изведеме тоа со играч помалце, но гол мора да се даде. Не сакам ни да помислам што ке биде ако дадат Фулам први, уште еден гол.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Ова не е ЈУВЕ, незнам како можат да го трпат ова веќе навивачите од Торино, јас дома сум вон контрола, па како балет да играат, ваква незаинтересираност не сум видел, се прашувам имамле ли ние тренер, имаме ли ние газда, клубот ми изгледа како некој маллски тим кој го водат обични простаци, срамота е ова за најтрофејниот италијански тим, ниеден од овие слепци не треба да заигра веќе.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Салихамиџич--Григера--Зебина--Гросо

Салихамиџич не е класичен бек.

Григера не е централен дефанзивец

Зебина не е централен дефанзивец

Единствено Гросо е играч кој игра на природната позиција.

Канаваро незаслужи да добие црвен картон.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Воопшто не ги кривам играчите. Играме со третиот голман и двајца десни бекови се на двете централи позиции. Плус играч од средината игра десен бек.

На сцена стапи и судијата за да не доуништи уште толку.

Во вториов дел мора да дадеме гол. Не знам како да го изведеме тоа со играч помалце, но гол мора да се даде. Не сакам ни да помислам што ке биде ако дадат Фулам први, уште еден гол.
Зошто не го играше Поулсен како централен, многу подобро ќе одиграше од Зебина на таа позиција, а играчите и те како се за обвинување, таква ноншалантност одамна не сум видел во ЈУВЕ :toe:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Аве ајде шо им е, не можат ли едно катанаџо да удрат.:toe:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Знаев дека Канаваро ќе ја зезне
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Срамота, греојте не ни се гледаат.

Добро, шо не земат да се обесат бе? А?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Можеби не беше за црвен ама не може да му се прости на Канаваро за тој негов непромислен потег. Топката веќе беше отидена далеку од противничкиот играч а овој го задржа. Многу непрофесионално од негова страна и тоа може да не чини пласман во наредната рунда.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Канаваро не е крив за црвениот картон,тој се бореше за позиција и двајцата паднаа, едноставно судијата ни ја е*а мамата.Второ полувреме очекувам поорганизирана игра и се надевам да влезе Капитенот место Трезеге ни треба некој што ќе ја задржи топката во своите нозе.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Зошто не го играше Поулсен како централен, многу подобро ќе одиграше од Зебина на таа позиција, а играчите и те како се за обвинување, таква ноншалантност одамна не сум видел во ЈУВЕ :toe:
И јас мислам дека Поулсен требаше да влезе на местото на Григера.
Зебина до сега одигра сосема солидно.

И да те потсетам, играме со третиот голман кој бранел 2 пати во последните 3 години, 1 играч од средината игра во одбраната, двајца десни бекови играат како стопери и плус со незаслужен црвен картон за Канаваро.

Играте беше одлична до картонот на Канаваро.


[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]The contact seemed fairly minimal and Grosso was closer to it, so the straight red card for stopping a clear scoring opportunity seemed very harsh.[/FONT]
E вакви идиоти можат да ти решат сезона.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Ситуацијава станува ептен алармантна. Ако Фулам прв даде гол ќе го :pusk:. МОРА да постигнеме гол, ако го направиме тоа 99% сме во 1/4 финале затоа што Фулам ќе мора да даде уште три.

Не знам како ќе го изведат тоа, дали корнер, пенал, да ни поклонат пенал, автогол, не е битно, мораме да дадеме гол.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom