Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
конечно диего да погоди конечнооо ајмо јувентини:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.502
Aууу, ова беше страшен старт на Контини врз Дел Пиеро, намерно главата му ја прегази а судијата само жолт му даде. :nenene:
Чудно како никој од играчите на Јуве не го примети овој намерен старт, општа туча ке настанеше на теренот гарант.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Aууу, ова беше страшен старт на Контини врз Дел Пиеро, намерно главата му ја прегази а судијата само жолт му даде. :nenene:
Чудно како никој од играчите на Јуве не го примети овој намерен старт, општа туча ке настанеше на теренот гарант.
ова ме потсети на фалот на пепе од лани и очекувам реакција од федерацијата ако веќе функционира

Ти фалат играчи во цитираното од кај мене :)
Нив ги сметаш за играчи?:smir:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
68
Поени од реакции
4
Go vodovte Nikolce (br.33) so Nova frizura. Ajde tamu bese izgleda malerot za losite rezultati, belki ke trgne rabotata.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
како и шо се очекуваше јувентус води со 1 0 против наполи но некако со не така успешна игра налик како со милан едни од подобрите играчи се мело диего и киело нив би ги издвоил forza juve дај боже да одиме понатака и овие шинтерасиве да плачат од нас како и гоче зш одбра погрешен тим :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Конечно да заиграат нешто ако може да се каже:vozbud: Ај да заврши овој натпревар и утре чекаме нов тренер ван Бастен или Хидинк:smir: Киелини стандардно најдобар, Легро се подобрил исто така и Мело е сега уште Амаури да заигра нешто и победата ќе биде наша :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Go vodovte Nikolce (br.33) so Nova frizura. Ajde tamu bese izgleda malerot za losite rezultati, belki ke trgne rabotata.:vozbud::vozbud::vozbud:
ќути денес стабилен е.

Инаку играта е рутинска и засега нека работа како на почетокот на сезоната. Очигледно и оваа формација е добра.

Мело денес е на ниво. Изгледа оваа позиција повеќе му лежи.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Абе, што се згрешивме бе? Не ни е денот изгледа.

Конечно се случи она што јас го мелев тука на форумов уште од кога не зафати кризава. Дозволувавме секакви просечни и подпросечни екипи да ни стават во игра по 4-5 напаѓачки ориентирани играчи без да остане тоа неказнето. Конечно успеавме една од нив да казниме. Фала Богу, за арно нека е.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Честитки за победата, го гледав натпреварот и мило ми е што победивте, се надевам тоа ќе им ја врати самодовербата кај играчите, бидејќи не е интересно без вистинскиот Јуве во Серија А. Инаку за натпреварот добро изиграа, можеше да има натпреварот многу поинаков тек доколку Хамшик погодеше. Но ја погоди пречката, а потоа Дедо Перо распали. :helou:
 

Lipski

FORZA JUVE
Член од
5 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
13
Go vodovte Nikolce (br.33) so Nova frizura. Ajde tamu bese izgleda malerot za losite rezultati, belki ke trgne rabotata.:vozbud::vozbud::vozbud:
Војска че одел затоа го истрижиле :pos:

инече добро е не се натпреварува со Мело виа пат кој поголем кикс че направе
 
С

сашенко

Гостин
Еј хаха кој резултат леле.Зна4и да ми кажеше некој дека вака ке заврши нема да верувам.Немав шанса да гледам( ме пукнаа овие дома шекерезад да гледаат а не сакав да гледам на нет па си излегов со другари хаха).Не прашувам за играт каква била зашто 3-0 доволно говори.Дел пиеро покажува дека сеуште е и те како способен да му помогне на овој тим и заслужено си го носи дресот со број 10.Гледам Диего дал гол и многу се израдував и се надевам дека и тој а и сите ке продолжат вака( со добри резултати).:helou:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Со здравје да си го носиме Чиро до крај на сезона ...

и да Бетега го направи првиот потег - го потврди Ферара
 

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
Еј хаха кој резултат леле.Зна4и да ми кажеше некој дека вака ке заврши нема да верувам.Немав шанса да гледам( ме пукнаа овие дома шекерезад да гледаат а не сакав да гледам на нет па си излегов со другари хаха).Не прашувам за играт каква била зашто 3-0 доволно говори.Дел пиеро покажува дека сеуште е и те како способен да му помогне на овој тим и заслужено си го носи дресот со број 10.Гледам Диего дал гол и многу се израдував и се надевам дека и тој а и сите ке продолжат вака( со добри резултати).:helou:
Ние заради ова купивме уште еден телевизор:pos: Инаку ај нека ни е честита победата иако да бида искрен не ја очекував:smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Со здравје да си го носиме Чиро до крај на сезона ...

и да Бетега го направи првиот потег - го потврди Ферара
Не може од една изиграна добра утакмица да се каже дека е сигурен Чиро
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom