Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.629
Поени од реакции
3.435
Ситуацијава е како со расипан заб. Со додека не те здоболи поштено не идеш да го поправиш. Е така и нашиов тим, додека не ги заболи ( читај додека не примат гол) не почнуваат да играат како што се игра, него се тегнат по терен како црепови... Видов едно 3-4 кои комотно можат да си бараат клуб (ако јас се прашувам) уште утре. Вода у очи да се немало... А кај беше сега Џовинко у ваква ситуација? - Не знам!... Оправдување е само ако е повреден, а за се друго пиштол у глава!
Да беше 0-0 до 80' сигурно Раниери ке акнеше уште некој у одбрана, нели колку да се зачува резултатот и рутинирано да се приврши утакмицата.
Изгубивме и факт е дека никој не беше на ниво (освен Амаури, нешто и Недвед), али се надевам на извлекување на поуки.
Вториот натпревар ако Раниери не го почне со тројца напаѓачи уште од сам почеток ке си даде слика за сам себе, дека не е храбар тренер, дека не сака да разикува, дека никогаш не би одел на се или ништо. Епа јбг на вакви натпреварувања мора да се ризикува, ама кој да го прифати ризикот!?
П.С. Очекувам сеа изјави у стилот "Нишо не е загубено"....
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
1.211
Abe tocno ne e golema razlika 1-0 ama celzi bea dupki, trebase malce da se pritisne i pootvoreno da se igra ali sto da ocekuvam od ranieri koga e dupka trenerot, mnogu losa taktika imase, trezege go pusti vo 86 ali ajde da se nadevame na podobar rezultat vo torino.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
МНОГУУУУ СЛАБА ИГРА ... СО ЕДЕН ЗБОР КАТАСТРОФА. НЕМАМЕ ИГРАЧИ КОИ МОЖАТ ДА ПОВЛЕЧАТ. СРЕЌА ШТО ЧЕЛЗИ БЕШЕ СЛАБ ...ПОЈАКА ЕКИПА НА ВАКВА ИГРА ИМА ДА НЕ НАПУНИ ... У ЦЕЛ НАТПРЕВАР ИМАВМЕ САМО ДВА ШУТА :tapp: КИЕЛИНИ КАМЕН ... ДЕЛ ПИЕРО КАМЕН ... ЕДИНСТВЕНО САМО АМАУРИ И СИСОКО ИГРАА
so glease ti be???da ne glease druga utakmica???????
http://www1.uefa.com/live/competitions/ucl/matchday=7/day=2/match=302785/index.html
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Сега ќе биди заебано, мнооогу тешко ќе биди да се пробие челзи. Се надевав дека можеби ќе завршиме 0-0 или барем ќе дајме гол од контра ама ништо. Ако земам во предвид дека појќе од 1 разлика е скоро решен двобој, тогаш го имаме еден од најлошите резултати за бркање. Кажа некој пред мене шо ќе значи еден случајно примен гол на следниот меч, па нема да повторвам.

п.с. АМАН ВЕЌЕ СО ПОВРЕДИТЕ НА КАМОРАНЕЗИ.
п.п.с КИЕЛИНИ БРАВО, кога не му тегнува на Раниери барем тој го извај тиаго :pipi:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.004
Поени од реакции
390
Ајде тие што се крстевте во Тиаго?? Кај сте сега?? Абе момци.. Тиаго за вакви натпревари можи вода да му носи на Полсен, нозете да му ги мие, и водата да му ја пир и да прашува дали треба уште.. Па и ова телево Молинаро мамето негово.. Се надевам дека нема да кажите еден пофален збор за него.. Дрво дрвосано, камен каменосано.. Гојдо со еден збор.. Трчај ваму, трчај онаму не знај кај трча.. Море се молам да се врати Ди Чеље, со него ке го видиме господ малку, со овај црепов ништо не прајме.. А и другите не беа цвеќиња за мисрисање.. Само Амаури, Сисоко, Маркиони што подигруваа, другото сето ко вчера на фронт да било, па денес немаат сила.. Абе со деца не се срка маштејнца ама ајде.. Се надевам на добра игра во Торино и победа, ама победа што ке не однеси во 4-финалето.. Позз
 
F

fantomX

Гостин
Статистиката е прилично изедначена, па така сепак се ми се чини дека Хидинк малку подобро тактички се постави отколку Раниери, како одлучувачки фактор за ваков исход.
Поздрав до следниот вторник! :helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Добро е бе.
Најпрво сакам да кажам дека има некои играчи кој на овој натпревар се борат остават срце на терен, се што можат да покажат. Позитивна оценка според мене ги пофалувам колку толку Мелберг,Амаури,Сисоко,Недвед. Тие игачии денеска играа многу насекаде беа на теренот. Мелберг одлично изигра ке се изеде ама нема да го пушти противникот, а за Недвед денеска изигра добро на неговите години добро изигра зимаше топки додаваше и како не влезе оваа во 93тата минута ке ги закутевме таму сите. Тоа што го кажа ТхеПират ме воодушеви и публиката зад голот на Чех ги надвикавме Лондочаните се слушеше Јуве Јуве! Ништо не е загубено на овој меч и поседот на топка беше на наша страна малку среќа да имавме ке дадевме гол. Сакам друго да кажам дека премногу сме збунени напочетокот на натпреварите поточно се опуштаме и во тој период примивме гол,ништо не е страшно 1 гол разлика ништо не претставува, во Торино му е мајката.

А да кажам за Тиаго трчаше многу во ред ама имаше грешки кои можеа да бидат големи и треба многу побрзо да дава топка и да влече, ах Тиаго ја изгуби формата.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ајде тие што се крстевте во Тиаго?? Кај сте сега?? Абе момци.. Тиаго за вакви натпревари можи вода да му носи на Полсен, нозете да му ги мие, и водата да му ја пир и да прашува дали треба уште.. Па и ова телево Молинаро мамето негово.. Се надевам дека нема да кажите еден пофален збор за него.. Дрво дрвосано, камен каменосано.. Гојдо со еден збор.. Трчај ваму, трчај онаму не знај кај трча.. Море се молам да се врати Ди Чеље, со него ке го видиме господ малку, со овај црепов ништо не прајме.. А и другите не беа цвеќиња за мисрисање.. Само Амаури, Сисоко, Маркиони што подигруваа, другото сето ко вчера на фронт да било, па денес немаат сила.. Абе со деца не се срка маштејнца ама ајде.. Се надевам на добра игра во Торино и победа, ама победа што ке не однеси во 4-финалето.. Позз
Јас зборував дека треба да игра Маркизио, но ако не тој тогаш Тиаго, и да Тиаго навистина потфрли, но признајте сите Маркизио беше одличен како и во текот на целата сезона.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Вака сега!
На листа за бркање под итно:

1. Молинаро - не можам да зборам за него ке скршам нешто!
2. Легро - --------------------||-------------------------
3. Тиаго (педерче виде дека не му иде и легна)
4. Раниери (почнувам да се каам зошто тепавме против Реал, сега ќе треба да го трпиме до крај на сезона)


Листа за пензија:
1. Недвед - аман ке му текне ли некогаш дека нема веќе 28 години и дека не може да игра на исто ниво, само се плетка и смета, Џовинко на негово место ќе ги изедеше!

За пофалба би го издвоил единствено Маркизио, дечкото без сомнеж заслужува да игра прва постава против било кого.
Дел Пиеро отсечен на почетокот мораше да се враќа на 40м да прими топка, Амаури исто.
Голема среќа е што и Челзи изиграа слаб натпревар иначе ќе не наполнеа како Спортинг што го јадеше!

Статистиката е прилично изедначена, па така сепак се ми се чини дека Хидинк малку подобро тактички се постави отколку Раниери, како одлучувачки фактор за ваков исход.
Поздрав до следниот вторник! :helou:
За две недели се игра втората, не е следниот.




п.с. Сисоко имаше 40% реализација на пасови, како може играч од средината да си дозволи да има толку слаба реализација?! :uvo:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.004
Поени од реакции
390
Јас зборував дека треба да игра Маркизио, но ако не тој тогаш Тиаго, и да Тиаго навистина потфрли, но признајте сите Маркизио беше одличен како и во текот на целата сезона.
Само јас очекував дека Маркизо ке влези на полувреме а не 15 мин до крајот.. Дечкто има капацитет 2 повеќе од Тиаго, и многу подобро би се снашол од Тиаго.. А да игравме и со Полсен подобро ке изигравме.. Ама тоа е.. Секогаш се учи на своите грешки!!
 

ludo

Nenormalen
Член од
15 јануари 2009
Мислења
12
Поени од реакции
3
Само јас очекував дека Маркизо ке влези на полувреме а не 15 мин до крајот.. Дечкто има капацитет 2 повеќе од Тиаго, и многу подобро би се снашол од Тиаго.. А да игравме и со Полсен подобро ке изигравме.. Ама тоа е.. Секогаш се учи на своите грешки!!
Тој полсен не е толку добар Маркизо е многу подобар од него али тоа ти е децкото е млад и ке треба да чека
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Маркизо и Поулсен треба да се борат за 1 тим, а не да се форсира Тиаго, Тиаго може да го продадеме односно да го замениме со некој подобар играч да ја искористиме неговата вредност!

Влатче не е за одење Раниери, немавме среќа судиите не гледеа баш имаше на 2-3 наши корнери кој можаа скапо да ги чини Челзи, гледаш таму со Амаури Чех го прекши ништо не суди, а Недвед изигра добро се гледа дека сака да постигне гол ама не му оди баш добро изигра само многу се брза и шутира од сите позиции.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
1.211
Abe ne treba mnogu da se razocaruva poradi ova zs i vaka i taka vo torino morame da izigrame perfektno ako sakame da pomineme, i veke stvarno dosta mi e od tie taktiki na ranieri da se brani da pritisnevme kako so treba mozevme i do pobeda da dojdeme zs celzi posteno nemaa ni edna sansa osven golot sto dadoa.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Само јас очекував дека Маркизо ке влези на полувреме а не 15 мин до крајот.. Дечкто има капацитет 2 повеќе од Тиаго, и многу подобро би се снашол од Тиаго.. А да игравме и со Полсен подобро ке изигравме.. Ама тоа е.. Секогаш се учи на своите грешки!!
Ок е е тоа, ама Лига на Шампиони не е место каде може да си дозволиш да правиш грешки:wink:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
се надевам кога ќе играте дома ќе ја вратите негативата не е голема..:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom