Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Шо се однесува до мене и Конте слободно нека дојде(само шо Конте не е пиун како Ферара затоа и не дојде летово) ... или на Дел Пиеро нека му се додели улога тренер-играч , сигурно подобро од Ферара ќе го води тимот кој воедно може и да му биде помошник , можда ќе се усоврши повеќе како тренер ...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Е Јувенташи, не бива вака. Не знам во што е проблемот, дали играчите или управата, но нешто мора да менувате доколку сакате да останете во борба за висок пласман. Инаку ова 5 порази во последните 6 дуели, е доказ за слабата игра. :toe:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
да да Закерони ќе не извади:):) ни Конте не,првин треба да се смени управата пошто ништо не прави..

а треба да отвараме и нова тема бее,кој ќе ја отвара?
еј треба и да одделиме признанија и на најдобрите членови на фан клуб јуве за оваа тема:)
номинација за boss на фан клуб-јуве ,нема што победник е Дон Кико МЦ(поранешен воџа на VIKING,занимање-невработен):pos2:
номинација за позитивна атмосфера -победник е Тимче ака Хасан Салихамиџиќ Брацо,еден од воџите на drughi bianconeri,занимање-китач на елки)
:pos2::pos2 rulez

ај да си идам ја:)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
да да Закерони ќе не извади:):) ни Конте не,првин треба да се смени управата пошто ништо не прави..

а треба да отвараме и нова тема бее,кој ќе ја отвара?
еј треба и да одделиме признанија и на најдобрите членови на фан клуб јуве за оваа тема:)
номинација за boss на фан клуб-јуве ,нема што победник е Дон Кико МЦ(поранешен воџа на VIKING,занимање-невработен):pos2:
номинација за позитивна атмосфера -победник е Тимче ака Хасан Салихамиџиќ Брацо,еден од воџите на drughi bianconeri,занимање-китач на елки)
:pos2::pos2 rulez

ај да си идам ја:)
:haha::haha::haha::haha::haha:Добро е и јас да земам некоја награда инаку нели се договоривме јас да ја отворам темата?:vozbud:
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
CCCCC, NE MI SE VERUVA, POSLEDNATA IZJAVA NA PRESEDATELOT BLANC E DEKA I PONATAMU IMA KOMPLETNA VERBA VO FERRARA.........
Blanc: «The management’s line of though does not change. We have complete faith in Ferrara»

Jean-Claude Blanc would surely have wished to have a better first Christmas as president of Juventus. The home defeat against Catania brought a bad end to 2009 for Juventus.
The words of the Juventus number one are the same spoken eight days ago after the defeat against Bari, and therefore an expression of faith in Ciro Ferrara and the team: «The line of thought does not change after a few days. This championship break comes at the right moment to reflect. After the holidays we have to return with one condition and a higher morale to bring home different results. In any case, we will not touch the team during the transfer market. We have faith in the quality of our players, especially those who joined us this summer and for whom we received compliments. We have the capability to come out of this situation. We must analyze well everything we must do with the staff and work harder, with the same unity seen after the visit by the proprietors. The protests? I understand the disappointment of the supporters who cannot feel happy at the moment, just like we cannot».

NE ZNAM SO DA KAZAM 15 GODINI NAVIVAM JA JUVE AMA VAKOV SRAM NEMALO DO SEGA...............
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Агентот на Хидинк потврди дека немало никаков контакт со Јувентус и дека тоа што објавиле некои медиуми дека имало контакт е лага...

исто така рече дека доколку стигне понуда од Јувентус , внимателно ќе ја разгледаат...

Но ние имаме проект на чело со Ферара ...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Jувентус без стариот добар Дел Пиеро-тоа е тоа :(:(:(
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Најпрво би сакал да честитам за одлично прикажаната игра денеска и да им кажам на целата управа нека се гонат у ПМ !!! првиот шут кон голот на Катанија беше во 52 минута и тоа не во рамките на голот,туку над него :tapp: Најмногу ми падна мака кога го видов Буфон после примениот гол со раката на лице .. не му се веруваше во тоа што го гледа на теренот .. Мело слободно нека си пакува куферите заедно со Тиаго (кој одамна требаше да го направи ова) а за Чиро да не зборувам .. незнам што чека уште :toe: 30-та минута веќе навивачите почнаа да ги вадат знамињата од оградата и ги исвиркуваа фудбалерите на Јуве .. ЖАЛНО е ова што му се случува на еден голем клуб како што беше Јуве .. незнам до кога ќе трае оваа мака и овие страдања ама подитно мора нешто да се менува !!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
МОРА нешто да се мења во тимов вака само пропаѓа :nesum: во зимава мора да донесете играчи иначе тешко дека ќе земете калчо или лига европа :smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
напука пак разлика Интер... веројатно ќе ја продужат низата титули...
нека земат нешто асално Јуве зимоска, одбранбен и шпиц
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Интер води:tapp: Лошо многу лошо пропадна уште една сезона без титула:tapp: како и да не догодина ќе чекаме што ќе биде со проектот на Секо и на Блан:pos2:
 
V

VeniVidiVici

Гостин
да да Закерони ќе не извади:):) ни Конте не,првин треба да се смени управата пошто ништо не прави..

а треба да отвараме и нова тема бее,кој ќе ја отвара?
еј треба и да одделиме признанија и на најдобрите членови на фан клуб јуве за оваа тема:)
номинација за boss на фан клуб-јуве ,нема што победник е Дон Кико МЦ(поранешен воџа на VIKING,занимање-невработен):pos2:
номинација за позитивна атмосфера -победник е Тимче ака Хасан Салихамиџиќ Брацо,еден од воџите на drughi bianconeri,занимање-китач на елки)
:pos2::pos2 rulez

ај да си идам ја:)
A да се вработиш во Зевзекманија, гледам те бива за глупирање...
Браос, добро ме насмеа...:smir:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ништооо нема титула со ваква игра и јас се откажав Секо и бланк нека го отворат сефот да не им ебам мамата нивна.Кај испаднаа овие фаци бе да го водат јувентус врска немаат све клошаришта се собрале.Незнам ни што да кажам повеќе вакви нервози немало одамна
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Можно е Бетега уште утре да се врати во клубот и тоа како советник на Ферара и човек за трансфери ...

Ако е стварно човек за трансфери(без никој да му се меша) очекувајте бум во трансфер политиката на клубот пошо “неофицијално“ за тоа најмногу ќе се консултира со мајсторот :)
 
Член од
29 август 2009
Мислења
134
Поени од реакции
19
Ej ova e sramota za vakov klub!!!!! ja ne sum za juve ama mn e glupo ova sto go praa i igracive i upravata i svite drugi !!!!!! mn losa situacija imate. igracive sakaa da go izbrkaa Ciro a pa upravava se protivi na toa . sve se vrti okolu toa a samo guba naviacive i vistinskite podrzuaci na klubot!!!!!! daj pobrgu da se resi nemozem vishe da pagjam samo na 1 utakmica ma da vishe ne ja igram Juve !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom