Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Малку нека се порадуваат Интерашиве и сега 1/8 финале кога ке го примат по обичај од англиска екипа нема ни во Европа Лига да играат.Ке видиме тогаш кој ке купува ЛЦД ТВ.:pos2::pos2::pos2:
 
С

сашенко

Гостин
Па за калчото мислев ако продолжат со таа игра, инаку сакав да изгубите искрено да се спуштите малку на земја пукавте филм дека кога играте со големи клубови не губите само од најслабите сте губеле:)


Да да во право си нема тука што да ти се замери...само се надевам дека јувентус ке се врати на старите патеки зашто на европа и недостига оној стар добар јувентус...И за италија е важно тоа многу зашто слабо на европските натпреварувања играат италијанските клубови.Се послабо и послабо.Се разочарувам просто.....
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Blanc - "Our project is strong and must go on. We carry on as before. Ferrara? Obviously I confirm Ferrara,"

da ti se poseram i vo tebe i vo proektot , nosonja eden... odi organiziraj ATP turniri , goni se u tri pizde materine od Juventus
 
С

сашенко

Гостин

Дали оприметувате некоја разлика помеѓу овие двајца???






ЈАС ДА.БАРЕМ КОГА НЕ МУ ИДЕШЕ КАПА СТАВАШЕ РАНИЕРИ.. ОВОЈ НЕМА НИ СРАМ





 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414

Дали оприметувате некоја разлика помеѓу овие двајца???






ЈАС ДА.БАРЕМ КОГА НЕ МУ ИДЕШЕ КАПА СТАВАШЕ РАНИЕРИ.. ОВОЈ НЕМА НИ СРАМ





:pos::pos::pos: си ме насмеал со овој пост .. имаш зеленко после :smir:
 
С

сашенко

Гостин
И еве мојот последен пост за ве4ерва.ДОбри вести барем според мене.Јувентус ке му понуди нов договор на касерес и веќе се започнати преговорите со барселона за да се го земеме кон4но како наш играч и ....very happy.Заради оваа вест ке можам мирно да спијам ве4ерва ина4е притисокт ми се креваше за +20 за секој гол(почнато од нормален 120 со 80)...
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
И после ова ако не добие отказ ферара незнам кај ни е спасот, видоа кај се, некни се курчеа го победивме интер, затоа нејкев да коментирам ништо некни зш знаев што ќе направат денес, дома да незнаеш да одиграш на резултат е стварно срамота, Дел Пиеро како лидер на тимот требаше да ги поведе играчите а не да стои само, најголемата вина во поразот ја гледам токму во него и ферара, и кој му е тој проект на Блан, ако му е проектот максимум до групи во ЛС и 2 или 3 место во Италија тогаш тешко нас :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Blanc - "Our project is strong and must go on. We carry on as before. Ferrara? Obviously I confirm Ferrara,"

da ti se poseram i vo tebe i vo proektot , nosonja eden... odi organiziraj ATP turniri , goni se u tri pizde materine od Juventus
E oва е навистина лузерски од нивна страна, ко лани кога Раниери рече имаме ние 5 годишен план за врвот, хаха, ај лолд.

Ништо, чим спомињаат проекти обично тренерите им летаат, једино победата со Интер го вади Ферара мада и тоа е лузерски став со оглед на очигледните грешки кои денес ги направи :

1. Тренер е на екипата и треба да е свесен дека Дел Пиеро сеуште не е подготвен за вакво темпо на наптревари викенд - вторник/среда поготово ако викендот се играл тежок и исцрпувачки дуел. Од старт има играч мање против екипа која е дојдена да победи.

2. Не смееше да дозволи Мело да стартува и во второ полувреме, беше изгубен во превод, незнаеше каде се наоѓа, во првиот дел повеќе делуваше како 12ти играч на Баерн него као дел од Јуве, релно гледано. Овој меч беше ко финале за Баерн, не смее да се оди со ставот '' ај ке му тргне во второ '', не во вакви мечеви.

3. Аналогно на второво, изборот за замени и тајмингот за истите, ако веќе се решава да го стави Амаури, со кој памет го вади единствениот креативец во екипата, колку и да беше очаен Диего денес, мораше да игра уз Амаури и Трезеге па и плус Џовинко во комбинација кога веќе се губеше .

4. И аналогно на третото, по кој пат сезонава ( ова го знам зашто без разлика што не сум ги гледал мечевите на Јуве, ве имам читано за лошиот избор на измени )Чиро ја прави истата грешка при замените?
И погрешен избор и погрешен тајминг за истите, и по незнам кој пат Јувентус го јаде ради тоа. Односно, Чиро сеуште не учи од своите грешки а и дете од 5 години ги гледа истите over and over again.

:toe:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Еден од најголемите виновници за поразов јас мислам дека е Легро. Тој беше виновен за првиот гол и после тоа се отиде наопаку. Не велам дека другите беа во право, напротив, сите се криви, не смееа да изгубат, кога и нерешено им одговараше а плус играат и на домашен терен. Друга работа, треба да му се пресуди доживотна робија на медицинскиот тим на Јуве (или кој и да е друг виновен за повредите), не можи да имаме толу повреди па и од шеќер да се правени игачите.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
eee ko vikav jas na vremeto kolkava greska se napraj so se dade Zanetti za bez pari , a Melo e platen ne ni sakam da kazam kolku...

Zanetti vo sekoj pogled e podobar igrac i momentalno bi bil pokorisen za Juventus...

Corvino gi izigra na Secco i Blanc ko mali deca so transferov... ali ajde mladi se uste nasite , ke naucat...
 

kic

Член од
28 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
poleka braka ke se sredat rabotite,i jas bev slicen porano so zestokite kritiki kon sopstveniot klub ama vidov deka nema fajde,sto ni se sluci ni se sluci,treba promeni i toa radikalni sto pobrzo,pocnuvajki od trenerot pa do nekoi od igracite!Mislam deka ima vreme da se osvrneme vo kalcoto i da se borime do samiot kraj!Za denes ne mi se ni zbori,tuku mi se place,pred se za ponizuvanjeto na klubot i fanovite,gi vidovte li samo kakvi im bea licata,i predvremeno go napustia stadionot,neso sto dosega ne sum go videl kaj juve do sega!Ama toa e nie sme JUVENTUS i ke ostaneme kako takvi!GLAVITE GORE I PRODOLZUVAME NAPRED!FORZZA JUVE ZASEKOGAS!:smir:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Малку нека се порадуваат Интерашиве и сега 1/8 финале кога ке го примат по обичај од англиска екипа нема ни во Европа Лига да играат.Ке видиме тогаш кој ке купува ЛЦД ТВ.:pos2::pos2::pos2:
Аман бе достате со Интер бе, ние завршивме работа па другите да ги глеаме, остај подобро не коментирај и ако паднат тие голема работа, за нас пак исто е, не знам што сте запнале ти и некои интер ќе го јадат интер она, најпаметно нешто сеа ќе ти биде да им честиташ на швабиве што не растурија.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Луѓе реално влеговте со катастрофален став во натпреваров. Не е ова оној стариот Јуве па да може да држи 0:0 или 1:0 со малку појака екипа.

Баерн знаеше дека мора да победи и не се усраа од тактизирање - отидоа напред со сите сили, изгинаа од трчање во прав германски стил и тоа е тоа. По крилата сте за греота бај де веј а баш таму ни сме најјаки и тоа си придонесе...

:salut:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
катастрофа. мизерија. невидено.
кога играчите од кои најмногу се очекува, нема ништо да прикажат, односно ќе разочараат, па и уште кога тренерот нема да ги промени истите на време, единствениот начин да не загубиш е да играш против некои уште полоши од тебе...а баерн не се такви.
дел пиеро - без никаква сила влезе во натпреварот.
диего - дезориентират, 80% од топките ги загуби или им ги даде на противниците...
мело - незаинтересиран за случувањата на натпреварот...
не можат каморанези, маркизио и канаваро да трчат секаде каде што е топката затоа што другите ништо не играат...едноставно, не можат.

што да се направи...уште вечерва да се исконтактира Гус Хидинк! Ако е заинтересиран, би можел да направи чудо од Јувентус, и да ја спаси сезоната. Зошто баш тој? Затоа што мислам дека е тренер кој што нема да го чека Диего, или некој од другите ѕвезди 70 минути да се разигра, туку ќе го извади уште во прво полувреме, ако треба.
и уште една подолгорочна измена што треба да се направи...да се види што по ѓаволите се случува со повредите...не е можно 3 сезони ниту еднаш да немаш целосно здрава екипа...тоа никаде не се случува!:kesa:
тоа се гледа само со арсенал и реал :smir: (со повредите мислам)
инаку мило мие што видовте дека не сте тоа што некогаш бевте... на стара слава не се живее, а најголем виновник ви е ферара, бркајте го со што стигнете додека е со време поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom