Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
е шо сеа Чиро ви е крив за се а?
Не е фер таквата ограниченост , ставете ја вината на неозбилноста на Диего или Дел Пиеро но сепак вина има ЦЕЛИОТ ТИМ ... нема поединец никој!:smir:
Се надевам Лига Европа... со полесна конкуренција... ќе ја освои Јуве :helou:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Џабе:

Мело, Диего, Амаури, Поулсен, Ферара, женаму и децата, и цел Јувентус!

Ни ебаа матер...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
ciro-melo-diego -delpiero ne ni trebate ne sakam da ve vidam vise
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Дочека и Јуве да биде исвиркуван од своите навивачи... веќе по 3-тот примен гол се слушаше од трибните "Аривидерчи,Аривидерчи" оваков резил одамна му се немаше случено:kesa:
 
С

сашенко

Гостин
И за крај
Чим машината ни се повреди(Сисоко) ни работниите не знаат да работат.

ДА.Потврдено и порано.Ама сепак нема правдање за поразов.На ваков начин да не исфрлат е РЕЗИЛ.СРАМОТА.ПА да речеш гол разлика ајде решавале моменти..И 2 гола беа многу разлика срамота беше ама 1-4 да не победат е нешто што неможам уште да сватам КАКО ИМ УСПЕА.Зарем можеше јувентус сезонава да изигра полоша утакмица?Мислам дека ова беше најлошиот натпреват за нас во лигата на шампионите што некогаш сме го изиграле!!!Се надевам дека нема да се повтори веѓе вакво нешто сезонава.Утре со маска излегувам на улица.Срам ми е .У школо од баерн дрес би носел да имав лол.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ова не е пораз на Јуве ова е срам за Калчото... Милан со лазење се извлече, Јуве посрамотен во Торино, Интер кузнае шо ќе направи утре... уште една срамна сезона...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
е шо сеа Чиро ви е крив за се а?
Не е фер таквата ограниченост , ставете ја вината на неозбилноста на Диего или Дел Пиеро но сепак вина има ЦЕЛИОТ ТИМ ... нема поединец никој!:smir:
Се надевам Лига Европа... со полесна конкуренција... ќе ја освои Јуве :helou:
Абе и него жената во ГАЗО да му ја ебам!

Да му ебам жената на Дел Пиеро, да му ебам жената на Мело, да му ебам жената на сите што играа без желба, без воља и без кеиф!

Се да им ебам! Жими Маркизио и Буфон. Па па па, не знам не можам никако да замислам, дека тим кој е послаб од нас 5-6 пати, ни дава 4 гола!
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Kako moze Ferara da go stavi Del Piero na eden vakov vazen natprevar koga site znaete kolku dolgo bese povreden.Kako moze Diego da go izvadi i da igra so eden klasicen napagac koga se krsese mecot.Vadi napagac,stava destruktivec!Kratko kazano Ferara nema poima.
Veruvajte i ponatamu deke Melo vredi 25 milioni evra!Svabite idat ponatamu,a stvarno si mislev deka Juve ke gi zgazi koga vidov deka se bez Roben i Riberi.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
se nadevam deka i inter utre ka pagaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
С

сашенко

Гостин
е шо сеа Чиро ви е крив за се а?
Не е фер таквата ограниченост , ставете ја вината на неозбилноста на Диего или Дел Пиеро но сепак вина има ЦЕЛИОТ ТИМ ... нема поединец никој!:smir:
Се надевам Лига Европа... со полесна конкуренција... ќе ја освои Јуве :helou:

Немој те молам.Зарем веруваш во тоа?Нема шанси ама сепак ајде ке го правиме овој муабет после некое време кога ке дојде време јуве да заигра во лига на европа.Сепак не верувам братчиња.Губам верба во квалитетот на клубов ..Цел живот сум бјанконеро и ова не ми се случило да го почуствувам.ОД срам исклучив уште 20 минути пред крај и не догледав.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
lelelel luge ne mi se veruva takva katastrofalna igra kako da bese NAMESTENA
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
se nadevam deka i inter utre ka pagaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Напротив,им посакувам среќа на утрешниот натпрервар па да ја одбранат честа на италјанскиот фудбал за разлика од нас кој денеска бевме како муви без глави !!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.745
Ако уште еднаш само некој се дрзне да го спомне Мело во позитивна смисла...:tapp: Па човеков е поголема утка и од нашиот кварезма:kesa:
 
С

сашенко

Гостин
caceres igrase so srceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Се согласувам.Треба да му покачат плата за 50%.Нека им скратат на МЕЛО, ДЕЛ ПИЕРО, ДИЕГО, и нека му качат плата на малиот.Само он ме радува кога го гледам како игра.Покажува дека треба да играш како утакмицата да трае 100 минути а не 90.Треба во секој момент да се спремен.Има уште да учи ама греота ке биде да го вратимиме тереба да го купиме навистина.....Ако барса сака да го продаде летово...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom