Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.667
Поени од реакции
5.349
Најголеми заслуги за овој триумф, Буфон му ги припишува на Чиро. линк

Браво за Буфон. Сака да докаже дека и покрај огромниот притисок кој беше вршен врз Ферара, Ферара покажал смиреност и многу влијаел врз самодовербата на тимот.
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Ај сеа еве малце појќе време да искоментирамо за синоќешната утакмица , не би сакал да барам послаби поединци затоа што најбитно ми е што победивмо и ништо друго , бев уверен во Јуве и не ме разочараја напротив ми ја разубаеја вечерта вчера и тоа на големо ! Едно нешто на кое што треба да поработиме е прекините се разбира гледајќија утакмицава не ги ни заприметив горе нашите 4,5 играчи како останаја без да маркираат играч ( прекинот каде што примивме гол ) на сликата од постот од Гарфилд ми делуеше страшно тоа едноставно не смее да се дозволи 4,5 играчи да излетаат на прва статива без да се маркира противнички играч а исто така и нападот ни беше одсечен , да не беше вредната средина и се разбира Маркизио (какво играчиште имаме можеби уште не сме ни свесни :) ) можеби и немаше резултатов да биде ваков пошто скоро цела утакмица Дел Пиеро не толку ама Амаури беше одсечен и не влезе во скоро ниедна солидна да не речем 100% шанса ... Али тоа е тоа најбитно е што победивме ќе кажам пак и сеа слободно може да се спремаме за утакмицата со Баерн Минхен и се разбира очекувам уште една супер представа на Олимпико во Торино !

Grande Juventus !

 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Profesoron po fizicko izgleda pak gi bojkotirat mediumive , nema zborovi posle porazot vcera... seuste e bez izjava :tv:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Profesoron po fizicko izgleda pak gi bojkotirat mediumive , nema zborovi posle porazot vcera... seuste e bez izjava :tv:
Да, да, новинарите му играа вчера на терен - затоа ИЗГУБИ па лут им е :pos:. Мурџо е плачко што не знае да поднесе/признае пораз.

На крај краева не ми чуе огранов што има да каже Мурџо, може слободно да го :pusk: и да бара за уште!

Edit: имам една песна за Муууу!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Што и да изјави Мурињо, пак ќе биде некоја глупост. Заради тоа ич не ме боли што ќе биде неговата изјава и какви ќе бидат неговите поплаки. И онака никогаш не кажал нешто паметно.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ladies And Gentleman,I Present To You The New Legend on KAJGANA FORUM:

kire inter напиша:
Највазни факти за поразот - не ни играа најдобрите играчи маикон и снајдер,гол од офсајд,недосуден пенал за самуел чист како солза,лизгав терен( во мн битни мигови се лизнаа начите играчи балотели 2 пати и еднаш мота во 93), со тепање и со лактови само така мозе јуве да победи!!Толку имам за мечов, и не се замарам толку за поразов по што интер напраи само да биде поинетерсно првенството:toe:се знае дека они ке освојат

:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: ...Значи пак сме тепале со судиите да знаете.
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Хахаха му ја приметивте чера фацата на мурџо кој даде Маркизио гол ? :)) Немоев да прекинем да се смеем на чуекот у земја му се пропаѓаше .
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Moggi ja kupi utakmicava ne se zalazuvajte na pobedata :tv:

i igracite na Juventus igraa so specijalni kopacki (zabraneti od Fifa i Uefa) za da ne se lizgaat po terenot...
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Ladies And Gentleman,I Present To You The New Legend on KAJGANA FORUM:

Напишано од kire inter
Највазни факти за поразот - не ни играа најдобрите играчи маикон и снајдер,гол од офсајд,недосуден пенал за самуел чист како солза,лизгав терен( во мн битни мигови се лизнаа начите играчи балотели 2 пати и еднаш мота во 93), со тепање и со лактови само така мозе јуве да победи!!Толку имам за мечов, и не се замарам толку за поразов по што интер напраи само да биде поинетерсно првенството:toe:се знае дека они ке освојат



:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: ...Значи пак сме тепале со судиите да знаете.

Немора да му се придава важност на талентов ја мислим :) Ни самиот неможе да се свати а недај боже некој друг да проба да го разбере ... Нека проба да пишуе вицови може појќе ќе му иде на детето , ако ништо друго барем знае да те насмее со некој бисер на мудроста !
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Eve malku interesni vesti :

Sudijata od federalniot sud (Corte Federale) Piero Sandulli ja proglasuva sezonata 2004/05 za legitimna
http://www.corriere.it/Primo_Piano/Cronache/2006/07_Luglio/27/sandulli.shtml

Sudijata Piero Sandulli priznava deka pronasle dokazi protiv Juventus samo za krsenje na tockata 1. (inace Juventus e suden po tocka 6 koja e mnogu porigorozna... spored pravilata na FIGC za krsenje za tocka 1. kaznata e samo odzemanje na bodovi)
http://www.tuttosport.com/calcio/2009/01/10-14505/Sandulli


UZIVAJTE!!! :wink:
Брат немој со ова уште повеќе ќе ги здрмиш овие од Милано,кај мораат да трпат ремет од вчера уште и ова да го читаат,многу ќе им дојде,сега се потсетуваат на времињата пред фарсополиuzivam

и да кажам за Чиро,перфектна утакмица за него,и тактички и поставеност,добри замени и за толку битна утакмица и толкав притисок беше мирен и сите играчи беа сконцентрирани и си ја чекаа шансата,во вистинско време ни се врати il capitano ,без него не мрдаме нигде,он им дава мотивација на играчите,вчера Самуел не знаеше кај е ,само фаули му правеше,требаше тој и Мунтари да си заработат уште еден жолт картон.

А за Касерес што да кажам,уште кога дојде во јуве ми се допаѓаше како игра,не го глеав претходно многу како игра али од тоа што го видов ме импресионира,пред се има карактер и не се плаши да влезе у дуел,а копиљ е уште ќе напредува:)

За МАркизио што да се каже,најлош на терен ,врска нема хаха
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Ајде честитки и од мене, немав време да пишам вчера после лудницата од утакмица, гледам пак нешто судии спомнуваат, ако нека ги тоа им е у крв на нив, цел живот со судии се вадат, Мело заслужи црвен, а од интер требаше најпрвин Мунтари да си заработи црвен, а потоа и Балотели зш 2 пати одглуми пред очите на Сакани, се надевам дека ќе се превземе нешто оклу тоа, и потоа да не пишти дека расистички скандирале против него, не е до расизмот туку до него :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom