Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
bas bi se iznenadil na ovoj podatok dokolu mi dades link kade se potvrduva inaku ostanuvam na mojot stav, mozebi dokolku poulsen od tie 12 , 9 istrcal vo 1 poluvreme koe ne go gleav, zs vo vtoro so topka i ne go vidov pa i da e tolku aktiven kako sto velis:smir:
ako najdam nekade statistka koj kolku pretrcal ke ti dadam link... inace ako obrnuvase vnimanie koj kolku trca bez topka ke zabelezese kolku bese Poulsen aktiven...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Нека ни е честита победата. 1 гол вреден 3 бода. :) :)

Aко може некој да го постира голот кога ке го има оти неможев да ја гледам нетот ми е шит.:forzajuve:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Дечки шо ви кажав Баерн ќе го папа дома. Доволно се загреота :D
Ајде честитки за победата и мислам (скоро сигурен пласман натаму :vozbud:)

Малку гледав од второто полувреме и добро е шо успевавме да ги држиме макаби пред шеснајстерец и неможеја да поминат а ние се обидвавме да прајме контри. Треба малку да се повежба порапиден премин во напад спора е трансформацијата + фалојте над диего :nesvest: ме пукнаја
 
Член од
28 октомври 2009
Мислења
11
Поени од реакции
1
vidi vidi majkata
Poulsen: 7 - He was not on the ball as much as Melo, but he hassled and harried the home side as he covered almost 12 km.
ama sepak si trckal ko za 1 maj ali ja cenam kilomtrezata
znaete kako se igra fudbal za 1 maj ?
-trcas samo kolku da ti spadne jadenjeto i pienjeto :)
 
Член од
20 септември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
0
decki izvinete vaka sto ke deluvam pesimisticki ama mislam deka nema da tepame na makabi:toe:ke bide mnogu tesko,ne znam sto treba da se sluci za da gi pobedime!ne deka se mnogu silni ama nie vo momentot sme kako rastimana gitara!osobeno bez momo,i alex ne gledam koj bi ni dal krila!sepak imame dvajca-trojca koi ako se motiviraat moze da se nadevame na pozitiven rezultat!A so ogled na toa deka igrame vo gosti tesko teskoooo!neka ni e bog na pomos!:smir:
sho vikash sega? pesimizam nemaaaaa...imaa forza juveeeee
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Ајде честито нека ни се трите поени, со едната нога сме во осмина финалето.

Баш онаков меч како што очекував. Досаден, иритирачки, на моменти интересен... Заслужена победа во секој случај. Добра партија на Диего, Касерес, Мело и Поулсен. Џиџи стандард, по една невозможна интервенција на меч мора да направи, секоја чест. По којзнае кој пат не вади од срам. Тиаго и Амаури беа најслаби денеска, но како и да е, победа си е победа. Добро е и што никој не се повреди на мечов, со оглед на тоа што во задњо време нема меч а да не ни се повреди играч. :леводесно:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Победа си е победа. Дали 5-0, или 1-0 сепак 3 бода одат на контото на Јуве. Јуве речиси 99% си го обезбеди пласманот за 1/8 финалето.

Касерес изигра одлично, тој му ја поддаде топката на Каморанези кога го постигна голот и се надевам дека ќе игра почесто, зошто денеска изигра одлично и во напад и во одбрана, и си ја искористи максимално укажаната шанса од Чиро. Диего исто така играше одлично, и при секој напад на себе навлекуваше 2ца играчи со што се ослободуваше повеќе простор за другите играчи. Исто така и Мело изигра добар натпревар, доста топки пресече и за доста топки се избори.

Со оглед на долгата листа на повредени играчи, со оглед дека Џовинко во последен момент беше изоставен поради повреда ова беше супер натпревар за Јуве, а уште повеќе одговара бидејќи и Бордо го победи Баерн во Германија, резултат кој му одговара на Јуве.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Еве и јас да напишам нешто и тоа исклучиво за второто полувреме кое и единствено го гледав.

Она што го видов воопшто не ми се допадна затоа што освен поништениот гол (оправдано поради офсајд) на Амаури не покажавме ништо друго. Макаби ја контролираше играта (не дека направија нешто поконкретно) и константно се играше околу нашиот шеснаесетник. Значи скоро цело време бев на штрек да не влезе некоја топка во голот на шашма од некое нафрлување. Мислам дека со тим како Макаби, играчите не смеат да дозволат да се биде на штрек и мораа да понудат многу повеќе.

Од играчите би ги издвоил Диего и Мело кои по мој вкус одиграа на ниво над другите. Инаку друго нема што многу да се зборува, три бода си се три бода и сега сме на чекор до осминафиналето и останува само тоа да го завериме на натпреварите со Бордо и Баерн.
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Ајде честито победа минимална сепак 3 важни бода зедовме и Бордо ни завршија работа се побликсу сме до осминафинале неможам да коментирам за играта бидејќи не го гледав натпреварот .......FORZA JUVEE
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Чиро излезе со пофални зборови за Диего, Каморанези и Касераес. Касерес го нарече дека бил импресивен на овој натпревар. Реално, Касерес беше еден од најдобрите на теренот денеска, заедно со Диего, Мело и Каморанези, па се надевам дека ќе игра многу почесто. Далеку е постабилен во одбраната од Григера, а во овој натпревар покажа дека и во напад знае да изигра сосема одлично.

На снимката од црвениот картон на Амаури се покажало дека нема никаков контакт меѓу Амаури и голманот на Наполи, Де Сантис, но сепак Амаури ќе заработи еден меч суспензија.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Победивме иако од тоа што го видов во второто полувреме воопшто не сум задоволен, освен Диего кој што беше одличен за другите немам пофалби а да и Буфон со тоа што го одбрани заслужува честитки. Но, сепак со овој фонд на играчи и овој триумф е добар, сепак Дел Пиеро, Јакинта, Џио, Маркизио, Сисоко, Зебина и мн други играчи не беа подготвени за натпревар ова кажува многу, гледам некои го фалат Поулсен трчал многу, океј трча борбен е човекот али врска нема од фудбал тапа е човекот, се молам што побрзо да се врати Маркизио или Сисоко за да не го гледам лузеров веќе убедливо е најслабиот поединец во нашиот тим.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Победивме иако од тоа што го видов во второто полувреме воопшто не сум задоволен, освен Диего кој што беше одличен за другите немам пофалби а да и Буфон со тоа што го одбрани заслужува честитки. Но, сепак со овој фонд на играчи и овој триумф е добар, сепак Дел Пиеро, Јакинта, Џио, Маркизио, Сисоко, Зебина и мн други играчи не беа подготвени за натпревар ова кажува многу, гледам некои го фалат Поулсен трчал многу, океј трча борбен е човекот али врска нема од фудбал тапа е човекот, се молам што побрзо да се врати Маркизио или Сисоко за да не го гледам лузеров веќе убедливо е најслабиот поединец во нашиот тим.
Ах што сакав да не беше Поулсен на располагање, па да се нервираш тука и да видиме што ке направиш со Тиаго ако игра, дај те молам не се ГЛУПИРАЈ !!!!!

Кога ке изигра добро му сте заблагодарени и е многу добар, сега па сереш по него, еии вавки ка ме нервирате ...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Pouslen sezonava ja koristi sosem dobro sansata koja mu se ukazuva... dosta e korisen za timot i ocigledno e deka e fizicki najpodgotven od site... odlicen backup , samo so ne zasluzuva da e megu najplatenite vo timot :)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
“At the time I barely even realised it, but by the look on the faces of my teammates I assume it was impressive!

“I am glad to dedicate this victory to my wife and new son David Lee.” - Gianluigi Buffon
Каков ЅВЕР е Џиџи!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom