Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
da vi kazam nesto, ne se raduvam ni malku sto gi otepavme "milijaderite"...
tie veke ni se nasi redovni pacienti i znaev od pred 1 mesec, deka ke gi pobedime.

Cestito neka ni e, i samo da se mnozat.
forza JUVE PER SEMPR:smir:E
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Браво браво, честитки, иако некој убаво кажа тука, дека тие се чести губитници од нас.
Сакав да го погледам Диего, штета што не успеа да заигра(поради некакви причини), но за среќа Џовинко и Дел Пиеро, напати приредија убав спектакл.

Браво, ова е само пријателска(на некој начин), се надевам дека вака ќе биде низ цела сезона, во кое било тло.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Нека ни е честита победава очекувана и без Диего.Ако играше ќе беше катастрофа на Реал.Добро купија 90 милиона играч добар шутирач на пенали ништо повеќе реков дека Дел Пиеро ќе го прати по цигари роналдо а на ми поверуваа се потврди тоа браво Алекс мајсторе што ли правиш на тие години.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Честита победа против Реал...
П.С. Ќе му лупнеме пак една 6ка ние на 29 Ноември...
Поздрав и уште еднаш честитки, барса фан
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.699
Поени од реакции
9.368
Честитки за победата, секоја чест. Мораше некој да ги спушти на земја:helou:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
дај бе нека не се бламираат више овие Реал,треба да им забранат да играат со јуве,срамота е:) Брацо топ изигра,брацо пацо




гејов сака да му земе топка на Мело:)


Амаури супер изигра,штета што не даде гол,заслужи,имаше две топ шанси


бикчето исто така добро изигра




Роналдо-и шо,а бе ај не ми се игра,и шо сеа:):)
Џиџи-ај бе Кики не плачи па и ти,ќе не тепате може некад
Киелини-Кики,шо се нервираш бе пријателска е,само не плачи жити се:)
Роналдо-брат а бе знам дека е пријателска али 94 милиони вредам а Брацо не можам да го поминам:pos2:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Хаха Јуве ме изнасмеа за последната слика.Си вика ај заебаајте се вие али ја ќе го викнам Џаро за следниот меч Јуве-реал па ќе видите вие кој е кики ќе ни досудат 2-3 пенала за да ве тепаме оти срамота е за Флорентино не за мене тешко на чоекот :pos2:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.708
Поени од реакции
6.272
Еј кај се фативте за роналдо бе тој е измислен за сите играчи од јуве реално глеано а иначе честито победа си ги плескате реал али немојте сеа да претерате за роналдо не е во форма уште во реал сеа ке видиме за 1 месец со ке праи тогаш ке збориме поз
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
593
Поени од реакции
488
Хаха ме изнасмеа ова на последната слика.
Секоја чест за победата некој мораше да ги спусти на земја:smir:
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Честитки за победата:smir: , што убаво ги исплескавте Задрид:pos2::pos2:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.711
Поени од реакции
3.698
Во името на сите од нашиов фан клуб, им благодарам на оние кои што искрено честитаа за вчерашната победа.:smir:

За утакмицата
Изигравме сосема солидно, компактно, секој си ја знаеше својата задача, а Ферара точно знаеше што да побара од своите војници. Имаме игра која не е на стаклени нозе, како што беше во времето на Раниери. Мело ни дава голема цврстина во средниот ред која што ке ни помогне многу во натамошниот дел од сезоната, а која што ни фалеше во минатата. Кога ке се спојат со Сисоко ке бидат бедем пред одбраната. До сега немаат одиграно заедно, но се надевам дека заедно ке функционираат. Не можеме да знаеме однапред, сепак ке треба да сочекаме да видиме на терен. Киелини малце треба да повнимава на тие стартови во шеснаесетникот.
Убеден сум дека таа можеше без пенал да ја расчистат, затоа што Раул немаше многу простор за удар. И Џовинко одигра одлично, знае Ферара дека малиот треба добива шанса, секогаш кога Диего нема да биде способен. Канаваро беше сосема солиден (настрана дека постигна гол). Одлично се држеше. Се надевам дека само ке се подобри како поминува времето.

Срамота е сега да не го освоиме Купот, кога веке стигнавме до тука. Не сакам да ја потценувам Астон Вила, меѓутоа сметам дека дефинитивно не е на нивото на Реал Мадрид, па и на Севиља. Би било фино да победиме во Недела и да ја имаме првата титула уште пред да почне сезоната, а воедно и прва по 2006.

 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
интересен податок: Сите голови што ги прими Дудек на овој турнир ги прими со глава:pos2:...Како и да е Се Астон В. мислам дека ке биде потешка и понеизвесна од оваа, ама сепак на крајот ке завршиме со трофеј од овој куп и добар почеток на оваа сезона :vozbud:

Еј кај се фативте за роналдо бе тој е измислен за сите играчи од јуве реално глеано а иначе честито победа си ги плескате реал али немојте сеа да претерате за роналдо не е во форма уште во реал сеа ке видиме за 1 месец со ке праи тогаш ке збориме поз
:drk::pos2::pos2:Ме изнасмеа жити се ако е најак зошто не покажа нешто :baeh:Ке го лапате ај спремајте се и вие:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom