Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Одсекогаш сум го посакувал Гросо во Јуве ама не знаев дека е толку стар, мислев дека има 25-26 години, ама тој имал триесет и некоја, не останува уште многу играње во него затоа сега желбата за него ми е помала али кога прајме муабет за моментална игра, човекот е ѕвер, тој и Лам се најдобрите леви бекови во светот според мене.
 
Д

Демијан

Гостин
Ni Grosso ni Zaccardo, aj malku kse se slozam za Grosso no kaj go izbra drvoto Zaccardo. Na Juventus i treba igraci kako Evra i Lahm, no toa nema nikogas da se sluci, pa bi bilo dobro dokolku Bale od Tottenham se angazira. Toj e super igrac i bi mu odgovaral igrata na Juve. No sigurno tamu (vo levata bekovska pozicija) od idnata sezona ke igra Domenico Criscito. Super i pameten poteg od strana na Juventus ke bide vrakanjeto na Mimmo.
Евра или Лам да добри се,ако не и најдобрите бекови во свет,ама реално неможеме да ги ангажираме.Јас ги гледам реалните опции за Јувентус.И јас би ги сакал овие двајца во Јуве...ама нема теорија да ги земеме.Бејл мислам дека не би се навикнал во Италија како и многу англичани кои играле во Италија.

Крисито не е добар играч за таа позиција.Тоа ти е исто као и кога Мелберг игра денес бек.Доменико е подобар на централната позиција отколку лево.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Дечки што бидна со Зебина бе ?
Опоравен е.



А за мечот вечерва само ПОБЕДА ништо друго за да се врниме во трката за Скудетото. Интер има утре тешка задача затоа ние да ги победиме Политанците и да чекаме утре кикс на Интер со тоа ке може да и се доближиме. Вечер очекувам Трезеге ако игре да распали !!!
 
G

grande-juve

Гостин
spored sky ova e mozniot sostav

BUFFON CHIELLINI LEGROTTAGLIE GRYGERA MOLINARO POULSEN MARCHISIO MARCHIONNI GIOVINCO DEL PIERO TREZEGUET
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Леле овој Маркиони не можам да го поднесам. Кај е Брацо, Брацо сакам да игра.. За Маркиони е декан.
Според Раи Уно идеме со следниве:

Буфон
Григера
Мелберг
Киелини
Молинаро - стандардно
Маркиони - како ке го сварам не знам
Маркизо
Пулсен
Џовинко
Трезеге
Дел Пиеро

И да има измени ке има ама минимални..
За Наполи нема да играат Гаргано и Иецо од стандардните, ке брани резервниот голман, Наваро.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Леле овој Маркиони не можам да го поднесам. Кај е Брацо, Брацо сакам да игра.. За Маркиони е декан.
Според Раи Уно идеме со следниве:

Буфон
Григера
Мелберг
Киелини
Молинаро - стандардно
Маркиони - како ке го сварам не знам
Маркизо
Пулсен
Џовинко
Трезеге
Дел Пиеро

И да има измени ке има ама минимални..
За Наполи нема да играат Гаргано и Иецо од стандардните, ке брани резервниот голман, Наваро.
Добро е ке игра Поулсен и Џовинко. Абе момци Маркиони кога му тргнува стварно е добар ама кога не му тргнува па е ТРУП, затоа да се надеваме дека ке му тргне на денешниов натпревар и со неговата брзина да направи нешто. :)))
Ајде ајде очекувам добра игра и победа!
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Леле.. Леле.. Повторно ке ми доаѓа да си каснам од м*дево... Пак ли бе Раниерчо ке го гледаме М(неќам име да му спомнам).. Како што гледам Раниери оди на офанзивна игра.. Без многу бранење и тоа ми се свиѓа... Сега како ке не послужи среќата ке видиме.. Се надевам на победа и одмазда за минатиот пораз.. FORZA JUVE!!
Малку да ви кренам адреналин!!
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Официално за против Наполи:

  • 1 Buffon Gianluigi
  • 21 Grygera Zdenek
  • 33 Legrottaglie Nicola
  • 3 Chiellini Giorgio
  • 28 Molinaro Cristian
  • 32 Marchionni Marco
  • 18 Poulsen Christian
  • 19 Marchisio Claudio
  • 20 Giovinco Sebastian
  • 10 Del Piero Alessandro
  • 17 Trezeguet David


    • 13 Manninger Alex
    • 4 Mellberg Olof
    • 7 Salihamidzic Hasan
    • 22 Sissoko Mohamed Lamine
    • 30 Cardoso Mendes Tiago
    • 9 Iaquinta Vincenzo
    • 8 Amauri Carvalhо
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Леле овој Маркиони не можам да го поднесам. Кај е Брацо, Брацо сакам да игра.. За Маркиони е декан.
Според Раи Уно идеме со следниве:

Буфон
Григера
Мелберг
Киелини
Молинаро - стандардно
Маркиони - како ке го сварам не знам
Маркизо
Пулсен
Џовинко
Трезеге
Дел Пиеро

И да има измени ке има ама минимални..
За Наполи нема да играат Гаргано и Иецо од стандардните, ке брани резервниот голман, Наваро.

Интересен и мнооогу изменет состав, добро нападот е стариот ама не бил онаков една година. Во одбраната интересно е шо нема да игра Легро, ме интересира како ќе се покажат мелберг и киелини заедно, мислам дека можат да бидат тандем и можеби мелберг можи да го истурка Легро од прв тим.
Средина, пуууф. Џовинко, шо му стана на раниери да не сфати дека не бива со недвед. Маркиони си е ок, особено во напад е мноогу добар, ама во одбрана знај да киксира, мислам дека нема да напаѓаат наполи па добро ќе биди да имаме тркач за контрите, а Поулсен и Маркизио (јеееее, конечно) се средината шо сакам да ја гледам во јуве, мислам дека нема да ги стат наполи да ја префрлат топката.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Добри кадри на почетокот:). Најважно е да играме мотивирано и да го заборавиме поразот од Челзи. Ни требаат 3 бода и тоа како за да утре со мирно срце седнеме пред телевизор во 20.30. Добро ке биде да не ни се повреди некој и судијата да си отсуди како што треба да си отсуди. Со среќа:helou:..
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
ЦЦЦЦ какво промашување .............ова требаше да биде гол...

GOOOOOOOOOOOOOOL МАРКИЗИО !!!!!!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Маркизиоооооооооооо.... :vozbud::vozbud::vozbud: Тоо дете
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom