Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
G

grande-juve

Гостин
солидна игра, само вака да продолжиме и во второ пол. и морам да кажам, во прво полувреме мен оф д меч е поулсен
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
I posle nemoj da mi kazete deka trezege e podobar od amauri.ni trca ni e aktiven ni znae da dribne apsolutno niso.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Играва ми се свиѓа... Секогаш кога играме понапаѓачки им пикнуваме гол на полувреме на противниците.. Се надевам на иста игра и во второ полувреме и уште некој гол... Не сакам да навлагам во дискусиа кој нема да води никаде, и затоа ова го пичувам само еднаш.. Очигледна е разликата меѓу Полсен и Тиаго.. Позз
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
I posle nemoj da mi kazete deka trezege e podobar od amauri.ni trca ni e aktiven ni znae da dribne apsolutno niso.
а бе не треси глупости,што го споредуваш Трезе со Амаури,види само колку гола има Трезе за јуве

а Маркизио е зверчее,он треба да игра прв тим поред Сисоко,а мора да признаете и дека Поулсен игра добро,си трча дечкото,дава пасови:)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Играва ми се свиѓа... Секогаш кога играме понапаѓачки им пикнуваме гол на полувреме на противниците.. Се надевам на иста игра и во второ полувреме и уште некој гол... Не сакам да навлагам во дискусиа кој нема да води никаде, и затоа ова го пичувам само еднаш.. Очигледна е разликата меѓу Полсен и Тиаго.. Позз
Стварно секоја чест за играта на Поулсен (пу,пу да не го урочам):smir::smir:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Морам да ги пофалам Киелини и Молинаро одлично си ја вршат сега засега работата...
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
БРАЦО на местото на Џовинко....

Амаури на местото на Дел Пиеро
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
а бе не треси глупости,што го споредуваш Трезе со Амаури,види само колку гола има Трезе за јуве

а Маркизио е зверчее,он треба да игра прв тим поред Сисоко,а мора да признаете и дека Поулсен игра добро,си трча дечкото,дава пасови:)

so treses ti gluposti.kolku sezoni ima trezege vo juve,a kolku ima amauri.momentalno e 10 klasi bolji od nego.

Извини дечко, за кој тим навиваш?

a so tie so go kritikuvaat Poulsen ili Tiago sakas da kaes deka ne se za juve????????????????
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
a so tie so go kritikuvaat Poulsen ili Tiago sakas da kaes deka ne se za juve????????????????
Не напротив, него мислев за изјавата што ја кажа за Трезеге. Помислив дека не си за Јувентус и дека не си го гледал ... 9 години игра во Јувентус и не знам како не си сватил дека не е тип на играч што дрибла и поважно му е да работи за тимот отколку да се експонира. Кога го чуваш Трезеге 90 минути треба да го држиш на око зашто од пола шанса може да постигне гол. Ваков тип на играч поисакува секоја екипа, а ние треба да сме среќни што го имаме во тимот. И доколку Трезеге не е повреден и игра константно низ цела сезона не се случува да постигне помалце од 15 гола во сезона, што значи има константност а тоа е многу големо значење.
И ти си првиот навивач од чија уста сум слушнал лош збор за Трезеге:toe:

Ух, за малце ке јадевме гол.... добро е, ми падна камен од срце!
 
G

grande-juve

Гостин
се на се солидна игра, многу подобро во прво отколку во второ полувреме и многу ме нервира тоа што стално кога имаме минимално водство се повлекуваме. поединечно, сите од одбраната одиграа добро, поулсен имаше одлично прво полувреме, во второто се изгуби, џовинко и маркиони горе долу изиграа добро, а исто може да се каже и за дел пиеро и трезеге, и дефинитивно играч на натпреварот маркизио, го даде победничкиот гол, мислам дека од сите најмногу истрча и дефинитивно пред него е одлична иднина.

сега се спремаме за пандев и лацио, вторник 20 и 45 на наша тв
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ај честито победата да ни се множат :tv:
Не бев во можност да го гледам целиот натпревар но во овие 20 последни минути ми изгледаше како судијата да има нешто против Јувентус какви глупави фаули судеше неверојатно, и да не заборавам Маркизио станува се подобар и подобар.:helou:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
so treses ti gluposti.kolku sezoni ima trezege vo juve,a kolku ima amauri.momentalno e 10 klasi bolji od nego.

што сеа сакаш да ги споредуваме Трезеге и Амаури?ко прво,Амаури може да сања за таква кариера како на Трезеге,Амаури на 28 години стана класа играч,додека Трезе е цел живот класа играч,и во времето кога играше у Монако, заедно со Анри,и кога дојде во јуве,секоја сезона дава по 20 гола,а Амаури само две-три сезони дал по 15-20 гола,така да не збори ништо лошо за Трезеге,нема екипа која не сака ваков играч

Молинаро изигра топ,али очекувајте следната утакмица да биде флоп:)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Cestito pobeda na site Juventinci..
Najdobri na teren bea Marchisio (man of the match) i Chiellini. Vo ovaa lista spaga i imeto na Poulsen koj izigra super. Narednata ni e so Torino, Derby della Citta, no pred toa ne precekuva tezok natprevar so Lazio vo ramkite na kupot na Italija. Cekam niza pobedi na Juventus... Forzaaaa
:smir::smir::smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom