Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Нема што, против себе имаме противник од светска класа и воопшто не им замерувам на играчите што незнаат да сврзат две додавања. Сепак се работи за разлика во класи помеќу двете екипи.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Е, излеа овој го пикирал Секо. Чим има ваков удар мора овој да го каприсал....
- Грбавиот Раниери сеуште не помислува да стави напаѓач!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Направии га да излезе 1-2 :vozbud:Неместена:nesvest:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Срамота, срамота, срамота:(
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Наредното коло играме со Лече .. и нив треба да им пуштиме , за опстанок се борат :tapp: , после и на Милан , они се борат за второ место , а за кој кур се бориме ние ???
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Оваа утакмица дури од Скопје се гледа дека е местена. . . уште не им доаѓа памет.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Оваа утакмица дури од Скопје се гледа дека е местена. . . уште не им доаѓа памет.
Нека им ги земат сите титули не само тии 2 да им ебам матер да им ебам само за тава играт не играт за да победуват:nerv::nerv::nerv:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Нула на никому не му одговара , ако ја местеа ќе ја местеа кец ... така да немислам дека е наместена
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
da ti jebam Ranieri i site kompanijata sto go vodat Juventus.......... VEDNAS ni treba pod hitno novo rakovodstvoo ako sakame da bideme tie sto zasluzuvame...

2-2.... So edna Reggina :back:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Раниери оди си под итно. Го усмрде клубот, веќе не личи на тим туку на збир на идиоти. Месец дена немаат победа и со цел памет (ако воопшто го имаат) си дозволија да одиграат 2-2 со Реџина. Гитла у ПМ.
Милан успеа за 4 кола од -7 да направи +2 во однос на нас. Абе од маало да се собереме нема да ни стигнат 7 бода предност имајќи предвид со какви кретенски екипи игравме, Киево, Реџина, Џенова.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Наредното коло играме со Лече .. и нив треба да им пуштиме , за опстанок се борат :tapp: , после и на Милан , они се борат за второ место , а за кој кур се бориме ние ???
Не бе ние се бориме за да ја освојме лига на шмпиони, ќе видиш дека ќе ја освојме, слушај ме шо ти зборам.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Реприза од минатата утакмица... Екипа од втора лига(да не кажам) не напика в шише и ние ебено си тапкаме во место.. Јас не знам што е ова бе?? Фудбал?? Да не можиш да победиш второ лигашка екипа?? Ејјјј Раниери.. Ебено се каам што не застанав на страна од кај фановите на кубов што викаа дека Раниери не е тренер за Јуве.. Се кааам.. Мамата да ти ја ебам!!
- Игра никаква.. 2-2 резултат, му треба победа, вади напаѓач става напаѓач... Добро бе друже Раниери ти имаш муда да изиграш машки еднаш?? Само еднаш бе човече.. Еднаааашшш!!
- Друго немам што да кажам.. Раниери нека си еби матер.. Веќе преку такво ми е ко ке го видам на тренерското столче... Клошар, губитник, без ни 1% победнички менталитет!!
- Ама да ја гледаме светлата страна на овај пораз.. Се надевам дека веќе е врачено отказното решение!! Поздрав!!
FORZA BIANCONERI!! FORZA JUVEEEEEEEEEEEEEE!!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Реприза од минатата утакмица... Екипа од втора лига(да не кажам) не напика в шише и ние ебено си тапкаме во место.. Јас не знам што е ова бе?? Фудбал?? Да не можиш да победиш второ лигашка екипа?? Ејјјј Раниери.. Ебено се каам што не застанав на страна од кај фановите на кубов што викаа дека Раниери не е тренер за Јуве.. Се кааам.. Мамата да ти ја ебам!!
- Игра никаква.. 2-2 резултат, му треба победа, вади напаѓач става напаѓач... Добро бе друже Раниери ти имаш муда да изиграш машки еднаш?? Само еднаш бе човече.. Еднаааашшш!!
- Друго немам што да кажам.. Раниери нека си еби матер.. Веќе преку такво ми е ко ке го видам на тренерското столче... Клошар, губитник, без ни 1% победнички менталитет!!
- Ама да ја гледаме светлата страна на овај пораз.. Се надевам дека веќе е врачено отказното решение!! Поздрав!!
FORZA BIANCONERI!! FORZA JUVEEEEEEEEEEEEEE!!
Eeee fler, гледаш за што ти зборев кога се расправавме во претходната тема за Раниери? Дрво дрвосано е човекот не знае кај се наоѓа а не па екипа да води.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Добро е 2-2. Сигурно ке дрка дома Раниери и ке каже "Oсвоивме еден бод на многу тежок терен" Да му ебам издрканата фаца да му ебам. Резил жив сме. Срамота:kesa:
Единствена утеха е крајот на првенството и консолидирање во редовите.Ваква бедотија не ни се случила никогаш.
(а до пред еден месец бевме со надеж за скудето):uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::uvo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom