Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
И јас се согласувам со тебе, потполно си во право..Џиџи си е Џиџи, и нема што поголема дебата..Искрено, мене да ми речат еве ти го Меси + 10 милиони за Буфон не би се согласил...
Па математиката е уште поповолна од то шо го кажваш
100М = Буфон
75М = Меси
-----------
25М = Диего
не се 10М туку 25М

Значи накратко Буфон = Меси + Диего
Добар бизнис е, нема збор тука ама Буфон е во прашање. Колку и да е Манингер добра замена, НЕ.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Eдно видео со некои голови, асистенции, трикови на Диего, колку само да се запалите уше повеќе по човеков :)


Не знам колку би се снашол на позиција лево крило, али дефинитивно би бил одличен трансфер доколку го зееме..
Brat ja zapalen sum veke 2 godini, odamna go sonuvam vo Juventus, samo da vidime dali ke mi se ostvari sonot :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Еве статија од гол.ком.
Канаваро малку се заебава со Ибра:

Real Madrid defender Fabio Cannavaro has taken a swipe at Inter hit-man Zlatan Ibrahimovic and the World Cup-winning stopper has reminded the Sweden international to look at his own achievements before talking.
Both players were part of Fabio Capello's Juventus side back in 2006 before they went separate ways after Calciopoli.
Cannavaro has revealed that Ibra always taunted him at Juve and the stopper has hit back.
"If Ibra wants to see the Ballon d'Or then he has to come to my house to do so," Cannavaro told Il Corriere Dello Sport.
"When we were at Juve, Ibra used to say: 'the only reason you have won the Scudetto is because of me, before you had nothing.'
"After, he went to Inter and I to Real Madrid. I won a World Cup, a Ballon d'Or and two championships. I have massacred him."
Ibrahimovic on the other hand has not done as well as the defender in terms of honours, winning three Scudetti on the bounce with Inter.
A reaction from the striker is expected following Cannavaro's words.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Барса нема да го даде Меси...така да најдобра варијанта е ем Буфон ем Диего :vozbud:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Еве статија од гол.ком.
Канаваро малку се заебава со Ибра:

Ако е ова вистина (со доза на резерва го примам цитатов оти гол.ком има обичај да ги извртува приказните на свој начин) тогаш добро го изругал... И заслужено!


Абе има ли стрим? Моиве заебаваат..
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Го кснавме бедот. Ни го збиберија. Сега за сега тапа се.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
абе добро играт нашиве цело време во наш песед е топката ама една грешка и го примаа:tapp:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.339
Абе резултатот не е битен, битно е тимот да се уигра..
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Абе резултатот не е битен, битно е тимот да се уигра..
Ама лошо ке биде ако изгубат заради моралот во тимот.
Друго ќе биде ако победат. Повеќе самодоверба, поголем морал.
А што ке кажете за Џовинко. Како пуца малиот не е нормален.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Ne se normalni ovie Monako, zadrzuvaat vreme na prijatelska. Se vitkaat ko p***i nekoi.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Момци не му се секирајте, Јувентус секогаш ги губи пријателските... Рабтава е да видат до кај се, малце и Буфи да осети шут, лопта ово оно. Ќе биде, уживајте :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom