Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
:(Крај на сагата за Швајнштајгер.. Сабајлево официјално потпиша нов договор со Баерн Минхен...

Беше мој личен фаворит да го облече дресот на Јуве..Но тоа е тоа...:toe:
Никогаш не вели никогаш :wink:, истото се деси и со Насри, па за две недели потпиша за Арсенал.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Овој на Џиовинко брат му,уште понизок ми стои од него. Ама се додека кршат кичми ОК е.:vozbud:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Браво браво браво.

Продолжен животот за многу саати, денови, и минути... И збогатен со многу нови слики, бои, примеси, од убавата пораична црно бела комбинација.
Честитки уште еднаш.
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
dobro e konecno udrivme na titulata sea ne treba da kiksneme so atalanta morame da gi tepame a za vcera bea odlicni site i molinaro pocna da me iznenaduva odlicni nekolku topki dade za alex neka porodolzi vaka :icon_lol:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
И уште една слика како завршуваат ПРЕДАВНИЦИТЕ....

 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
е тоа е добро,да се види фацата на З.....а како си иде од Торино,понижен од Де Чеље,со црвен картон и поразен,а тоа со брат му на Себа,боље бил али Себастијан Џовинко изјави дека треба да работи на психолошки план,ментално уште не е подготвен али ќе се опраи и тоа и ќе иаме у иднина двајца браќа у прв тим,Себа лево крило ќе игра а брат му десно:pos2::pos2: после Маркизио и Де Чеље у центар или ќе се мењаваат со Себа,@Кико МЦ,добри сликички братче

п.с. жал ми е што Dim4e мора да носи аватарче од јуве,со двете звездички али тоа е:)

дур сме вака расположени,еве ви ги двете химни
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
И уште една слика како завршуваат ПРЕДАВНИЦИТЕ....

Mоже да ми објасниш зошто е предавник замброта....

п.с..малку со закаснување .. честитки за победата маестрално изигравте секоја чест...
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Mоже да ми објасниш зошто е предавник замброта....

п.с..малку со закаснување .. честитки за победата маестрално изигравте секоја чест...
Зашто се пуваше дека игра со срце за Јувентус и такви работи за накрај да го напушти во моменти кога највеке му требаше:toe:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Зашто се пуваше дека игра со срце за Јувентус и такви работи за накрај да го напушти во моменти кога највеке му требаше:toe:
И затоа предавник ?
На пример сега Реал се во криза малце подолго време и сега ако реши во зимскиов преоден рок да замине пример Рамос и он ќе биде предавник ?
Ако сакале толку да го задржат можеле ама изгледа не сакале.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
И затоа предавник ?
На пример сега Реал се во криза малце подолго време и сега ако реши во зимскиов преоден рок да замине пример Рамос и он ќе биде предавник ?
Абе друга беше работата со Замброта,Јуве тогаш играше во Серија Б а и Рамос игра во Реал а срцето му е во црвено-црниот дел од Милано:icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom