Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ми се исполни вечерта вчера :vozbud: штета можеа уште 3-4 да им дадат :eek:lee: ајде сега во потера по Интер...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Marchiso вчера на Раи го нарекоа "The New Tardelli" Новиот Тардели..

Како не ќе го наречат кога блескаше младиов погон на Јувентус..Недвед играше слабо, и кога го видов како го напушта теренот, си реков Салихамиџич ќе влегува..Кога го видов Де Чељее, си реков „леле, што ќе правиме со млади, против искусен тим како Милан“, но за среќа покасно бев ДЕМАНТИРАН 100%, и многу ми е мило поради тоа...Де Чеље, Маркизо изиграа брилијантно, единствено ептен сум радосен поради иднината на Јуве која ќе лежи во рацете на Џовинко, Де Чеље и Маркизо...Forza Juventus!!!
Siamo i migliori
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Marchiso вчера на Раи го нарекоа "The New Tardelli" Новиот Тардели..

Како не ќе го наречат кога блескаше младиов погон на Јувентус..Недвед играше слабо, и кога го видов како го напушта теренот, си реков Салихамиџич ќе влегува..Кога го видов Де Чељее, си реков „леле, што ќе правиме со млади, против искусен тим како Милан“, но за среќа покасно бев ДЕМАНТИРАН 100%, и многу ми е мило поради тоа...Де Чеље, Маркизо изиграа брилијантно, единствено ептен сум радосен поради иднината на Јуве која ќе лежи во рацете на Џовинко, Де Чеље и Маркизо...Forza Juventus!!!
Siamo i migliori
Кога истите ке се надополнат со Кришито, Паладино, Пасквато па и братчето на Џовинко тогаш кристално јасна е иднината на Јувентус. Само треба правилно да се постапи спрема нив...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Кога истите ке се надополнат со Кришито, Паладино, Пасквато па и братчето на Џовинко тогаш кристално јасна е иднината на Јувентус. Само треба правилно да се постапи спрема нив...
Го цитирам Себа Џовинко „За мене викаат дека сум добар, но кога ќе го видат брат ми, не знам ни самиот што ќе речат...“

На многу пати Себастијан има речено дека брат му е уште подобар од него, и дека сон на татко му било да ги види да играат за Јувентус...

Еве го неговиот брат Џузепе Џовинко
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Кикомц не заебавај мислам дека Молинаро не беше толкава дупка вчера имаше многу добри пасови и продори по неговата страна може не беше толку добар во одбраната но сепак за разлика од другите изиграни натпревари вчера блесна и мило ми е поради тоа:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Кикомц не заебавај мислам дека Молинаро не беше толкава дупка вчера имаше многу добри пасови и продори по неговата страна може не беше толку добар во одбраната но сепак за разлика од другите изиграни натпревари вчера блесна и мило ми е поради тоа:vozbud::vozbud::vozbud:
Молинаро направи неколку киксови вчера, при кој киксови да беа порефлексни играчите на Милан, многу лесно ќе примевме уште еден гол по негова вина (кога си ја моткаше топката во нозе во својот шеснаесетник а околу него беа 3 играчи на Милан, и уште во 1-2 наврати)..Од друга страна голот што го постигна Пато, Молинаро требаше да го чува Пато, а не да чека Маркизо да му ја заврши неговата работа, кога видоа дека Мелберг е истрчан понапред...

Стварно имаше неколку добри асистенции, продори, но според мене премногу киксира за еден играч на Јувентус..
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
132
Поени од реакции
9
Момци ај некој нек ми ја прати Juve - Storia di un grande amore ќе ве молам :smir::smir:
 
Д

Демијан

Гостин
Леле колку сим среќен за вчера.Едноставно знаев дека Јуве ќе ги уништи во секој поглед.Добро организирана игра,се ни успеваше.БРАВО за Маркисио и за Де Чеље.Секако тука е и Амаури,според мене мен оф д меч.На славењето на вториот гол отиде кај навивачите и го бакна знакот на дресот.Секоја чест и за играчите на Милан се бореа,сакаа да направат нешто повеќе ама тоа е кога имаш голем тим против тебе.Да се споредат двата тимови Милан има 4-5 пати поквалитетни играчи.Ама разликата е тоа што некој си го сака тимот и гине на теренот за него.Треба сите да знаат дека Јуве е посебен,еден и единствен.Вчера се прашував дали ја гледам иднината на Јувентус во Киелини,Маркисио,Де Чеље и Себастијан кој беше на клупаата?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
:(Крај на сагата за Швајнштајгер.. Сабајлево официјално потпиша нов договор со Баерн Минхен...

Беше мој личен фаворит да го облече дресот на Јуве..Но тоа е тоа...:toe:
 
Д

Демијан

Гостин
:(Крај на сагата за Швајнштајгер.. Сабајлево официјално потпиша нов договор со Баерн Минхен...

Беше мој личен фаворит да го облече дресот на Јуве..Но тоа е тоа...:toe:
Супер ќе беше да дојде ама дете на Баерн е таму има израснато,секако дека повеќе го сака тој тим од било кој друг.Сеа да се надеваме на некој друг пр Диего:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom