Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.340
Уште подобро за нас. Ама јас мислам дека и тие 2 да играат ке ги тепаме. ;)
Не е сигурно дали нема да играат..Кака им е главен играч, и без него Милан не е ист, но ние не треба да размислуваме за тоа..Нам треба да ни е важна играта на Јуве, и се да биде во ред...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Сакале или не речиси сигурно е дека утре ке стартува Маркиони! Сисоко има настинка, меѓутоа како што самиот вели поради жарот за игра до утре ке се опорави и ке настапи. Лавовско срце има овој фудбалер, секоја чест!
Знае некој дали Јакинта е опоравен?
Најмногу ме плаши настинката на Сисоко, ако игра настинат можи да имаме многу проблеми, замислете како ви е ко ќе сте настинати и ќе ме разберите.Од него се очекува многу на средината.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Mislam deka Kaka sigurno ke igra, ama toa ne e bitno. Golemite ekipi ne smeat da ocekuvaat da se povredi najdobriot protivnicki igrac. So najdobrite protiv sebe pobedata e poslatka:icon_lol:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Официјалните состави на Јуве и Милан

JUVENTUS
: Manninger; Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro; Marchionni, Sissoko, Marchisio, Nedved; Del Piero, Amauri.
MILAN: Abbiati; Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski; Ambrosini, Emerson, Pirlo; Seedorf, Ronaldinho; Pato.
 
Д

Демијан

Гостин
Ајде момци со среќа нека е и да победиме вечер.Се читаме по натпреварот!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
тврдо ке е ама да се надеваме на победа искрено не очекувам повеке од 1 гол:smir:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Официјалните состави на Јуве и Милан

JUVENTUS
: Manninger; Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro; Marchionni, Sissoko, Marchisio, Nedved; Del Piero, Amauri.
MILAN: Abbiati; Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski; Ambrosini, Emerson, Pirlo; Seedorf, Ronaldinho; Pato.
Охх, пак ќе поправам звучници, еве уште еден квислинг.
Не ме погоди толку шо замина во Барса, колку шо дојде во Милан.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Официјалните состави на Јуве и Милан

JUVENTUS
: Manninger; Grygera, Mellberg, Chiellini, Molinaro; Marchionni, Sissoko, Marchisio, Nedved; Del Piero, Amauri.
MILAN: Abbiati; Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski; Ambrosini, Emerson, Pirlo; Seedorf, Ronaldinho; Pato.
Навистина ова се составите за вечерва, ги има на официјалната на Јуве.
Што велите, што ќе биди кога ќе ја фатат топката тие што се болдирани.
За Емерсон не знам ама за Замброта, ќе ечи Олимпико.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Ova e najgolemoto Italijansko derbi, a ne nekoi imitacii na derbi mec od tipot na Inter-Roma vo poslednite nekolku godini. Forza JUVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aleeeeeeeeeeeeeeeeeex!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.657
Поени од реакции
5.340
Форца Дел Пиеро Мајсторееее.....Праведно досуден пенал......Замброта е исвиркан до максимум...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.324
Мотивирани до даске,секоја чест.40-та минута 3-1.Браво,браво.Џабе Јуве не ми е еден од фаворитите година:helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ајде честитки
3-1
да го задржите водствотоооо :)
може и да се зголеми не ќе е лошо :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom