Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
И јас читав некаде за ова, но фала Пират што напомена дека Јуве денес ке игра со најдобриот состав што можи да се состави... Ако е така јас мислам дека тоа ке биди составор со Катанија... Сами знаете колку добра игра имавме со Катанија... Мислам дека според мене 95% ке игра прв тим Џовинко.. Се надевам на победа, и тоа поубедлива...:toe:
na 24football pisuva deka govinko ke igra prv tim i posle utakmicata ke go potpisele noviot dogovor:toe::helou:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
40
Поени од реакции
4
аман бе!!! очи сте си ваделе вчера:vozbud::vozbud::vozbud: не бидете глупи ни мурињо ни раниери не знаат дека постоите, сакајте го клубот , не тренерот, сите си одат еден ден...:toe: него ај ја имам една идеа пошто вака сте ми напалени дај некој нека каже кога играат јуве- интер и да се собереме негде онака на тенане у некој кафич , кафана не е битно да ја гледаме заедно утакмицана па подобриот нека победи... оваа покана важи и за интерашите , секако...:smir:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
аман бе!!! очи сте си ваделе вчера:vozbud::vozbud::vozbud: не бидете глупи ни мурињо ни раниери не знаат дека постоите, сакајте го клубот , не тренерот, сите си одат еден ден...:toe: него ај ја имам една идеа пошто вака сте ми напалени дај некој нека каже кога играат јуве- интер и да се собереме негде онака на тенане у некој кафич , кафана не е битно да ја гледаме заедно утакмицана па подобриот нека победи... оваа покана важи и за интерашите , секако...:smir:
И ако обезбедиш војничка опрема за сите?? Можи така?? И кафичот да има обезбедување...:pos2: Мала шала... Добара ти е идеата, само што малку бега од основа, зш ти си од Скопје, а има мн што не се од таму...:smir:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
шо да глеам фудбал со Syn и Чекич?:pos2::pos2::pos2: немој ќе почнат да зборат за Мурињо колку бил добар и колку си го сакаат или Syn ќе збори за Моџи или мафијата у Италија:pos2::pos2: ќе треба да ги плескам:pos2:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
шо да глеам фудбал со Syn и Чекич?:pos2::pos2::pos2: немој ќе почнат да зборат за Мурињо колку бил добар и колку си го сакаат или Syn ќе збори за Моџи или мафијата у Италија:pos2::pos2: ќе треба да ги плескам:pos2:
Со нив цртан филм не би гледал, не Фудбал и тоа Интер- Јувентус!! И во цртанот ке почнат да кажуваат за Мурињо, Морати... Или да викаат и во цртаниот филм е мешан Моџи...:pos2::pos2::pos2:

Јуве го следи играчот на Спартак Москва, Маидана

-Италијанските медиуми пренесуваат дека екипата на Јувентус го следи играчот на Спартак Москва, Маидана, кој треба да биде замена за Недвед


-Павел Недвед порано или подоцна ќе стави крај на својата инзворедна кариера па управата на Старата Дама веќе е во потрага на негова замена. Италијанските медиуми велат дека за таа цел Јуве добро ги следи натпреварите во Рускиот шампионат и веќе имаат пикирано играч.
Tuttosport објави дека се работи за 21 годишниот Аргентинец, Омар Кристиан Маидана, кој настапува за Спартак Москва.
Весникот вели дека Маидана со својата игра многу наликува на Недвед, и тој може да биде перфектна замена за Чехот.
Неколку екипи од Италија, (Џенова и Фиорентина) ова лето се обидоа да го ангажираат Маидана, но тој на крајот замина во Спартак Москва во трансфер вреден 3,6 милиони евра.

Не сум го гледа овај играч никогаш затоа и не коментирам многу.. Ке видиме дали ке го облече Црно-Белиот дрес...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не ја палете ситуацијата пак..арно се тргнаа од форумот .. подосадни беа од муви.

Него за вечерашниот натпревар очекувам победа од 2-3 гола разлика иако сме во гости.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Амаури нема да игра против БАТЕ денеска. Не успеал да се опорави по повредата која ја заработил против Сампродија.

Ајде Јакинта од прва минута...нека распали.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
:( мака ми е за ЗВЕРОТ.. ај нека се опорави ЈАКИНТА КЕ РАСПАЛИ ДЕНЕЕЕЕЕЕЕЕЕС!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
аман бе!!! очи сте си ваделе вчера:vozbud::vozbud::vozbud: не бидете глупи ни мурињо ни раниери не знаат дека постоите, сакајте го клубот , не тренерот, сите си одат еден ден...:toe: него ај ја имам една идеа пошто вака сте ми напалени дај некој нека каже кога играат јуве- интер и да се собереме негде онака на тенане у некој кафич , кафана не е битно да ја гледаме заедно утакмицана па подобриот нека победи... оваа покана важи и за интерашите , секако...:smir:
Добра ти е идејава , али проблемот е што само Кико , Јас и со уште два-тројца од темава би гледал фудбал , овие останативе според начинот на постирање и нивото на агугу интелигенција што ја покажале на форумов , срамота е место да се дели , гледам и по цртаните филмови биле .
А и голем дел од членовиве се од повеќе градови така да тешко би се собрале сите на едно место . Од Скопје од тема Интер покрај мене знам дека се и Тони и Бојан , дел знам дека се од друг град а за дел од нив благе везе немам ( Чекич , Умбра , The great, Kрејзи ,Мите , Марсо ) а од темава на Јуве освен тебе незнам за друг . Кико мислам дека е од Охрид , Јас , благе везе немам , останатите сеедно .

п.с. Флер , ЈувеЈуве , знаете како викаат , кога будала те смета за будала , истото свати го како комплимент , така да , фала . :smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Амаури нема да игра против БАТЕ денеска. Не успеал да се опорави по повредата која ја заработил против Сампродија.

Ајде Јакинта од прва минута...нека распали.
да не е ТРАЧ !?!?!??!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Добра ти е идејава , али проблемот е што само Кико , Јас и со уште два-тројца од темава би гледал фудбал , овие останативе според начинот на постирање и нивото на агугу интелигенција што ја покажале на форумов , срамота е место да се дели , гледам и по цртаните филмови биле .
А и голем дел од членовиве се од повеќе градови така да тешко би се собрале сите на едно место . Од Скопје од тема Интер покрај мене знам дека се и Тони и Бојан , дел знам дека се од друг град а за дел од нив благе везе немам ( Чекич , Умбра , The great, Kрејзи ,Мите , Марсо ) а од темава на Јуве освен тебе незнам за друг . Кико мислам дека е од Охрид , Јас , благе везе немам , останатите сеедно .

п.с. Флер , ЈувеЈуве , знаете како викаат , кога будала те смета за будала , истото свати го како комплимент , така да , фала . :smir:
И јас сум од Скопје ке може ли и јас да гледам со вас?:pipi:
п.с Одкај ти е таа информација Ддиме ништо не пишува на официјална
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Амаури нема да игра против БАТЕ денеска. Не успеал да се опорави по повредата која ја заработил против Сампродија.

Ајде Јакинта од прва минута...нека распали.
Си го прекинвам Банот,

не се повредил туку бил настинат.

п.с. на Б92 мислам околу 6 (Зенит - Реал) Ние засега нигде.
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
abe aj neka se potrudi nekoj da najde stream4e za vecer za so bate :wink::smir:
edit:se nadevam deka govinko ke pocne od 1 minuta i ke dade gol ama sepak ovie bate bile zaebani na domasen teren ama ke tepame :):D
Probable Starting XI: Manninger, De Ceglie, Chiellini, Legrottaglie, Grygera, Nedved, Camoranesi, Sissoko, Giovinco, Del Piero, Amauri.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
abe aj neka se potrudi nekoj da najde stream4e za vecer za so bate :wink::smir:
edit:se nadevam deka govinko ke pocne od 1 minuta i ke dade gol ama sepak ovie bate bile zaebani na domasen teren ama ke tepame :):D
Probable Starting XI: Manninger, De Ceglie, Chiellini, Legrottaglie, Grygera, Nedved, Camoranesi, Sissoko, Giovinco, Del Piero, Amauri.
Вака се сложувам со РАниери и вака ке биди доколку не игре Поулсен.
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Вака се сложувам со РАниери и вака ке биди доколку не игре Поулсен.
:nenene:poulsen e dobar samo sto ne e naviknat uste na italijanskiot football ina4e e kako gatuso :smir:
edit:protiv fiorentina dobri dugacki topki davase samo mu treba vreme a giovinco da ide na levo top ke bide ama neka igra sea za sea nedved:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom