Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
:nenene:poulsen e dobar samo sto ne e naviknat uste na italijanskiot football ina4e e kako gatuso :smir:
Не споредувај Поулсен со Гатусо со квалитетите, Поулсен далику има подобра игра од Гатусо и е по ефикасен Поулсен, Гатусо може само да јади картони од судиите и да се кара . :jaj:
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Не споредувај Поулсен со Гатусо со квалитетите, Поулсен далику има подобра игра од Гатусо и е по ефикасен Поулсен, Гатусо може само да јади картони од судиите и да се кара . :jaj:
:pos2:da da imas pravo ama ja mislev vo druga smisla kako gatuso trca kako nego ne zastanuva ama nesto ne e u red ne mu lezi italijanskiot football:toe:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Не знам колку идеава ми е на место,:pos2: но ако има заинтересирани за вечер да се напрај групен Chat на MSN и да се коментира натпреварот меѓусебно, додека го гледаме на некој стрим... Ако има некој заинтересирани, но да се малку во поголема бројка, на примеп 5-6 души, нека пишат тука ке се договориме... Позз:helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Јас неможам да гледам на стрим бидејки нетот ми е шит и тие денови треба да го средат.. може ке имам срека да гледам на некој тв на supersport 1 или 4...на спорт1 .. ке видиме...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
:pos2:da da imas pravo ama ja mislev vo druga smisla kako gatuso trca kako nego ne zastanuva ama nesto ne e u red ne mu lezi italijanskiot football:toe:
Како бе, супер му оди само што сега не е нај нај како што викаме туку добар е солиден супер сите сме задоволни од него.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе што сакате енос почеток на првенство е сакате одма да се навикне на италијанскиот фудбал.. па претходно играше во германија и шпанија каде е сосема друг начинот на игра... стрпејте се.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Chiellini ке игра денеска?

Бтв, може да ја има тука утакмицава.
Најверојтано ке игра... нема никакви информации дека е повреден или слично.
---------------------------------------------------------------
Една информација за ДелПиеро.Досега има постигнано 48 голови во ЛШ и денеска ке ја брка бројката од 50 погодоци.
Повеке

Се е решено со Џовинко.Ке го продолжи договорот,недостига само Sign т.е потписот.
Моre

Поранешниот играч на Јуве Франко Каусио изјавува дека Јуве е полош од минатата сезона и дека треба да му се дава повеке шанса на Џовинко.
Read It

Сите ме прашуваат ке тепа ли Јуве да го пишам во кладилница ... хахахаха... мислиш јас ке играм или ке го водам тимот.. Јас го пишав 2 оти верувам во БЈАНКОНЕРИТЕ!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Нема проблем :helou: И до вас едно фала за информацијата(Го иам на Фантази)
Поздрав!:vozbud:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Најверојтано ке игра... нема никакви информации дека е повреден или слично.
---------------------------------------------------------------
Една информација за ДелПиеро.Досега има постигнано 48 голови во ЛШ и денеска ке ја брка бројката од 50 погодоци.
Повеке


Del Piero ima 40 golovi u Liga na Sampioni. 2 gola u UEFA Cupot, 1 u Intertoto, 2 vo Europe Supercup, 1 vo Intercontinental Cupot, vo Serie a 155, u Serie B 20, u Coppa Italia 19 i 3 vo SuperCupot na Italia.
Znaci site oficijalni golovi na Del Piero za Juventus se 243. 45 golovi od niv se u Evropa, kade sto 40 gi ima postignato u Ligata na Sampionite. 2 u Cupot ne UEFA, 1 vo Intertoto Cupot i 2 vo Evropskiot Superkup. Greska na novinarite. Namesto 45 golovi, tie pisuvaat deka ima 48. Poz

Serie A -155
Serie B - 20
Coppa Italia - 19
Supercoppa Italiana - 3
Champions League - 40
Uefa Cup - 2
Intertoto Cup - 1
Europe Supercup - 2
Intercontinental Cup - 1

155+20+19+3+40+2+1+2+1=243
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom