Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
:pos2::pos2::pos2:znaci syn za sekoj zbor so ke mu go kazes ima izgovor a me interesira dali koa izleze aferata za adriano nekoj od fan club juventus pisuval vo na in**r nejkam da go izgovoram deka adriano e narkoman kako mozete da navivate za takov klub kaj so ima narko i tn
edit:treba da se vidi za syn kaj ima poveke postovi vo fan klubot na juve ili in**r :))
за секоја изјава на мурињо , плачете ко деца иако раниери сам си го бара и во секој коментар мурињо интелектуално го уназадува до степен на првооделенец.откако мурињо изјави јуве нема игра какви се не малоумни постови се изначитав
а елкан изјавува го мразам интер ....... и ај сега што да кажеш на ова , иако малце ни ласка ова изјава во кратки црти го мразам интер затоа што имаат појак состав од нас (they have four squads in one )
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
за секоја изјава на мурињо , плачете ко деца иако раниери сам си го бара и во секој коментар мурињо интелектуално го уназадува до степен на првооделенец.откако мурињо изјави јуве нема игра какви се не малоумни постови се изначитав
а елкан изјавува го мразам интер ....... и ај сега што да кажеш на ова , иако малце ни ласка ова изјава во кратки црти го мразам интер затоа што имаат појак состав од нас (they have four squads in one )
:pos2::pos2::pos2::pos2:moninjo kolku saka moze da zbori be murinjo koj go smeta za trener ???on e provokator bas ko tebe i syn a murinjo in**r ke gi upropasti ranieri e pameten popametniot popusta a murinjo provocira za da go ima po novinite da bide faca :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: i idi placi od porazot a ne uste provociras tuka :jaj:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
(некој ако не пишал)

Џовинко и Љегротање ги надминале "проблемите" со управата и се очекува деновиве да ги потпишат новите договори.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.376
:pos2::pos2::pos2::pos2:moninjo kolku saka moze da zbori be murinjo koj go smeta za trener ???on e provokator bas ko tebe i syn a murinjo in**r ke gi upropasti ranieri e pameten popametniot popusta a murinjo provocira za da go ima po novinite da bide faca :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: i idi placi od porazot a ne uste provociras tuka :jaj:
Jambo , сега ја видов твојата возраст, иначе немаше да влезам во било каква дискусија со тебе , само да те потсетам , пред 2 дена на темава научи како се изговара и пишува Џовинко , доволно за да не те перцепираме . :smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.842
Поени од реакции
5.509
за секоја изјава на мурињо , плачете ко деца иако раниери сам си го бара и во секој коментар мурињо интелектуално го уназадува до степен на првооделенец.откако мурињо изјави јуве нема игра какви се не малоумни постови се изначитав
а елкан изјавува го мразам интер ....... и ај сега што да кажеш на ова , иако малце ни ласка ова изјава во кратки црти го мразам интер затоа што имаат појак состав од нас (they have four squads in one )
Човекот си го знаеме дека е зависник од медиумите, и тоа ваљда му е смислена тактика, исто се однесуваше и во Англија..Сваќам да си се цениш себеси, секој се цени, ама не треба да се преценуваш, ама како и да е..Не е убаво многу да се лета во облаци, зошто колку повеќе се мисли дека се лета, толку падот повеќе ќе боли..Оставете малку другите да ве фалат,да не биде онаа фалии ме усто зошто ќе те равчепам!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ја уништувате темава! :lut:


Не е вреден Мурињо да биде споменат овде. Syn, другар...прошетај. :helou:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Човекот си го знаеме дека е зависник од медиумите, и тоа ваљда му е смислена тактика, исто се однесуваше и во Англија..Сваќам да си се цениш себеси, секој се цени, ама не треба да се преценуваш, ама како и да е..Не е убаво многу да се лета во облаци, зошто колку повеќе се мисли дека се лета, толку падот повеќе ќе боли..Оставете малку другите да ве фалат,да не биде онаа фалии ме усто зошто ќе те равчепам!
a раниери зашто секој втор збор му е мурињо ? сите кавги ги почна раниери .... сите работи што ги изјави мурињо за раниери беа одговор на неговите изјави
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Jambo , сега ја видов твојата возраст, иначе немаше да влезам во било каква дискусија со тебе , само да те потсетам , пред 2 дена на темава научи како се изговара и пишува Џовинко , доволно за да не те перцепираме . :smir:
daa si priznavam a sea te molam zemi tetratka i napisi 600 pati dosagam ili prasaj nekoj so znaci toa ili odi leci se(OD ZAVISTA ZA JUVE) zavisen si od juve be ko narkoman si nemozes bez juve ja ne sum vlegol u fan klub na in**r nikad a nema ni da vlezam syn :smir:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Јас самиот си давам БАН од темава, не планирам да ги читам сите глупости шо ги пишувате. Наместо да зборате за јувентус сте почнале да се расправате за небитни работи.
Факт е дека мурињо е препотентен и дека со раниери многумногу не се мирисаат.
Можи е добро да се отвори и цела тема за нивните препукувања. Барем ќе се поштедат оние шо не сакаат да читаат.
Шо се однесва до уфрлањата мене не ми сметаат интерашите да пишуваат на темава се додека има некаква смисла.
Повеќе ми смета да читам пораки од типот „ајде утре тепамеее 5:0“, „нешто нечини раниери е крив“ без никаква здраворазумна поддршка отколку добра забелешка од противниците.

се читаме после БАТЕ (со редовната анализа).
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
a раниери зашто секој втор збор му е мурињо ? сите кавги ги почна раниери .... сите работи што ги изјави мурињо за раниери беа одговор на неговите изјави
Колку само не си у право...

Мурињо прв промрсе за Раниери, со тоа што изјави како можел да не го игра Тиаго, кој му бил најјак играч у средината... :helou: Раниери му врати со тоа што рече мој тим е кој заслужува ќе игра и после почнаа препуцавањата...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
a раниери зашто секој втор збор му е мурињо ? сите кавги ги почна раниери .... сите работи што ги изјави мурињо за раниери беа одговор на неговите изјави
грешка си мајсторе,од кога дојде у Италија,само провоцира и не почитува никого,и не е само Раниери што го спомнува туку скоро сите тренери,а ти си у заблуда дека демек ако го спомнуваат Мурињо фаца е и најдобар е,не е ради тоа колку е добар туку како се однесува према противниците затоа сите го спомнуваат ,кретен невиден,знам дека ти си за интер и ти одговара Мурињо да се понаша така со другите,ги провоцира и не почитува али за другите што не се за интер го мрзат Мурињо,мора ли бе секој ден да јаде гомна нешто?више преку к.р ми е не можам да го глеам кај дојде у Италија да му е..м
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.842
Поени од реакции
5.509
Крај на препирките, сите си кажавме што мислиме,некогаш и адреналинот ќе си го направи своето..Да се фокусираме на наредниот натпревар на Јувентус, гостувањето во Минск, кај Бате Борисов!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Крај на препирките, сите си кажавме што мислиме,некогаш и адреналинот ќе си го направи своето..Да се фокусираме на наредниот натпревар на Јувентус, гостувањето во Минск, кај Бате Борисов!
А во склоп на тоа Раниери изјавува дека ке го прикаже најдобриот Јувентус против Бате додека за серија а прокоментира дека шансите се тука и головите ке дошле пополека не се грижел премногу за тоа....ај да видиме дали ке дојдат или ке се продоложи со лошата серија тука:aplauz:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
А во склоп на тоа Раниери изјавува дека ке го прикаже најдобриот Јувентус против Бате додека за серија а прокоментира дека шансите се тука и головите ке дошле пополека не се грижел премногу за тоа....ај да видиме дали ке дојдат или ке се продоложи со лошата серија тука:aplauz:
И јас читав некаде за ова, но фала Пират што напомена дека Јуве денес ке игра со најдобриот состав што можи да се состави... Ако е така јас мислам дека тоа ке биди составор со Катанија... Сами знаете колку добра игра имавме со Катанија... Мислам дека според мене 95% ке игра прв тим Џовинко.. Се надевам на победа, и тоа поубедлива...:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom