Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
slednata mislam deka ja igrame protiv katania pa se nadevam deka giovingo ke se najde vo startniot sostav
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Честитки за трите бода, не гледав но се надевам заслужено:smir:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ај нека ни е честито победата, еден гол, еден не е битно. џиовинко не играл, и тоа не е битно, ќе дојде до шанса малиот не се секирајте. битно џиџи да не е страшно повреден и да престанат да се повредуваат сите. ај само така, со победи една по една се до скудетото.:vozbud:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Нека ни се честито 3 бода но џовинко повторно не влегол :(:(
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Не го гледав натпреварот поради проблеми со интернетот, ќе побарам вечерва торенти да го проследам натпреварот..Го видов голот на Амаури, прекрасен гол, секоја чест...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Амаури :zver::zver::zver:... Оваа сезона човеков ке пука со голови... Во 3 натпревари 2 гол не е мала раб... Позз и честита победа на сите фанови на Јуве...:helou:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Malce da go komentiram natprevarot so Cagliari:
Buffon kako sekoga dobar, stabilen i spokoen. Po negovata povreda, vo vtoroto poluvreme se pojavi Alexander Manninger, koj spored mene bese megu najdobrite na terenot. Spasi siguren gol, po sutot na Matri vo 90 minuta. Salihamidzic igrase taka-vaka, no dobro se razbiraa so Marchionni. Mellberg i Chiellini bea Top, Molinaro Flop. Marchionni bese za mene naj dobriot zaedno so Amauri. Sissoko nemase svoj den, pa vo vtoroto poluvreme na negovo mesto vleze Tiago, koj moram da kazam deka dobro igrase. Marchisio e prekrasen. Vo vtoroto poluvreme se nervirase, i se povredi taka sto Ranieri na negovo mesto go vense vo igra odlicniot De Celgie. Nedved izigra majstorski. Amauri e xver dokolku Iaquinta mnogu promasuvase. I vo ovoj natprevar ne se pojavi Sebastian Giovinco, no se slozuvam so Ranieri zatoa sto Buffon i Marchisio dobivaa po nekoja mala povreda, taka da Ranieri ne sakase da rizikuva kako so mecot protiv Fiorentina, koga na mesto na igrac od sredinata na terenot, vo igra stavi klasicen napagac. Vaka bese najsigurno, bidejki imavme minimalna pobeda od 1-0, a se nadevam deka Giovinco v sreda ke debitira za Juventus od prvata minuta, protiv Catania. Poz i cestito pebeda.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Џиовинко не ни очекував да влезе по принудната замена со Буфон(се надевам не е неишто сериозно) првото полувреме беа тапа Молинаро незнаеше кај му е главата оффф боже кога ке му текне на Раниери дека Де Чеље за коњов е божество второто полувреме се прибраа некако а и Тиаго изигра солидно се надевам дека конечно по сите сплетки ке му тргне според мене најдобро од Јунветус одигра Маркиони многу верувам во овој човек уште првпат кога го видов во Јувентус какви продори имаше само и какви пасови даваше едноставно ЅВЕР:pipi:
кој не го глеал натпреварот еве highlights
http://www.zshare.net/download/19160709f541f3ac/
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Добра победа но не толку добра игра, незнам зашо уопште игра молинаро не го сфаќам раниери, џовинко не ни влезе незнам што му е на човекот нема осет кога кој играч да пушти, во среда се надевам на многу подобра игра. FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

Drughi

Green Out Bandit
Член од
12 септември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Честито победа иако не ја глеав утакмицата ама се знае Јуве си е Јуве и тука нема што да се збори само да продолжат така понатаму!!!!!
FORZA JUVE!!!!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Нешто да напишам и јас:
Значи добра победа браво за Јувентус, морам од прва да се жалам од Молинаро стварно незнам Раниери што прави што го стави во првиот тим така направи и во ЛШ не треба Де Чеље е подобар далеку далеку...
Ме радуваше обидите на Јакинта што сакаше со ножички(маказа) да направи нешто ама добро, и конечно проработи врската Маркиони-Јакинта-Амаури (гол).
Браво за Амаури од прва го заледи голманот 2 гола има Амаури 2 стрелец пред него е Зарате со 4 :( како и да е се надеваме другите натпревари да тепиме со голема разлика. За Вуфон, добра замена имаме Манингер а да беше Беларди нема да не спасаше, инаку добра игра имамве држевме што можеме и искрено не ми е јасно зошто го става тој Маркизо, зошто не добие шанса Тиаго повеќе или Џовинко тоа ме мачи, како и да е победивме и раниери треба да дава шанса повеќе, а како што знам Трезегол 4 месеца во аут дали е точно?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Раниери се надева дека не е ништо сериозно со Буфон, и вика дека го извал на полувреме бидејќи не сакал да го ризикува..Исто така го пофали Амаури..Исто така, Раниери потенцираше за Тиаго..

“''He has quality, and was requested by several teams in Europe during the summer,who knows, this year, without the pressure of being the most expensive purchase, he may prove his true worth.”said Ranieri
Тој е квалитетен играч, и беше баран од неколку Европски клубови во текот на летото,кој знае, оваа година без притисокот од јавноста за најскапо засилување може ќе ја покаже својата вредност..“

Раниери го пофали Тиаго, и дека бил презадоволен од неговиот настап денеска, и од Манингер исто така..Уф колку би ми било мило да му тргне на Тиаго сега, ќе имаме уште една МНОГУ квалитетна опција во средината и супер би ни дошол, и во Сериа А и во Лигата на Шампионите..Форца Јуве!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.621
Поени од реакции
11.166
Нешто да напишам и јас:
Значи добра победа браво за Јувентус, морам од прва да се жалам од Молинаро стварно незнам Раниери што прави што го стави во првиот тим така направи и во ЛШ не треба Де Чеље е подобар далеку далеку...
Ме радуваше обидите на Јакинта што сакаше со ножички(маказа) да направи нешто ама добро, и конечно проработи врската Маркиони-Јакинта-Амаури (гол).
Браво за Амаури од прва го заледи голманот 2 гола има Амаури 2 стрелец пред него е Зарате со 4 :( како и да е се надеваме другите натпревари да тепиме со голема разлика. За Вуфон, добра замена имаме Манингер а да беше Беларди нема да не спасаше, инаку добра игра имамве држевме што можеме и искрено не ми е јасно зошто го става тој Маркизо, зошто не добие шанса Тиаго повеќе или Џовинко тоа ме мачи, како и да е победивме и раниери треба да дава шанса повеќе, а како што знам Трезегол 4 месеца во аут дали е точно?
Со 5 :helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Буфон не е загрижен поради повредата и ја смета за мала и несериозна..

Најдобра изјава му е оваа, го пофали Манингер...

"I don’t believe that it is anything serious - at the most I’ll be out for a week - but seeing the saves that Manningher made I can remain calm."
„Јас не верувам дека е нешто сериозно - и ќе бидам отсутен само една недела - но гледајќи ги одбраните што ги направи Манингер,oстанувам смирен“

Секоја чест за Џиџи..Секоја чест за неговата позитивност, и трудењето да го задржи позитивниот дух, како и кај себе така и во тимот..Му дава стимул, и мотив да бидат уште подобри...Браво!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Така е, само со подршка а не кога излезе Молинаро да го пцујат навивачите треба аплауз, подршка потоа да има повеќе мотивација ...
ама добро сеа молинаро што греши многу греши ама сепак треба барем аплауз или нешто друго само не со негативни знаци :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom