Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Крцкај си Александарее..И јас не се нервирам, јас така би изиграл, а валјда Раниери му е струка тренер,повеќе ги знае играчите, од физичко-психички карактер колку се спремни така да никогаш не му се лутам, освен ако има круцијални грешки!
што очигледно ги прави....ама дур освојуваме по 3 бода, ќе му простуваме, макар и играта не е на ниво на кое сакаме да биде. нејсе, ќе дојде и тоа пополека. ај за да не ви одам контра, и јас ќе дадам мое мислење за стартни 11. ама утре, оти сега како ми се спие, пола од играчите нема да ми текнат :) спортски поздрав :salut: FORZA JUVE PER SEMPRE!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Ја би играл со следниов состав:
----------Манингер--------
Григера Легро Киелини и Де Чеље
Маркиони Занети Поуслен Џиовинко
Амаури Дел Пиеро(Јакинта)

Мислам дека Занети е опоравен од повредата па така да ништо чудно да настапи против Катаниа ако е 100% спремен а може и Мелберг место Легро доколку се избричи:pos2:шала како ке одлучи Раниери:toe:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Изгледа трпението на фановите на Јувентус околу Молинаро заврши..На сите официјални Јувентус форуми гласно 100% се против Молинаро,почнаа нагло да се шегуваат на негова сметка, навивачите го исвиркуваат на терен поради неговата катастрофална игра..Претури млекото, само се надевам дека Раниери сега ќе знае што прави и дека нема да му дава голема слобода во играта, Де Чеље е тука, млад, полетен, сака да си ги докаже своите квалитети и мислам дека е далеку подобра опција него ли овај Молинарово..Молинарово треба да си се врати во Сиена, таму нека трча, нека се бори, нека киксира..Јуве не е таков тим во кој може да се толерира таква игра втора сезона..Се покажа едноставно дечкото дека толку му се способностите и нема тука што да правиме..Искрено, на почетоков на сезонава имаше црвче во мене кое ми викаше „Почекај за Молинаро!!Гледај го Легро, каков беше каков стана...“и стварно првата полусезона беше тапа, ама втората полусезона од минатата година, се препороди, играше многу стабилно, сега е константен, цврст, борбен секоја чест, дури и Маестро Липи го викна за Репрезентација и тоа не е мала работа..Од друга страна Молинаро продолжи со слаба игра, киксовите наместо да ги намалува тој прави повеќе, и мислам дека е печен за во Каљари,Сиена,Падова..За во Јувентус не е..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Изгледа трпението на фановите на Јувентус околу Молинаро заврши..На сите официјални Јувентус форуми гласно 100% се против Молинаро,почнаа нагло да се шегуваат на негова сметка, навивачите го исвиркуваат на терен поради неговата катастрофална игра..Претури млекото, само се надевам дека Раниери сега ќе знае што прави и дека нема да му дава голема слобода во играта, Де Чеље е тука, млад, полетен, сака да си ги докаже своите квалитети и мислам дека е далеку подобра опција него ли овај Молинарово..Молинарово треба да си се врати во Сиена, таму нека трча, нека се бори, нека киксира..Јуве не е таков тим во кој може да се толерира таква игра втора сезона..Се покажа едноставно дечкото дека толку му се способностите и нема тука што да правиме..Искрено, на почетоков на сезонава имаше црвче во мене кое ми викаше „Почекај за Молинаро!!Гледај го Легро, каков беше каков стана...“и стварно првата полусезона беше тапа, ама втората полусезона од минатата година, се препороди, играше многу стабилно, сега е константен, цврст, борбен секоја чест, дури и Маестро Липи го викна за Репрезентација и тоа не е мала работа..Од друга страна Молинаро продолжи со слаба игра, киксовите наместо да ги намалува тој прави повеќе, и мислам дека е печен за во Каљари,Сиена,Падова..За во Јувентус не е..
Така е, треба да се пушти сега за време на зимскиот торк/ трансфер да го продадиме на Сиена или било кој и да се земе замена за де чеље што ке биди, така ке му биде најдобрата одлука на Раниери, а веќе ако почна да претерува ако го стави пак Молинаро во Лигата на шампионите е веке се лутам тогаш.
Му треба замена на Молинаро и тоа голема тој можи во Сиена таму да си игра и секако таму ке е 1 тим, а за во Јуве мора да се купи еден лев бек СТАБИЛЕН како Де Чеље.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ако раниери продолжи да го става во игра молинаро а не де чеље, мислам дека навивачите ќе преминат на поголемо ниво, па ќе има бели шамивчиња, ама за раниери:toe: не може веќе вака или тој или молинаро, еден мора да си оди.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
ако раниери продолжи да го става во игра молинаро а не де чеље, мислам дека навивачите ќе преминат на поголемо ниво, па ќе има бели шамивчиња, ама за раниери:toe: не може веќе вака или тој или молинаро, еден мора да си оди.
Eeee...И ти кај ја замина работава бе брате:)Ако постои толкав негативен набој на навивачите кон Молинаро, сигурно Раниери ќе постапи правилно..Плус, мислам дека почна да увидува дека Молинаро не е за во Јувентус...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе и јас така мислев, кога против зенит го смени. и си викам готово, молинаро заврши кариерата во јуве. ама не, он пак со него си стартуваше. да не се лажеме, се гледа дека раниери некои фудбалери од нас непознати и необјасниви причини ги форсира (молинаро) а на други не им дава ниту мала шанса за настап (џовинко) зошто е така...не знам:toe:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
ne go kritikuvajte ranieri, dobar si e, morase da postapi taka so molinaro, mu dade dve sansi na deckoto sto ne gi iskoristi, ali kako sto gledam ke mu dade i treta majka na molinaro protiv katanija vo sreda navecer, ako i taa ne ja iskoristi togas neznam sto ke bide

sostav link
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
абе и јас така мислев, кога против зенит го смени. и си викам готово, молинаро заврши кариерата во јуве. ама не, он пак со него си стартуваше. да не се лажеме, се гледа дека раниери некои фудбалери од нас непознати и необјасниви причини ги форсира (молинаро) а на други не им дава ниту мала шанса за настап (џовинко) зошто е така...не знам:toe:
А си размислил дека имаме кнап календар во моментов, и Раниери треба малку да ги заштеди на играчите?На таа позиција ги имаме само Молинаро и Де Чеље..Молинаро, ако паметиш лани имаше фул тајм место во стартните единаесетмина, а сега гледаме дека Раниери конечно се разбуди, почна да го менува..Не може да го става само Де Чеље да игра, имаме згуснат распоред, Сериа А, вонредно коло, па пак Сериа А, па дуелот со Бате Борисов, така да нормално дека Де Чеље нема да ги игра сите натпревари цело време..А за Џовинко, некни ќе влегуваше, но Раниери имаше две принудни измени (Буфон и Маркизо) така да мислам дека наредниов дуел против Катанија ќе игра во стартните единаесетмина..
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
абе и јас така мислев, кога против зенит го смени. и си викам готово, молинаро заврши кариерата во јуве. ама не, он пак со него си стартуваше. да не се лажеме, се гледа дека раниери некои фудбалери од нас непознати и необјасниви причини ги форсира (молинаро) а на други не им дава ниту мала шанса за настап (џовинко) зошто е така...не знам:toe:
vidi najverojatno site vo klubot znaat deka na zima sto posto ke go prodadat , ali mora sea posle sit ovie slabi utakmici na molinaro toj da izigra nekoja poarna za da mu se kaci cenata na pazarot, znaeme deka od den na den se menuva cenata, pa taka so onie slabi natprevari se ima namaleno za nekolku milioni, pa mislam deka i za toa e forsiranjeto negovo sea. poz do site
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе кико знам дека е кнап календарот, ама ако може недвед со неговите 30 и кусур години да игра постојано и да трча ко коњ, не гледам зошто еден млад играч како де чеље не би можел?:pipi:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
абе кико знам дека е кнап календарот, ама ако може недвед со неговите 30 и кусур години да игра постојано и да трча ко коњ, не гледам зошто еден млад играч како де чеље не би можел?:pipi:
Недвед има играно во својата кариера ехее ти ке го рамниш со Де Чеље, остај го нека го чуват сега за Бате изгледа , како што гледам составот пак го нема Де Чеље, тоје млад играч и не ке можи да издржи натпревари како што ни следуваат ..
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
abe luge de cele ne moze da igra od odma prv sostav ke treba malku vreme (nekade okolu 3 utakmici ) za da se prilagodi i posle ke bide vo startniot sostav na ranieri a za giovingo se nadevam deka ke igra protiv katania :helou::wink::smir:...............
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
sea ispaga deka giovingo ke ide vo arsenal bile toa samo dracevite na goal.com giovingo spored mene ke bide 2 del piero
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom