Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
имал пари немал пари битно го плескаше фергусон како сака и кога сака и со порто и со челзи
и не се плашете за утре не би требало проблем да имате со каљари
непредвидлив тим да , ама кога им требаат бодови за опстанок , сега лесно ќе ги поминете
Постов се гледа дека е од фрустрација напишан затоа што се напаѓа моменталниот трењер на интер. Малце објективизам не е на лошо.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Го сакаше Мансини , го доби , го сакаше Кварезма , го доби , го сакаше Лампард , клубот стапи во контакти со Челзи , али играчот реши да ја завршува кариерата во Лондон , за да на крај го купи Мунтари .

Онтопик : Знаејќи ги Каљари , тотално непредвилив тим имате за противник утре , Каљари минатата сезона на почетокот беше катастрофален , за да на крајот направат ненормална серија , паднаа и Рома и тимот опстана . Лани ако не се лажам Јуве победија 2-3 на гостувањето , мислам Трезеге дека ги извади , ке мора сериозно да се влезе во овој меч без никакво потценување на противникот, во што и не се сомневам .
Aj je***e se utre kaj nas u Torino, kaj nasiot Gradski Rival.





Deneska Cristian Pasquato postigna eden prekrasen pogodok za Empoli od sloboden udar protiv Rimini.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Па ќе ја даваат на А1, СуперСпорт, и на уште многу други места.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Секо ветува две големи засилувања за следното лето

-Спортскиот директор на Јувентус, Алесио Секо ветува две големи засилувања за следното лето но не сакаше да открива имиња.

-“Следното лето ќе донесеме најмалку две големи засилувања.” – рече Секо за Corriere dello Sport. “Едното ќе биде за пополнување на местото на Недвед кога Чехот ќе се пензионира.”
“Што се однесува до другото, разгледуваме неколку различни опции но нема да откривам имиња. Не сум луд!”

-“Очекува и некој од младите играчи да се вратат, мислам на Давид Ланзафаме, Кристиан Пасквуто и Оусама Есабр.”
-Секо проговори и за договорот на Џиовинко, кој сеуште не е потпишан поради големите финансиски разлики помеѓу двете страни.
-“Тој сака прилично доста пари. Но неговиот договор истекува дури во 2011, и тој мора да разбере дека постојат определени параметри за играчите кои веќе се етаблирани и они кои се млади и кои треба да следат определени патеки.”
-“Паоло Де Чеље и Клаудио Маркисио се они кои заедно со Џиовинко ќе треба да бидат основата на клубот во иднина.”
-“Маркисио ме потсеќа на Даниеле Де Роси а Де Чеље веќе ја покажа неговата вредност, па размислуваме да му понудиме нов договор.”
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ветува,дали ке го оствари ветеното ке видиме.
btw во врска со џовинко и самиот изјавува дека џовинко,де чеље и маркизо се иднината на јувентус,така да нема каде да оди џовинко(иако не верував на трачевите од гоал)
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Ова веќе ми се свиѓа, така е Џиовинко е нашата иднина... а ќе видиме за новите засилувања дај боже да е така веруваме ние и чекаме ветеното да го остварат :wink:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
- Две големи имиња- Едното замена за недвед :( (кој можи да е овај ?хммм) - и другиот веројатно кај шо ќе има потреба .
- Значи сигурно Џовинко нема да игра на позицијата на недвед туку госпремаат за напаѓач. Според неговите карактеристики таму можи да игра на позицијата на ДелПјеро. Ако сакаме да го гледаме почесто него во тимот ќе треба да го исфрли ДелПјеро (и управата во меѓувреме да не ни го донеси Касано)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Кажете составот кој ќе игра или кој би требало да започне!Незнам дали да ја ставам 2 па се мислам!Ај ако не ви е тешко!Среќно денес и поздрав
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Кажете составот кој ќе игра или кој би требало да започне!Незнам дали да ја ставам 2 па се мислам!Ај ако не ви е тешко!Среќно денес и поздрав
1 Buffon
3 Chiellini
4 Mellberg
7 Salihamidzic
8 Amauri
9 Iaquinta
11 Nedved
12 Chimenti
13 Manninger
15 Knezevic
18 Poulsen
19 Marchisio
20 Giovinco
21 Grygera
22 Sissoko
28 Molinaro
29 De Ceglie
30 Tiago
32 Marchionni
33 Legrottaglie
40 Rossi

Еве го составот го имаш на претходната страница ама ај...
:vozbud::vozbud:
Инаку пиши 2 тепаме
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Ветува,дали ке го оствари ветеното ке видиме.
btw во врска со џовинко и самиот изјавува дека џовинко,де чеље и маркизо се иднината на јувентус,така да нема каде да оди џовинко(иако не верував на трачевите од гоал)
Во Италија се знае што следува ако не го исполни ветеното, така да мислам дека многу добро знае што зборува..Инаку очекувам победа денеска,премногу барам но немам против да го видам првиот хет трик на Амаури во Јувентус...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Во Италија се знае што следува ако не го исполни ветеното, така да мислам дека многу добро знае што зборува..Инаку очекувам победа денеска,премногу барам но немам против да го видам првиот хет трик на Амаури во Јувентус...

Тва ме аресе :):)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom