Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
али што рекол сеа...демек не е он најдобар, ама нема подобар од мене :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
АБе мајнете го неможам да го гледам... не сум најдобар ама нема подобар од мене... во што е добар бе во товарење песок...ке видиме што ке направи сезонава не е интер челзи да му даваат пари колку сака и да го купува кој сака...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
АБе мајнете го неможам да го гледам... не сум најдобар ама нема подобар од мене... во што е добар бе во товарење песок...ке видиме што ке направи сезонава не е интер челзи да му даваат пари колку сака и да го купува кој сака...
Верувај, Морати троши повеќе и од Роман, земи статистика колку има потрошено последниве 5-6 години и ќе видиш.
Инаку најдобар е во глупости тропање:pos2:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Верувај, Морати троши повеќе и од Роман, земи статистика колку има потрошено последниве 5-6 години и ќе видиш.
Инаку најдобар е во глупости тропање:pos2:
има потрошено во промашемни трансфери..не ми споредувај играчи интер и челзи те молам.Мурињо кој ке го посакаше го добиваше што не беше случај со интер..сега ке видиме. Остај интер на страна,утре јуве треба да победи на каљари и да прокнижи уште 3 бода.Во оваа време најверојатно спијат :):) хаххаха
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.416
Поени од реакции
42.475
има потрошено во промашемни трансфери..не ми споредувај играчи интер и челзи те молам.Мурињо кој ке го посакаше го добиваше што не беше случај со интер..сега ке видиме. Остај интер на страна,утре јуве треба да победи на каљари и да прокнижи уште 3 бода.Во оваа време најверојатно спијат :):) хаххаха
Го сакаше Мансини , го доби , го сакаше Кварезма , го доби , го сакаше Лампард , клубот стапи во контакти со Челзи , али играчот реши да ја завршува кариерата во Лондон , за да на крај го купи Мунтари .

Онтопик : Знаејќи ги Каљари , тотално непредвилив тим имате за противник утре , Каљари минатата сезона на почетокот беше катастрофален , за да на крајот направат ненормална серија , паднаа и Рома и тимот опстана . Лани ако не се лажам Јуве победија 2-3 на гостувањето , мислам Трезеге дека ги извади , ке мора сериозно да се влезе во овој меч без никакво потценување на противникот, во што и не се сомневам .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
АБе мајнете го неможам да го гледам... не сум најдобар ама нема подобар од мене... во што е добар бево товарење песок...ке видиме што ке направи сезонава не е интер челзи да му даваат пари колку сака и да го купува кој сака...
Ако е за пари работата, одете некој прашајте од постарите, и од луѓето што се разбираат барем малку во глобална економија, што значи Групацијата ФИАТ за Италијанската Економија ( а Групацијата ФИАТ го поседува Јувентус ), и ќе ви кажат, тоест можете да побарате и на интернет..За пари ако е работата Јувентус може да набави суми на пари, на кој Морати на газ ќе падни кога ќе ги види..Ама има некои работи што со пари не се купуваат..Јувентус си има посебен буџет, одделно од ФИАТ, и доколку се јави некоја огромна потреба да прими финансиска инекција, има од каде да прими,впрочем затоа не претрпи огромни финансиски загуби од играњето во Сериа Б..Бидејќи ФИАТ е најбогатата фирма во Италија, со најголем профит..Под своја капа ги има: Фиат (производството на Фиат автомобили) New Holland (моментален спонзор на Јуве) најголемиот светски бренд на земјоделска механизација, Ферари - производството на автомобили, Ф-1 Тимот на Ферари, Ламборџини - производство на автомобили и превозни средства, Априља - производство на мотоцикли, и уште многу фирми..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Го сакаше Мансини , го доби , го сакаше Кварезма , го доби , го сакаше Лампард , клубот стапи во контакти со Челзи , али играчот реши да ја завршува кариерата во Лондон , за да на крај го купи Мунтари .

Онтопик : Знаејќи ги Каљари , тотално непредвилив тим имате за противник утре , Каљари минатата сезона на почетокот беше катастрофален , за да на крајот направат ненормална серија , паднаа и Рома и тимот опстана . Лани ако не се лажам Јуве победија 2-3 на гостувањето , мислам Трезеге дека ги извади , ке мора сериозно да се влезе во овој меч без никакво потценување на противникот, во што и не се сомневам .
Ги доби тие 2 но не се исти како тие од челзи што ги донсуваше.Да не зборувам за тоа.


Каљари е незгоден тим да,јуве секако без потценување ке влезе во дуелот и ке оди на победа за која ке треба да се испотат малце повеке бидејки имаме повеке повредени играчи.


@KikoMC

Не реков ништо нели кој колку пари има само напоменав дека неможе во интер да си дозволи таков луксус како во челзи тој што го имаше
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.304
Ги доби тие 2 но не се исти како тие од челзи што ги донсуваше.Да не зборувам за тоа.


Каљари е незгоден тим да,јуве секако без потценување ке влезе во дуелот и ке оди на победа за која ке треба да се испотат малце повеке бидејки имаме повеке повредени играчи.


@KikoMC

Не реков ништо нели кој колку пари има само напоменав дека неможе во интер да си дозволи таков луксус како во челзи тој што го имаше
имал пари немал пари битно го плескаше фергусон како сака и кога сака и со порто и со челзи
и не се плашете за утре не би требало проблем да имате со каљари
непредвидлив тим да , ама кога им требаат бодови за опстанок , сега лесно ќе ги поминете
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.304
e da go pleskase ama ovoj na krajov lani mu go plesna so se J***A u finaleto, i murinjo good bye pa sea ti vidi.
pozdrav do site
поздрав и до тебе , само му го начука до јајца на ...................................................... АВРАМ ГРАНТ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom