Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Абре знам дека Џовинко е играч од офанзивата или полушпиц...но сакав да кажам дека е рано да се натпреварува со еден Неста,Кордоба,Мексес,Запата,Матераци....премногу е ситен и нез многу искуство!
хехеххее Што сакаш да кажеж дека нема шанси да ги помине не се тресај искрено ако беше вака овај Пато колкав е да не е 2 метра ситен е и брз и погледна што ги прави на одбраните не зборувај безвеза гледи Олимписките игри да видиш што и прави на одбраната едноставно ја збркува, па затоа треба ситен брз и техничар тоа е тоа брат ке бега брза техника па макар ак не го помине фаул секако ке има ... размисли малце
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Абре знам дека Џовинко е играч од офанзивата или полушпиц...но сакав да кажам дека е рано да се натпреварува со еден Неста,Кордоба,Мексес,Запата,Матераци....премногу е ситен и нез многу искуство!
Се сложвам, навистина е рано да игра покрај нив треба да почека да се пензионираат за да не ги срами. :tapp:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Абре знам дека Џовинко е играч од офанзивата или полушпиц...но сакав да кажам дека е рано да се натпреварува со еден Неста,Кордоба,Мексес,Запата,Матераци....премногу е ситен и нез многу искуство!
Овие што ги наброја се сите претежно бавни дефанзивци (освен Запата), па мислам дека не ќе можат да го стигнат, гледано..Кондиционо е многу поспремен од сите нив,дриблерски способности и се останато!Мислам дека Џовинко заслужува да му се даде простор за игра, верувам во него, и мислам дека тој ќе биде достоен заменик на Недвед,Дел Пиеро..
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
EEEE времиња, како сум трчал до телевизор за да го гледам мечов. Чекам нешто слично за брзо време.:je:
Рим 1996 ... Рим 2009 ... Историјата ќе се повтори !
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Абре знам дека Џовинко е играч од офанзивата или полушпиц...но сакав да кажам дека е рано да се натпреварува со еден Неста,Кордоба,Мексес,Запата,Матераци....премногу е ситен и нез многу искуство!
А Марадона да не беше крупен ... па и Меси ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Рим 1996 ... Рим 2009 ... Историјата ќе се повтори !
Ако не ни го земат ивановиќ од пред нос п...та од миљано, ќе се повтори. Имаме здрав тим, само да се уигра и можиме да кршиме во се или ништо мечови, како лани. Се гледа кога имаме мотивација играме плус во лш морати е никој и ништо па нема кој да ни прај проблеми.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ако не ни го земат ивановиќ од пред нос п...та од миљано, ќе се повтори. Имаме здрав тим, само да се уигра и можиме да кршиме во се или ништо мечови, како лани. Се гледа кога имаме мотивација играме плус во лш морати е никој и ништо па нема кој да ни прај проблеми.
Малку сум скептик за овој Иванович ... не сум го гледал како игра а и башка ако навистина беше квалитетен толку ќе играше во Челзи прва постава. Најдобро решение е Запата ама недопирлив е. Абе не се секирајте само Легротаље да влезе во форма ... синоќа супер изигра со Манчестер ... топка не помина
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Прво да кажам збор два за Џовинко... Детето според мене е чудо... Така лесно игра... Јас би му давал шанса иако е мал... Пинтурикио добро кажа за Марадона, Меси... Не е се во големината... Технички е фул, Брзина и тоа како, Удар разорен... Треба нешто повеќе... Не за џабе е наречен АТОМСКА МРАВКА!!
Мислам дека Јуве со Џовинко добива и тоа многу, на офанзивен план... За Овај србинов се надевам дека ке дојди во Јуве... Тоа му е шанса да се докажи и покажи колку знае...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Малку сум скептик за овој Иванович ... не сум го гледал како игра а и башка ако навистина беше квалитетен толку ќе играше во Челзи прва постава. Најдобро решение е Запата ама недопирлив е. Абе не се секирајте само Легротаље да влезе во форма ... синоќа супер изигра со Манчестер ... топка не помина
Проблемот кај Легро е шо е нестабилен и нема соодветна замена. Еден меч игра скоро перфектно а еден меч е полош дури и од мене. друг е мелберг кој ич не миепо кефот и мислам дека е лош. значи освен киелини немаме арен чоек во одбраната.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513


next game:Juve - Artmedia:vozbud::vozbud::vozbud: лилееееееееееее:pos2::pos2:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
хехеххее Што сакаш да кажеж дека нема шанси да ги помине не се тресај искрено ако беше вака овај Пато колкав е да не е 2 метра ситен е и брз и погледна што ги прави на одбраните не зборувај безвеза гледи Олимписките игри да видиш што и прави на одбраната едноставно ја збркува, па затоа треба ситен брз и техничар тоа е тоа брат ке бега брза техника па макар ак не го помине фаул секако ке има ... размисли малце
Добро бе не се пали толку и не се сељачи!Само кажав мое мислење!А тоа што го прави на Олимпијада,тоа го прави на негови врсници!Сите тамо се млади колку него!Така мислам дека многу малце простор ќе добие во Јуве!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Проблемот кај Легро е шо е нестабилен и нема соодветна замена. Еден меч игра скоро перфектно а еден меч е полош дури и од мене. друг е мелберг кој ич не миепо кефот и мислам дека е лош. значи освен киелини немаме арен чоек во одбраната.
Епа таман мечот што ке игра перфектно ке си го игра а следниот влагаш ти нема никаков проблем(шала):smir:no hard feelings pls
 
Член од
4 август 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Малку сум скептик за овој Иванович ... не сум го гледал како игра а и башка ако навистина беше квалитетен толку ќе играше во Челзи прва постава. Најдобро решение е Запата ама недопирлив е. Абе не се секирајте само Легротаље да влезе во форма ... синоќа супер изигра со Манчестер ... топка не помина
...мислам дека Ивановиќ игра бек, а и добар е, само што повеќе клубови се заинтересирани за него и зимоска Јуве го бараше, ама Челзи го зема...
...а Запата сигурно е најдобро решение, таман да го смени Легротаље каменот, неможам да поверувам дека одиграл добро со Манчестер:nenene:...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Добро бе не се пали толку и не се сељачи!Само кажав мое мислење!А тоа што го прави на Олимпијада,тоа го прави на негови врсници!Сите тамо се млади колку него!Така мислам дека многу малце простор ќе добие во Јуве!
Арно ти што сакаш мисли и ајде оди там на фан клубов Фиорентина гледај си ги муту и гилардино ич да не ти е гајле за Џовинко .. ајде поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom