Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
ej samo ke te citiram (Тој е за да сечи акции на средина на теренот,а не да лета ваму таму) za da seci topki i sto treba kutirot da im pravi da gi sutira vo publika da gi vraka na bufon, da si dzonglira so niv sto? pa sekako odgovor e deka treba da pravi pasovi napred. a i ne znam pak ti sto si tolku zapnal kurov mi za toj polsen. a toa deka juve nemal pari za igrac greska si. gazda znajs koj e.? ke prodade sirotiot edno ferari i ete ti pari za dvajca pa i trojca vrni igraci.
si cul za Al Gadafi a? tipot e akcioner so negde okolu 20-30 % vo kapitalot na Juve.
Pa za toa deka nemale pari stoznam.
Ке ти вратам само на две работи... Не сум запнат за Полсен но ти нон стоп го напаѓаш... Ако беше за така до сега Молинаро требаше да биди избришан од составот на Јуве... А се надевам дека Раниери знај поќе од нас во фудбал, затоа и го става да игра...

-Гадафи повеќе не влежува во Јуве за жал... Додека вложуваше ако се сеќаваш Торпедо на дресовите пишеше Tamoil...Тогаш вложуваше Гадафи во Јуве... Од кога отиде Јуве во Серија Б тој поке не вложува во Јуве... Сега на Јуве главен спонзор му е Фиат... Затоа на дресовите пиши Њу Холанд... Тоа е нај големата фирма во Европа ако не се лажам и пошироко за градежни машини... Тоа од мене...:helou:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
epa bratce gazdata na Juve sopstvenikot na juve e gazda na fiat(ili kako sto vikas NEW HOLAND) toj e oficijalen sponzor. a akcii se drugo. gledas formula 1 na bolidot napred pisuva ferari ili FIAT. ?
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Леле... Човек знајш ти кај се произведува Ферари??:nenene::nenene::nenene:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
е сеа ме изнервира па ферари е под ФИАТ ако гледаш формула 1, на болидот на ферари пишува ФИАТ а не ферари
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Фиат е сопственик на Ферари а и семејството што го поседува Фиат, Ањели се газди на Јуве. и незнан што толку сте запнале со Полсен, тој е деструктивец во средниот ред, за должен е за сопирање на нападите а не да биде креативец на игра
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Абе не гледајте тоа познат ни е противникот за квалификациите Артмедиа на 13 Август во 20;45 часот а реваншот ке биде на 26 одвај чекам:je:
 
Член од
4 август 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Поздрав!
...прв пат пишувам на темава, а освен последниве неколку страни и ја немам читано, па незнам што се било тема на муабетот наназад...Мене зборот ми е дека по казнувањето на Моџи, Јувентус е далеку од тоа што се очекува од него. Буквално сите посериозни и поскапи засилувања на Јувентус се чисто промашување( со исклучок на Јакинта и Сисоко ), како оваа сезона така и претходната! Почнувајќи од Тиаго, Алмирон, Мелберг, Поулсен, Амаури итн....
Еден куп играчи одбија да потпишат за Јуве, на Сисоко му требаше пола сезона да сфати дека нема место за него во Ливерпул, па дури потоа да потпише за Јувентус, мислам дека многу фали фаца како Моџи, ептен си ја знаеше работата.
Исто така мислам дека и Раниери не е доволно квалитетен за во Јуве, тука решението е многу едноставно, Марчело Липи. Цела година ништо не работеше, супер ситуација да се вратеше, ама...



Forza Juve!
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
хм, тоа е тоа изигравме добар натпревар држевме топка имамве некој продори со Каморанези шанси и малку себичност...:tapp:, но ако за еден пријателски натпревар мора да се види кој колкав квалитет има а мислам за одбраната ова е решението денеска како што играјаааа значи КЕЛИНИ (лев бек) мислам дека беше најдобар и најдобро се снаоѓа таму, Мелберг и Летготаље централни дефанзивци и Григера по десната страна мислам дека вака денеска како што изиграа беше најдобро ...:toe:

Еве ги резултатите од второто кфалификациско коло за ЛШ ..
Резултати од второто квалификационо коло:
Вентспилс - Бран 2:1
Каунас - Ренџерс 2:1
Бате Борисов - Андерлехт 2:2
Динамо Киев - Дрогхеда 2:2
Динамо Тбилиси - Панатенаикос 0:0
Рапид Виена - Анартосис 3:1
Модрича - Алборг 1:2
Базел - Гетеборг 4:2
Артмедија - Тампере 4:2
Спарта Прага - Шериф 2:0
Динамо Загреб - Домжале 3:2
МТК - Фенербахче 0:5
Партизан - Интер Баку 2:0
Висла Краков - Беитар 5:0



Значи наш противник е Артмедија...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ако не се лажам ова се Словаци :toe: мислам дека од овој дуел ни паднаа полесните,што знам овие Скандинавциве секогаш се незгодни...одиме во групи :je:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Fler vo pravo si gadafi poveke na vlozuva vo juventus otkako ispadnaa vo seria B
Sega toj ima akcii vo CSKA
glaven sponzor na juve e fiat i nikoj drug
i za poulsen sto ste zapnale za nego tolku loso da zboruvate
ste go gledale na edna utakmica i ako ne mu odelo znaci ne e dobar
bese zver vo sevilja...daj te mu malku vreme
Torpedo razberi deka puolsen e destruktivec a rabotata na destruktivec e da gi prekinuva akciite na protivnikot i samo toa
a za pasovi napred e zadolzen plejmejkerot
Ali ke mora da si kupite eden takov zatoa sto vi fali.
pozz
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
3.641
Stvarno ni treba Giovinco, ona sto go pravese protiv Honduras na olipmiskite igri bese fenomenalno, a zgora na se uspea i da im ja dupne mrezata na hondurazanite. Celiot klip burda:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Stvarno ni treba Giovinco, ona sto go pravese protiv Honduras na olipmiskite igri bese fenomenalno, a zgora na se uspea i da im ja dupne mrezata na hondurazanite. Celiot klip burda:
Ѕвер е човекот одвај го чекам да настапи:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Можам да кажам дека е стварно многу добар има и техника и брзина и има добар шут така да на Недвед ке го замени 100% ... ајде Џовинко ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom