Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Rambo II

.::MoneySpiner::.
Член од
3 февруари 2007
Мислења
244
Поени од реакции
1
Juventus ima 27 tituli od kalco pa taka da vidi sea dali e citer mozes da kazes deka e ADMIN na kalcovo!!!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Juve ke gi razbie...Dobro e shto Palladino se vrati...
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
site ve pozdravi posledniot gol na Deki protiv Piacenza

FORZA JUVE PER SEMPRE, DEL PIERO IL NOSTRO CAPITANO
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Не ве сакам. Ич. Се радувам кога ќе изгубите. Ама ова нема смисла. Лигата без вас не ја бива. Нема дерби. Едвај ја чекам догодина. Пак да се јадеме.

И да престанат да рипаат нераѕурите. Купија за една сезона повеќе играчи од Челзи во цела ера на Абрамович, и се чаталат нешто. А тапа се. Во Италија има само едно дерби и тоа е Милан - Јувентус. Не ве сакам, ама без вас не бива и нема баланс. Ви посакувам во 2009 да се видиме пак во финалето на ЛШ!
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Dolphin напиша:
Не ве сакам. Ич. Се радувам кога ќе изгубите. Ама ова нема смисла. Лигата без вас не ја бива. Нема дерби. Едвај ја чекам догодина. Пак да се јадеме.

И да престанат да рипаат нераѕурите. Купија за една сезона повеќе играчи од Челзи во цела ера на Абрамович, и се чаталат нешто. А тапа се. Во Италија има само едно дерби и тоа е Милан - Јувентус. Не ве сакам, ама без вас не бива и нема баланс. Ви посакувам во 2009 да се видиме пак во финалето на ЛШ!
Juventus - Piacenza: 4-0
Читај Повеќе

:baeh::baeh::nesum::nesum::helou::helou:
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
abe koga ke se vrati Juve u Serija A ke ima derbi utakmici, ama za Juve toa ke bide samo rutinska pobeda. Pozdrav

FORZA JUVE
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Нема да чекате Јуве во финале 2009,зашто ако се засили како што се планира порано ќе стигнеме таму
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ама Алексов ЗБЕСНА !!! Вистински капитен :zver:
 

Kajk

- нема лабаво -
Член од
10 март 2006
Мислења
512
Поени од реакции
1
Inace David Trezeguet javno kaza deka nema da si odi od juve na kraj na sezonata. Ke ostanel posto ostanal u vtora liga pa zaso da si ide koa ke bidat u prva. KE GAZAT SE PRED SEBE
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Јуве за две години ако се засили би бил повторно мегу најдобрите екипиto e to
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom