Фантом организација го преплави Скопје со плакати

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Зошто ако можеа да направат нешто, ќе направеа уште оддамна, немаше работата да се влечка по плакати и сл, никој не е луд (а особено не вакви луѓе) да гледаат и чекаат 18 години како им пропаѓа државата.Јас барем така гледам на работите, логички гледано.


Владе, имаме праено муабет, мислам дека си ја имаме стекнато довербата :)
Македонија нема што да смета на старите прчови кои седат у Собрание, време е да си најдиме нови првенци кои ќе ни го дадат потребниот импулст за да смениме на подобро.

Нашето време дојде и нема што да се надеваме од оние кои ни ја упропастуваа земјава, да ни ја одземаат и иднината.

За другото здравје боже, ќе коментираме на друга тема зошто не сакам да ја насочам темата во друг правец, во секој случај ќе кажам дека донекаде си во право, ама донекаде а можеби ќе збориме и еден ден во 4 (четири) очи, кога ќе седнеме некаде да бапнеме по едно пивце во Скопје, и онака онака живееш во моја близина.:smir:

Тоа задолжително :helou:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
слушај другарче оди жали му се на геро он ќе те утеши и ќе ти разјасни, боли кога ќе пецне па затоа среди се, размисли, прочитај кажи му на геро кој те ебе и барај си друга работа. подостоинствено е да се продава на пазар отколку да се работи за изроди кои што глумат интелектуалци.
другарски поздрав
Уште подругарски поздрав и молба за немешање во туѓи животи, барем не во мојот.

Фала што се грижиш за мене, но верувај ми, многу подобро знам да се грижам за себе отколку некој друг што знае да го прави тоа за мене.

А така.
Поздрави и честитки.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Аман бе за едни плакати толкава галама се крена, дури 9 страни наполнила темава :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Аман бе за едни плакати толкава галама се крена, дури 9 страни наполнила темава :)
абе и пенкалца да се, да има јасна порака за дигање на македонската национална свест и беспари да ги делат, ке се наполнат 9 страни...
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Лично ја сфаќам пораката од паролите, мене и на многумина како мене им е јасна, меѓутоа упатувам прашање: Дали на оние кои не се чувствуваат горди што се Македонци, дали на оние "слoвeно Македонци" (кои мислат дека нашата историја почнува од 6-7 век) ова со плакативе нешто ќе им смени? Дали ќе влијае врз нивната свест? Ефектот е рамен на нула (само со плакативе). Ако 20 години не се променила свеста, не верувам дека со овие обични ливчиња преку ноќ ќе сфатат кои се, што се и зошто треба да се горди на своето македонско потекло.
 
Член од
17 мај 2009
Мислења
349
Поени од реакции
16
Уште подругарски поздрав и молба за немешање во туѓи животи, барем не во мојот.

Фала што се грижиш за мене, но верувај ми, многу подобро знам да се грижам за себе отколку некој друг што знае да го прави тоа за мене.

А така.
Поздрави и честитки.
не ти се мешам јас во животот другарче, онака искрено ти давам совет. секој сам си ја гради својата личност затоа уште еднаш ти велам одјеби го геро, земи учи нешто [ оној лошиот грујо не за џабе во секое село отвори факултет], напиши нешто: пишувај за тоа што те радува, за тоа што те боли, за тоа што те пали, пишувај за Македонија
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Лично ја сфаќам пораката од паролите, мене и на многумина како мене им е јасна, меѓутоа упатувам прашање: Дали на оние кои не се чувствуваат горди што се Македонци, дали на оние "слoвeно Македонци" (кои мислат дека нашата историја почнува од 6-7 век) ова со плакативе нешто ќе им смени? Дали ќе влијае врз нивната свест? Ефектот е рамен на нула (само со плакативе). Ако 20 години не се променила свеста, не верувам дека со овие обични ливчиња преку ноќ ќе сфатат кои се, што се и зошто треба да се горди на своето македонско потекло.
А што се правело последниве 20 години за да се промени свеста? :toe:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Oкеј, интересно е профилирањето и обидите за психо-анализи и совети, но би молел да се држиме во разумен офтопичен баланс со основната порака содржана во насловот на темата.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
А што се правело последниве 20 години за да се промени свеста? :toe:
Одговори си на прашањето кој беше на власт од 92-98 и многу работи ќе ти се разјаснат. Клучните години после независноста кога во цела екс Југославија "царуваа" националните партии кај нас владееше префарбаната комунистичка левица.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
А што се правело последниве 20 години за да се промени свеста? :toe:
Не е последните 20, туку многу поодамна. Епилогот е видлив во секоја дискусија во политика, каде кога двајца Македонци ќе се закараат жестоко, истата завршува со нивното меѓусебно етикетирање како „српче“ и „бугарче“ едно.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
не ти се мешам јас во животот другарче, онака искрено ти давам совет. секој сам си ја гради својата личност затоа уште еднаш ти велам одјеби го геро, земи учи нешто [ оној лошиот грујо не за џабе во секое село отвори факултет], напиши нешто: пишувај за тоа што те радува, за тоа што те боли, за тоа што те пали, пишувај за Македонија
Ќе ти пишам на профил пошо темава не е за мене.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Последна вест - пронајден е фантомот

 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Не е последните 20, туку многу поодамна. Епилогот е видлив во секоја дискусија во политика, каде кога двајца Македонци ќе се закараат жестоко, истата завршува со нивното меѓусебно етикетирање како „српче“ и „бугарче“ едно.
Влијанието на србобугарската пропаганда е јасно, меѓутоа жалосно е што и во 20 години независна држава сеуште неможеме да се ослободиме од истите зли јазици кои го нагризуваат македонското етничко ткиво. Национализмот е лек според мене, еден вид на оружје против туѓото влијание врз Македонецот.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Последна вест - пронајден е фантомот


:pos2:

Сега кој е фантомот, Бранко или Груевски???? И двајцата кога се појавуваат на митинзи ја покажуваат тупаницата.......демек го фатиле Господ за муда.:vozbud:
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
Фантомските нво-и кои се секогаш тука кога е потребна поддршка за политичките каузи...поворно на свена
Во стилот на кој работеше седесето...сеа настапува и вемерото...


троши пари...
А можда се и државни ...наши..од данокот...

Па стварно ли не сметаат за толку необразовани па да не знеме кој бил и како бил македонец!

А за сите кои веруваат дека ова е филантропски потег на некој “душегрижник“ кој се обидува да не просветли , па фрла пари за плакати...им праќам поздрав со едно :baeh::baeh::uvo: :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom