Фантом организација го преплави Скопје со плакати

Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
Да, тато и мама треба да се заслужни на тоа, а не плакати кои тоа дете дури и да научило кирилица не ќе може да ги прочита :)

Вака
Тато и мама не завршиле некоја добра работа ама,а? По ова заклучив дека немаш баш некоја национална свест, затоа што ако ја имаше кога ќе ги видеше тие имиња не ќе се осеќаше баш така. Ама секој со среќата:toe:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Плакати за подигнување на гордоста?!...ма каки

Како тоа некој ќе ја подигнува гордоста на Македонскиот народ во Македонија, какво подигање бе?!! треба и тука да ја негираме самобитноста на Македонскиот народ...кој се дрзна да ја подига гордоста?, па тоа не е добрососедски чин, оти нели ние сме Блгари, Срби, Грци...Македонци никогаш не ни постоеле на светов.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Тато и мама не завршиле некоја добра работа ама,а? По ова заклучив дека немаш баш некоја национална свест, затоа што ако ја имаше кога ќе ги видеше тие имиња не ќе се осеќаше баш така. Ама секој со среќата:toe:
Според мојата формула националната свест треба да кореспондира со условите и економската сигурност која ти ја нуди државата.

Кога ќе ја пресметам мојата лична формула - мојата национална свест е далеку поголема отколку што би требала да биде според формулата.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Се изнасмев и си реков... аххх како би им се дигнал сеа на патриотине на кајгана форумон... :tv:

п.с. има на што да ми се дига.
Тешко оние кои чекаат на плакат да им се дигне :tv:
Кој рекол дека чекаат?

Па тие патриотите намерно ги лепат тие плакатите за да национално-фригидните членови на форумов се фрустрираат од што.. неможе да им се дигне.


:tv:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Кој рекол дека чекаат?

Па тие патриотите намерно ги лепат тие плакатите за да фригидните анационални членови на форумов се фрустрираат од што.. неможе да им се дигне.


:tv:
Добро.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Според мојата формула националната свест треба да кореспондира со условите и економската сигурност која ти ја нуди државата.

Кога ќе ја пресметам мојата лична формула - мојата национална свест е далеку поголема отколку што би требала да биде според формулата.
Значи Швајцарците треба да се најголеми националисти, а Авганистанците к.р да ги боли за нивната земја?
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
Според мојата формула националната свест треба да кореспондира со условите и економската сигурност која ти ја нуди државата.

Кога ќе ја пресметам мојата лична формула - мојата национална свест е далеку поголема отколку што би требала да биде според формулата.
Грешна ќе да е формулата. Цел свет во економска криза, во САД Леман брадерс, и џенерал моторс прогласуваат банкроти, луѓе остануваат без пари и сега што треба да направат? Да баталат Линколн, Френклин, Кенеди?? Или по твое треба ко во Латвија или кај беше плавуши да си викниме да ни креваат национална свест?? Најдобронамерно ова- не си во право!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Значи Швајцарците треба да се најголеми националисти, а Авганистанците к.р да ги боли за нивната земја?
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
Ако така вика формулата... така нека е.

Грешна ќе да е формулата. Цел свет во економска криза, во САД Леман брадерс, и џенерал моторс прогласуваат банкроти, луѓе остануваат без пари и сега што треба да направат? Да баталат Линколн, Френклин, Кенеди?? Или по твое треба ко во Латвија или кај беше плавуши да си викниме да ни креваат национална свест?? Најдобронамерно ова- не си во право!
Можда и не сум. Моја формула - мое право да не сум во право.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
.ама до негде е оправдано...додека луѓе пари не зимаат, ние ги трошиме без исаф, и лепиме плакати...
ние сами треба да се средиме, и Македонија нам да ни помогне, да видиме аир, па ќе видиш сите како ке ги даваат животите за неа!
Toa ми беше поентата.
Можеби нема, ама сигурно ќе те замислат малку. Ако не си сретнал национален став, од каде ќе го оформиш? Епа ова е малку да не потчукне по глава..
Епа ќе делува само кај tabula rasa. Кај некој шо има оформен став, тешко дека со ова шо веќе го знае од мал ќе му смени нешто.
А што ако нема врска Владава?
Ондак, браво за ентузијастите :)))
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Мило ми е што бев тука за да те просветлам:smir:, речи им на твојте дома да очекуваат фактура:smir:
Реков можда, не реков дека е така.
Твое право на мислење вс мое право на мислење = демократија.

Нешто за што не сум баш најсигурен дека го има во државава па и на форумов...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
некој праша не ми требаат плакати за да бидам горд што сум Македонец...

покрај сета пропаганда, антимакедонска, од страна на медиуми и јавни личности, од страна на соседите и притисоците кои ги имаме на државно ниво ... народот почнува да си вели и помирува со смена на име и потпаѓа под пропаганда ... ќе дое ден кога ќе си речат па никој у државава не се буни на ништо ....

е затоа овакви плакати добро делуваат .. кога знаеш дека постојат ГОРДИ МАКЕДОНЦИ .. кои не потпаѓаат под пропаганда .. и потребно е некој покрај горенаведените притисоци да укажува дека има Чувари кои ја Чуваат Македонската Кауза ... и да го потсетуваат Македонскиот народ да не подпаѓа под антимакедонска домашна и соседна пропаганда ..:toe: едноставно те потсетуваат дека не си сам ....
да се повторам за мрчаторите пак ...
и некоја организација си ги платила ... без да се промовира .. само со чиста позитивна намера ...
секоја чест ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom