Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
20 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
3
Lesni izborni za 3 semestar?
Економија за ИКТ инжинери е прелесен предмет каде што материјалот е само за бубање. Се изучува кај Смилка и можеш лесно да дојдеш до 8/9. Управување со техничка поддршка е исто така лесен предмет, кој многу го избираат. Јас не би знаел да ти објаснам во детали што се изучува и на кој начин но ако го одбереш нема да згрешиш.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
32
Поени од реакции
15
Дали може да се запише дипломска во зимски семестар ? На iknow не ми ја покажува во листата на задолжителни предмети а останата ми е уште дипломска и еден предмет до крај.
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Здраво, дали прво треба да запишам семестар во iknow, па да пратам молби за неисполнет предуслов и за 6ти предмет или прво молби да пратам?
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, дали прво треба да запишам семестар во iknow, па да пратам молби за неисполнет предуслов и за 6ти предмет или прво молби да пратам?
Сосема исто и мене ме интересира за веројатност и за 6ти предмет. Дали треба молба дека не е положен калкулус или може да се запише без молба. Планирам сабајле да се јавам во служба да прашам и за тоа и за 6ти. (y)
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Можно ли е префрлување од приватна во државна квота на ФИНКИ и ако да, колку просек е потребно и како оде процедурата?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Dali na iknow kaj nekoj e smenatata studiska programa ili seuste e starata ??
Kako ke treba da upisime semestar koga seuste ne ni e smenena...
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Здраво, дали прво треба да запишам семестар во iknow, па да пратам молби за неисполнет предуслов и за 6ти предмет или прво молби да пратам?
Требало прво семестар да се запише, па да се пратат молбите. Се запишува предметот за којшто не е исполнет условот, па ако е прифатена молбата ќе го запишат. Исто и за 6ти предмет.
 
Член од
6 октомври 2019
Мислења
38
Поени од реакции
62
Презапишувам Веројатност и имам уште 3 тешки задолжителни во 5ти (Бази, Линеарна алгебра и Паралелно и дистрибуирано процесирање). Дали е попаметно да запишам:
-Веројатност, 2 од новите задолжителни и 3 изборни
ИЛИ
-сите 4 задолжителни и 2 изборни?
 
Член од
16 септември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
0
Некој да ми каже збор два за Напредно програмирање?
 
Член од
16 јуни 2020
Мислења
10
Поени од реакции
0
Dibro koga podnesuvate molma za zapisuvanje premdet za koj nemate fateno preduslov koj profesor go stavate vo molbata?
 

kid

Член од
7 февруари 2015
Мислења
14
Поени од реакции
2
Кога е попаметно да се избери Напредно програмирање? Во трет или петти семестар? Во трет ќе имам Алгоритми и Мрежи како задолжителни (шаблони и интернет програмирање како изборни), а во петти Бази и Веб програмирање задолжителни.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Колеги, дали за запишување на предмет без исполнет предуслов треба да се прати молба, или немора бидејќи се од летен за зимски и доволно е да е слушан предметот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom