Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Здраво, како се одвиваше онлине наставата, се знаеше ли убаво што кога се има или кога им текне тогаш држеа? Испитите како беа?
Предавањата се одржуваат според распоред кој ќе го објават на веб страната, ако има некои измени кога ќе се одвива предавањето ќе добиеш известување на меил. Испитите може онлајн или на лице место ако немаш услови за полагање дома (слаба интернет врска, компјутер кој не ги поддржува програмите потребни за полагање и слично). Ќе ви пратат објаснувања што и како се полага за секој предмет. На кратко, како се одвиваат испитите од дома: се споделуваат камери на видео конференција ќе ви ги кажат сите апликации што ви се потребни да ги симнете. Строги се условите, ако сред испит снемаш струја или интернет не ти го важат испитот т.е не можеш да се вратиш да го полагаш пак. Ново што воведоа е и усно испрашување преку камера за да се потврди оценката добиена на испитот.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Да, и мене истото ми го дава. Шо е малце глупо, ако ми требаат некакви податоци за предметите кои сум ги слушала, уверение итн мора се ова да се брка директ на факултет. @Bidikov дали имаш некое инфо околу ова?
Јас дипломирав пред 2 и пол месеци и си функционира исто како и претходно.
1600208058843.png
Може им е нова практика, знам колеги кои дипломираа пред 2 години и уште следниот ден ја добиваа истата грешка како вас.
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
10
Za 3 semestar..
Nekoj da spodeli iskustva za Tehnicka Podrska i Digitalizacija ? .. Tezina, koj predava , nacin na polaganje, dali bi gi preporacale ovie predmeti?
Planiram eden od niv da go zemam kako 6ti, a istovremeno ke iam 4 zadolzitelni predmeti I barav nekoj predmeti sho bi sakale pomalku vnimanie.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.638
Поени од реакции
3.654
Член од
27 август 2020
Мислења
31
Поени од реакции
10
Здраво,сакм да прашам дали е задолзително презапишувањето на предмет од 1 семестар ,или може да се полага повторно без да се презапишува?
 
Член од
24 април 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво,сакм да прашам дали е задолзително презапишувањето на предмет од 1 семестар ,или може да се полага повторно без да се презапишува?
Презапишуваш, слушаш наново и полагаш исто како првиот пат
Автоматски споено мислење:

Некој да сподели мислење за Педагогија,Управување со техничка поддршка,Основи на теоријата на информации,Мултимедиски системи,Мултимедиски системи,Компјутерски поддржано производство,Економија за ИКТ инженери доколку слушал во последните година две поради поверодостојно инфо
Благодарам
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Здраво ме интересира од постариве кои знаат во врска со презапишувањево. На пример ДМ на СИИС е 2-ор семестар, но како што гледав од листите нема предмет кој има ДМ за предуслов, е сега прашањето ми е дали исто така морам задолжително да го презапишам во 4-ти семестар или можам да го оставам за подоцна, односно да го презапишам друг семестар кога би планирал да го полагам? Значи не прашувам за предусловни предмети од претходни семестри, секако јасно ми е дека тие мора секако да се презапишат.
 
Член од
24 април 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво ме интересира од постариве кои знаат во врска со презапишувањево. На пример ДМ на СИИС е 2-ор семестар, но како што гледав од листите нема предмет кој има ДМ за предуслов, е сега прашањето ми е дали исто така морам задолжително да го презапишам во 4-ти семестар или можам да го оставам за подоцна, односно да го презапишам друг семестар кога би планирал да го полагам? Значи не прашувам за предусловни предмети од претходни семестри, секако јасно ми е дека тие мора секако да се презапишат.
Без разлика дали ќе го полагаш мораш да го запишеш бидејќи е задолжителен
 
Член од
16 септември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
0
Може ли да се запише напредно програмирање со молба?
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво. Треба да запишам трет семестар но калкулус не ми е положен. Ме интересира дали можам да запишам веројатност и статистика заедно со калкулус или треба претходно да го имам положено калкулус ? Сум слушнал дека може да се запише и да се слуша но не може да се полага додека не се положи калкулус.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.638
Поени од реакции
3.654
Dali ke trebaat potpisi za zaverka na leten semestar ?
Не
Здраво. Треба да запишам трет семестар но калкулус не ми е положен. Ме интересира дали можам да запишам веројатност и статистика заедно со калкулус или треба претходно да го имам положено калкулус ? Сум слушнал дека може да се запише и да се слуша но не може да се полага додека не се положи калкулус.
Мислам дека можеш со молба
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Здраво. Треба да запишам трет семестар но калкулус не ми е положен. Ме интересира дали можам да запишам веројатност и статистика заедно со калкулус или треба претходно да го имам положено калкулус ? Сум слушнал дека може да се запише и да се слуша но не може да се полага додека не се положи калкулус.
Годинава не пуштија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom