Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
I jas bi ve prasala istoto sto go postavija kako prasanje pogore za operativni , na sto da se obrni vnimanie na vtor kolokvium za zadaci i teorija ?
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
I jas bi ve prasala istoto sto go postavija kako prasanje pogore za operativni , na sto da se obrni vnimanie na vtor kolokvium za zadaci i teorija ?
Бидејќи нема одговор, а и мене ме интересира најдобро е да договориме консултации и да прашаме. Утре ќе пуштам меил па ќе известам за информациите што сум го добил. Убаво би било повеќе луѓе да го направиме истото кај различен професор за да знаеме точно што да очекуваме.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Може некој од помладите генерации да ме извести дали има можност да се користи мобилен телефон како камера за полагање? Дали некој пробал со мобилен како функционира? Камерата на лаптопот не ми работи, а при крај сум со студии и не знам што се дешава со овие срање онлајн полагања. Не планирам да давам пари за камера во секој случај.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Може некој од помладите генерации да ме извести дали има можност да се користи мобилен телефон како камера за полагање? Дали некој пробал со мобилен како функционира? Камерата на лаптопот не ми работи, а при крај сум со студии и не знам што се дешава со овие срање онлајн полагања. Не планирам да давам пари за камера во секој случај.
Полагавме со мобилни ДС2 се вклучуваш на bbb, мислам дека нема да се користи камера од лаптоп и дека ќе се полага преку SEB. Би требало да е дозволено да се полага со камера од мобилен, незнам зошто не е назначено. Интересен факт е дека можеби ќе ви треба и огледалце за да покажете дека не сте на предна камера :)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Полагавме со мобилни ДС2 се вклучуваш на bbb, мислам дека нема да се користи камера од лаптоп и дека ќе се полага преку SEB. Би требало да е дозволено да се полага со камера од мобилен, незнам зошто не е назначено. Интересен факт е дека можеби ќе ви треба и огледалце за да покажете дека не сте на предна камера :)
Уште какви глупости нема да измислат... Се надевам може да биде исклучен микрофонот барем.
 
Член од
21 октомври 2019
Мислења
7
Поени од реакции
2
Дали ќе можи некој да ми објасни во врска со полагањето оваа сесија, дали тоа значи дека ќе се полагаат само предметите останати од зимски семестар, а од летен во септември. Малце ми е нејасно како ќе биди.
Фала.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дали ќе можи некој да ми објасни во врска со полагањето оваа сесија, дали тоа значи дека ќе се полагаат само предметите останати од зимски семестар, а од летен во септември. Малце ми е нејасно како ќе биди.
Фала.
Не гледам логика во ова тврдење. А за организацијата, чекаме сите соопштение од факултетот. Претпоставувам дека сите предмети ќе се полагаат, со тоа што некои пообемни и со голема масовност би се полагале неколку дена.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Колеги,ООАД на кој начин се полага на испит,има теорија покрај дијаграмите шо ке се или?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
За паѓање во приватна квота треба да имам неположени 3 задолжителни предмета за презапишување, или може и 2 задолжителни 1 изборен?
 
Член од
23 септември 2018
Мислења
34
Поени од реакции
37
За паѓање во приватна квота треба да имам неположени 3 задолжителни предмета за презапишување, или може и 2 задолжителни 1 изборен?
Има 2 услови, првиот е ако немаш освоено пола од кредитите од семестарот без разлика дали изборен или задолжителен (3 предмета од 5/6 вкупно), а вториот е ако презапишеш еден предмет 3 пати
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Колеги,ООАД на кој начин се полага на испит,има теорија покрај дијаграмите шо ке се или?
Онлајн испит или нормалниов? :D ако си била на колоквиум ООАД , такви ќе се исти прашањата и на испит сигурно, имаш дадено дијаграми да потполниш кажеш кој штоп рави која му е следната функција, и јас наидов на 2 прашања теорија. Тоа е тоа у принцип. И има негативни.
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Дали знаете некој што одржува приватни часови по Дискретна Математика 1?
 
Член од
12 јуни 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Поз, дали некој друг доби Покана за состанок на дисциплинска комисија на ФИНКИ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom