Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Дали има некој инфо како ќе се одвива прв колоквиум по АОК, ЕМТ и ОС?
Ќе биде поделено теорија и задачи? Задачите на кој начин ќе се полагаат и сл...?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Дали има некој инфо како ќе се одвива прв колоквиум по АОК, ЕМТ и ОС?
Ќе биде поделено теорија и задачи? Задачите на кој начин ќе се полагаат и сл...?
EMT ke bide kako testot sto go pravevme i prviot kolokvium ke bide samo teorija.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Дали има некој идеја какви задачи ќе има на прв колоквиум ОС? Барем од кој тип се паѓаале најчесто..?
 
Последно уредено:
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
Дали има некој идеја какви задачи ќе има на прв колоквиум ОС? Барем од кој тип се паѓаале најчесто..?
najverojatno zadacite bi bile nesto slicno kako labaratoriski , ako znae nekoj poveke neka nadopolni,
A i za teorijata , kolku prasanja bi bile ? kolku od tie ke bidat zadaci ? kolku samo multiple choise

Nekoj ovie denovi sto polagase kako se odvivaa polaganjata onie sto se slicni na Operativni , predemti so zadaci kako Objekno Programirane nekoj ??
Автоматски споено мислење:

I kako se koristi safe exam browser za ispitite toa sto treba da go simnime ?
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Здраво, барам совет за АОК втор колоквиум практично. Со оглед на тоа дека на првиот имам 60 поени, знам дека вториот е далеку потежок од прв. Па вие што го имате положено предметот доколку може да кажете што се паѓа најчесто, на што повеќе да обрнам внимание и како најлесно да стигнам до 40 поени кои ми се потребни за положување?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Здраво, барам совет за АОК втор колоквиум практично. Со оглед на тоа дека на првиот имам 60 поени, знам дека вториот е далеку потежок од прв. Па вие што го имате положено предметот доколку може да кажете што се паѓа најчесто, на што повеќе да обрнам внимание и како најлесно да стигнам до 40 поени кои ми се потребни за положување?
MIPS се паѓа 100%.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Кеш меморијата е лесно, и тоа се паѓа. Па колата, мултиплекесери, порти... што имаше таму друго...
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Дали стварно ќе не испрашуват усмено и после онлајн колоквиуми ИЛИ испити?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Сериозни сте со прашањава? :icon_mrgr: На секој можен меил и анкета потецираа дека си го задржуваат правото да испрашуваат или преку камера, или во живо кога ќе се регулира состојбава... Зависи од предмет до предмет и професор до професор... Видете во фб групите за предметот дали коментирале за тоа.

Плус некои професори за време на предавањата напоменаа дека не е исклучена можноста на тие што полагале да им е скратено правото да полагаат на дополнителна сесија ако ја има.

Како по обичај, ништо не се знае и ќе бидеме ,,благовремено" известени. И сѐ може да се смени.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
dali znaete koga se pravi test za prisustvo kaj drugite profesori osven Nevena kaj nea pomina ?
Isto taka dali imate informacii i za testot za labaratoriski koga se pravi ?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
dali znaete koga se pravi test za prisustvo kaj drugite profesori osven Nevena kaj nea pomina ?
Isto taka dali imate informacii i za testot za labaratoriski koga se pravi ?
Претпоставувам зборуваш за ОС, кај Мишковски има прашања после секое предавање, нема да има посебен тест колку што знам јас.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
КНИО како изгледа испитот има ли некој примери да ми пушти од двата дела?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom